The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Wyświetl wyniki ankiety: Dziś zagłosowałbym na:
Platforma Obywatelska 58 9,88%
Prawo i Sprawiedliwość 147 25,04%
Twój Ruch 9 1,53%
Polskie Stronnictwo Ludowe 4 0,68%
Sojusz Lewicy Demokratycznej 13 2,21%
Solidarna Polska 4 0,68%
Polska Razem 36 6,13%
Kongres Nowej Prawicy 158 26,92%
Ruch Narodowy 91 15,50%
Dziękuje nie głosuje! 67 11,41%
Głosujących: 587. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Wilku
lupus albus

Od: 09.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 12.06.2008, 06:15. Temat polityczny
Sędzia napisał(a):Wyświetl post
Zawsze jest mniejsze zło.
A tak bez watpienia - Jewropejczyk pełną gebą, i Jewropejczyk z frazesami partiotycznymi na gebie..

Cytat:
Musiałbym przestać się interesować polityką, albo głosować na samego siebie.

Inaczej zawsze będzie jakaś drobna różnica, która będzie powodować, że mój głos pójdzie na jakieś mniejsze zło. Nawet gdybyś Ty startował w jakichś wyborach, to też nie mógłbym na Ciebie głosować zgodnie z Twoją filozofią, bo się z Tobą nie zgadzam w wielu kwestiach.
Wszystko zalezy gdzie i w czym sa te różnice.

Doskonale wiesz że Kaczki były dla mnie jak najbardziej akceptowalne - ale w pewnych rzeczach nie różnią się nic a nic od Michnika i to akurat w tych najważniejszych...

Oczywiście inną rzeczą jest spojrzenie na to co jest realne, itd. i ja wiem że ywkazuje pewną zapalczywość itp.. ale jednocześnie wiem że to zalezy od sprawności i przygotowania polityka. I uważam że JarKacz to dośc wybitna postac w naszym bajorku, ale jego "para" idzie w niewłaściwe tłoki... a przez to wyboru ja nie mam.

Cytat:
Z Korwinem się nie zgadzam w dziesiątkach spraw. Nikogo innego nie ma, a jedyni dwaj politycy, których szanuję (Macierewicz i Olszewski) też są z Kaczyńskimi związani.
Alez nie mowa o głosowaniu na Korwina - mowa o oddaniu pustego głosu w drugiej turze.

Tristan, Scytowie, Niniwa 2, Prawicowe czytanki, St. Michalkiewicz, NSZ, Keine Grenzen
Lew Dawidowicz Bronstein vel Trocki: ''Należy wysunąć hasło rewolucyjnego unicestwienia państwa narodowego. Domowi wariatów kapitalistycznej Europy, trzeba przeciwstawić program Socjalistycznych Stanów Zjednoczonych Europy, jako etap na drodze do Zjednoczonych Stanów całego świata''.
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 12.06.2008, 09:31
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...iaz_spada.html

Zawsze zastanawial mnie sens robienia takich sondazy
PO 41
PiS 22
SLD 6
PlS 4

razem 73
Rozumiem ze druga sila ,gdyby wybory odbyly sie 'dzis' ,bylaby partia niezdecydowanych
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
Sędzia
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 12.06.2008, 09:41
W ciągu miesiąca PiS +5, PO -9%
Miała być demokracja, a tu każdy ma własne zdanie - Lech Wałęsa
Odpowiedz cytując
kalashnikov2
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 12.06.2008, 12:54
Co do "eurofilskości" PiSu - to mimo postawy Kaczyńskich należy zauważyć że to wlasnie 55 posłów Prawa i Sprawiedliwości stanowiło największą w Sejmie grupę głosujących przeciwko traktatowi. I to jest jakaś nadzieja.
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.

Stary 12.06.2008, 13:03
W Republice zanosi sie na pogrom.
Przeciwnikow.
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
Jery
Senior Member

Stary 12.06.2008, 13:07
Niestety polityka fiołkami nie pachnie. Kaczor nawet jeśli jest przeciw, nie może tego powiedzieć głośno bo przy obecnym nastawieniu mediów i opini publicznej zjedzono by go żywcem... Niestety nasze głupie społeczeństwo szczerze wierzy w to, że gdyby Polska traktatu nieprzyjęła to UE się zawali a reszta państw UE nas znienawidzi, bedziemy hamulcowym Europy, zaściankiem itp itd. Jedyne co może robic PIS i prezydent to kręcić nosem i być może po odrzuceniu traktatu przez Irlandczyków, nie podpisać.

7 kotów - co na to wskazuje?
Ostatnio edytowane przez Jery : 12.06.2008 o godz. 13:17.
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.

Stary 12.06.2008, 13:55
Pierwsze sondaze i wczorajszy porywajacy serca i umysly program informacyjny w takiej irlandzkiej "kropce nad I" - Prime Time.

Ci co mieli glosowac na NIE popedzili skoro swit do urn. Teraz bed szli ci co sa na tak i niezdecydowani.

Ale to Irlandia i tylko 3 banki wybierajacych. Wiec rownie dobrze moze sie wszystko do gory kopytami wyjebac. Jak sie wyborcy nazra na lancz.
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.

Stary 12.06.2008, 17:29
Zebym byl bogatszy o wysoki mnoznik 50 euro musi Polska wygrac 2:0 i rudzi uwalic traktat lizbonski.

Tutaj u bukmacherow mozna wszystko obstawiac.

Wiec cala nadzieja w Brazylijczyku i Fenianach, zeby Polak byl bogaty
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
Wilku
lupus albus

Stary 12.06.2008, 17:35
7 kotów napisał(a):Wyświetl post
Ci co mieli glosowac na NIE popedzili skoro swit do urn. Teraz bed szli ci co sa na tak i niezdecydowani.
Kiedy pierwsze potwierdzone wyniki? - albo takie które bedą pewne ze się potwierdzą?

ps.
7 kotów 3:1 Cie urządza?

Tristan, Scytowie, Niniwa 2, Prawicowe czytanki, St. Michalkiewicz, NSZ, Keine Grenzen
Lew Dawidowicz Bronstein vel Trocki: ''Należy wysunąć hasło rewolucyjnego unicestwienia państwa narodowego. Domowi wariatów kapitalistycznej Europy, trzeba przeciwstawić program Socjalistycznych Stanów Zjednoczonych Europy, jako etap na drodze do Zjednoczonych Stanów całego świata''.
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.

Stary 12.06.2008, 17:43
Absolutnie nie urzadza.
Ma byc 2:0 (1:0)

Kusilo mnie obstawienie, ze na 2:0 z karnego walnie Boruc, ale wole juz losu nie kusic.
I tak u bukmachera gram raz na zydowski rok.

Ale jak trafie, to sobie kupie duzo krzeselek z X.

Wyniki wyborow:
Kierowca w autobusie twierdzil, ze wszystko bedzie pozamiatane do 19 (20) bo wszyscy beda chcieli sie wyrobic z glosowaniem przed meczem Polski w TV.
Lokale zamykaja dzis o 22, liczenie jutro od 9, wiec oficjalne wyniki kolo 13-14.

Podobno frekwencja wynosi niecale 20%.
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
Wilku
lupus albus

Stary 12.06.2008, 17:46
No cóz ja sadze że coś nam jednak wpadnie..

Podobno frekwencja wynosi niecale 20%.
Ważny jest wynik wówczas czy powtórka?

Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.

Stary 12.06.2008, 19:00
Powtorka,
zreszta zawsze cos wymysla, zeby byla powtorka w wypadku porazki.
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
K_2
Banita

Od: 04.2008

Stary 12.06.2008, 19:07
Powtorka,
zreszta zawsze cos wymysla, zeby byla powtorka w wypadku porazki.
Nie rozumiem jak mozna kazac ludziom glosowac za czyms lub przeciwko czemus czego nei czytali,nie znaja i nie wiedza co ejst w srodku...
Odpowiedz cytując
shad
Senior Member

Od: 11.2003

Stary 12.06.2008, 19:10
K_2 napisał(a):Wyświetl post
Nie rozumiem jak mozna kazac ludziom glosowac za czyms lub przeciwko czemus czego nei czytali,nie znaja i nie wiedza co ejst w srodku...
hmmm, fascinating. To się demokracja nazywa, wiesz?
Niszcz socjalizm!
Odpowiedz cytując
K_2
Banita

Stary 12.06.2008, 19:11
shad napisał(a):Wyświetl post
hmmm, fascinating. To się demokracja nazywa, wiesz?
Chodzi mi o referendum .Pytanie powinno dotyczyc czegos o czym ludzie wiedza ,maja jakis wiedze i poglad na ten temat
Odpowiedz cytując
Sędzia
Senior Member

Stary 12.06.2008, 19:16
K_2 napisał(a):Wyświetl post
Wreszcie mogę się zgodzić w 100%.

Dodam jeszcze, że 99% polskich (i nie tylko, ale skupmy się na naszym podwórku) posłów nie przeczytało tekstu traktatu, nie znają, i nie wiedzą co jest w środku.

Dlatego ten traktat w ogóle nie powinien być głosowany.
Odpowiedz cytując
Wilku
lupus albus

Stary 12.06.2008, 19:20
Wreszcie mogę się zgodzić w 100%.

Dodam jeszcze, że 99% polskich (i nie tylko, ale skupmy się na naszym podwórku) posłów nie przeczytało tekstu traktatu, nie znają, i nie wiedzą co jest w środku.

Dlatego ten traktat w ogóle nie powinien być głosowany.
Zaufali prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, który ogłosił ten traktat wielkim sukcesem.

Odpowiedz cytując
K_2
Banita

Stary 12.06.2008, 19:25
Wilku napisał(a):Wyświetl post
Zaufali prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, który ogłosił ten traktat wielkim sukcesem.
10 znaków
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Stary 12.06.2008, 19:37
Jesli mnie nie zaslepilo to jeden kolo mowil ze glosuje przeciew bo traktat moze spowodowac powrot kary smierci
btw niech go udupia - bedzie smiesznie a i pozycja nasza bedzie lepsza.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
Wilku
lupus albus

Stary 12.06.2008, 20:48
Absolutnie nie urzadza.
Ma byc 2:0 (1:0)
Może jednak..

Boruc ma dzień konia.

ps.

Sędzio może przesadziłem ze złośliwością, ale uwazam że przesadzasz z "real-politik" - pewne rzeczy sa zwyczajnie non possumus..

Odpowiedz cytując
Sędzia
Senior Member

Stary 12.06.2008, 21:52
Zaproponuj alternatywę.
Odpowiedz cytując
Wilku
lupus albus

Stary 12.06.2008, 21:54
Zaproponuj alternatywę.

Alternatywa?

W sensie?

Odpowiedz cytując
Sędzia
Senior Member

Stary 12.06.2008, 21:58
Alternatywa?

W sensie?
Krytykujesz moje poparcie dla Kaczyńskich. Więc zaproponuj jakąś alternatywę. Jak rozumiem, Twój główny zarzut wobec Kaczyńskiego jest taki, że popiera UE i traktat. Więc zaproponuje kogoś, kto byłby dla Kaczyńskiego alternatywą, a jednocześnie chciał opuszczenia UE.

ps. coś czuję że rudzi klepnęli traktat.
Odpowiedz cytując
Wilku
lupus albus

Stary 12.06.2008, 22:16
Krytykujesz moje poparcie dla Kaczyńskich. Więc zaproponuj jakąś alternatywę. Jak rozumiem, Twój główny zarzut wobec Kaczyńskiego jest taki, że popiera UE i traktat. Więc zaproponuje kogoś, kto byłby dla Kaczyńskiego alternatywą, a jednocześnie chciał opuszczenia UE.
To nie tylko to - to cały ciag działań.

Lustracja, machloje przy aborcji, ENA, Kluzik-Rostkowskie, wchodzenie bez mydła USA, frazesy na gebie - brak realnych działań gdy nie było zagrożenia dla PiSu, ważniejsze upolowanie Leppera i ucieczka od władzy, aby PO odrobiło pozytywne zmiany w kilka miesięcy (kilka ich było)..Ale jesli dla nich np. LPR to cos groźniejszego niż PO.. zero prób wyjaśnienia na serio Fozzu, szafy Lesiaka itd..

UE i ich stosunek to tylko ukoronowanie i zagranie w otwarte karty.

Co do alternatywy - przed odejściem Kaczorów jest to niemozliwe i licze że Ziobro wbije im sztylet w plecy.

Ja nie mam złudzeń - i pomagać im przetrwać, bo brak alternatywy (dla AWSu tez miało nie być).. nie dziekuje.

Może mam złudzenia że Ci których nie było przy okragłym stole w końcu przejmą ster.. ale czy wówczas jest szansa na odcięcie się? - nie wiem.

Cytat:
ps. coś czuję że rudzi klepnęli traktat.
No to super... :/

Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Stary 13.06.2008, 02:07

.
ironiczne aczkolwiek realistyczne podejscie do tematu.
Kup dekoder Tadziu Rydzyk Wam, zaopatrz sie w moherowy beret, plac comiesieczny haracz na rzecz Boga Tadeusza i mozesz przystapic do towarzystwa ktore chce sie wypisac ,prowadzi kult partiotow w osobie Macierewicza i Olszewskiego. oraz posiada pałer ludzki -wymierajacy ale to juz cosInnej alternatywy na dzien dzisiejszy nie widze.
Zauwaz ze to jedyna frakcja bedaca zawsze i wszedzie w Twoj deseń(abstrachując w jakie dile wchodzą)
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 13.06.2008 o godz. 02:31.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
Sędzia
Senior Member

Stary 13.06.2008, 06:05
To nie tylko to - to cały ciag działań.

Lustracja, machloje przy aborcji, ENA, Kluzik-Rostkowskie, wchodzenie bez mydła USA, frazesy na gebie - brak realnych działań gdy nie było zagrożenia dla PiSu, ważniejsze upolowanie Leppera i ucieczka od władzy, aby PO odrobiło pozytywne zmiany w kilka miesięcy (kilka ich było)..Ale jesli dla nich np. LPR to cos groźniejszego niż PO.. zero prób wyjaśnienia na serio Fozzu, szafy Lesiaka itd..

UE i ich stosunek to tylko ukoronowanie i zagranie w otwarte karty.

Co do alternatywy - przed odejściem Kaczorów jest to niemozliwe i licze że Ziobro wbije im sztylet w plecy.

Ja nie mam złudzeń - i pomagać im przetrwać, bo brak alternatywy (dla AWSu tez miało nie być).. nie dziekuje.

Może mam złudzenia że Ci których nie było przy okragłym stole w końcu przejmą ster.. ale czy wówczas jest szansa na odcięcie się? - nie wiem.
Lustracja - moje stanowisko jest jasne, pełne otwarcie było najbardziej porządanym rozwiązaniem. Byłem wściekły na Prezydenta za zmiany. Tyle że... okazało się, że Kaczyński prawidłowo "przeczytał" sytuację. Prezes TK po wyroku w sprawie lustracji (który zresztą dopuścił szerszą lustrację niż była wcześniej) jasno powiedział, że nie dopuściłby i nie dopuści do otwarcia archiwów.
Innymi słowy, coś co wyglądało na próbę "udupienia" lustracji, de facto było próbą (być może nieświadomą, trudno mi oceniać) skomplikowania ustawy, by utrudnić jej całkowite uwalenie przez TK.

Co więcej - od 2005 roku mamy znacznie bogatszą wiedzę o TW. Rządy Kaczyńskich spowodowały, że ujawniani TW lądowali na czołówkach gazet i portali.

Bilans jest IMO dodatni, a przy ujawnionym nastawieniem TK, jedyny możliwy do osiągnięcia. Przy innym TK, przy swobodzie działania, taki projekt Prezydenta uważałbym nadal za skandaliczny. Po tym co miało miejsce, moja krytyczna ocena się znacznie złagodziła.

Aborcja - całkowicie popieram obecny stan (poza bardzo drobną kwestią), w moim odczuciu było to bardzo dobrze rozegrane zneutralizowanie potencjalnego sporu polaryzującego scenę polityczną. O ile jestem za takim rozwiązaniem (tzn. dwie partie), to nie według podziału aborcja/przeciw aborcji, bo to prowadzi w prostej linii do scenariusza hiszpańskiego. A co do aborcji, popieram obecne rozwiązanie.

ENA - nie rozumiem, czemu tak mało istotna kwestia jest dla Ciebie tak istotna. Dla mnie nie ma znaczenia - żal zbrodniarzy i morderców mi nie będzie. Zakaz ekstradycji jest dla państw suwerennych, a my takim nie jesteśmy. I są naprawdę dużo istotniejsze rzeczy, które w tym zakresie należy robić (i Kaczyńscy je podjęli) niż upieranie się nad mało istotnym dla nas symbolem suwerenności.
Zresztą, tak naprawdę zakaz ekstradycji jest potrzebny tylko dla jednego przypadku - gdy obywatel Polski dokonał oszustwa, defraudacji, albo jakiegoś innego przestępstwa, które skutkowało posiadaniem bardzo dużych pieniędzy. A które to pieniądze wyda w Polsce, jeśli będzie miał gwarancje, że nie zostanie wydany.
Tyle że nasi obywatele nie defraudują obcych pieniędzy, bo mogą to znacznie łatwiej robić w Polsce.

Kluzik - Rostkowska - nie wiem czemu się uczepiłeś tej kobiety, są znacznie gorsi od niej.

Wchodzenie w ..... USA - jeśli masz na myśli Tarczę, to mamy tutaj rozbieżne poglądy; uważam, że gdy naszym największym zagrożeniem jest Eurokołchoz i Niemcy z jednej strony, a z drugiej Rosja, to dla Polski nie ma alternatywy, musimy szukać "protektora" za oceanem. Lepsze to, niż bezpośredni nadzór sąsiadów.

Brak realnych działań? W ciągu dwóch lat Kaczyński (Prezydent) stworzył podstawy do ścisłej współpracy krajów naszego regionu, zorientował kierunki naszych działań na Kaukaz, stworzył podstawy do współpracy z wieloma krajami na różnych płaszczyznach (np. Skandynawia i gaz rurka). CBA, rozwiązanie WSI, największe obniżki podatków w od 89r., to tylko najważniejsze. Fakt, że wiele nie zrobili, ale początkowo były 4 letniej kadencji, i wiele projektów było przygotowywanych z myślą o ich wprowadzaniu w 2009 roku na potrzeby kampanii.

Co do Leppera - Kaczyński nie mógł sobie pozwolić na to, by ukręcić łeb takiej sprawie. Prasa by do tego "doszła", i PiS byłby skończony.

LPR - to już wielokrotnie wyjaśniałem. LPR był konkurencją, a PO przeciwnikiem. Przeciwnik jest potrzebny i nas definiuje, konkurent jest największym zagrożeniem, pierwszym do eliminacji. To było bardzo racjonalne, właściwe i całkowicie prawidłowe zachowanie Kaczyńskiego. Pomijam już fakt, że Giertych był bardzo słabym ministrem (miał czasami dobre pomysły, ale potrafił je sam ośmieszyć i zniszczyć, gdy chciał je wykorzystać w polityce partyjnej). Zresztą, Giertych się sam eliminował, gdyby nagle nie zamarzyło mu się zostać koncesjonowaną prawicą (propozycje powołania rządu technicznego i komisja rozliczająca PiS), to pewnie nadal byśmy mieli rząd Kaczyńskiego. Tylko dlatego, że Giertych zagrał va banque, SO została przy Lepperze.

Fozz i szafy Lesiaka. Z tym to sprawa jest prosta - dopóki są zamknięte, można ich użyć do trzymania przeciwników w szachu. Tak się nie robi polityki.

Jak więc widzisz, w większości przypadków ich poczynania są dla mnie neutralne, albo je popieram. W innych zaś (UE przede wszystkim) nigdy mi Kaczyńscy nie obiecywali czegoś innego, a ja zdawałem sobie z tego sprawy, udzielając im poparcia.

1q2 napisał(a):Wyświetl post
Kup dekoder Tadziu Rydzyk Wam, zaopatrz sie w moherowy beret, plac comiesieczny haracz na rzecz Boga Tadeusza i mozesz przystapic do towarzystwa ktore chce sie wypisac ,prowadzi kult partiotow w osobie Macierewicza i Olszewskiego. oraz posiada pałer ludzki -wymierajacy ale to juz cosInnej alternatywy na dzien dzisiejszy nie widze.
Zauwaz ze to jedyna frakcja bedaca zawsze i wszedzie w Twoj deseń(abstrachując w jakie dile wchodzą)
Problem polega tylko na tym, że Macierewicz jest w PiSie, Olszewski ściśle współpracuje, a Rydzyk udziela PiSowi poparcia (tzn. swoim kandydatom). Nawet w wyborach uzupełniających do senatu nie poparł Jurka, tylko kandydata PiS.

Po drugie - dla mnie to żadna alternatywa, bo oprócz kwestii UE jest szereg innych, gdzie z Rydzykiem mi nie po drodze (np. aborcja). Po trzecie, obawiam się, że gdyby ta frakcja doszła do pełnej władzy realizowała by zasadę wygłoszoną przez Goryszewskiego "Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka", co jest dla mnie nie do przyjęcia.
Odpowiedz cytując
Wilku
lupus albus

Stary 13.06.2008, 06:13
1q2 napisał(a):Wyświetl post
Realistyczne?

A i ironia cienka...

Dowcip w tym że Kaczor(-y) to ta sama piłka co Donio. Różnią sie w kilku ważnych (a nawet bardzo waznych rzeczach i z mojego punktu widzenia) - ale w ostatecznym rozrachunku wychodzi prawie na to samo.

ps.
Sedzio odpowiem dopiero wieczorem.

Odpowiedz cytując
latarnik
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 13.06.2008, 10:38
PAP: Irlandia odrzuciła traktat lizboński
WISŁA KRAKÓW

Odpowiedz cytując
Jery
Senior Member

Stary 13.06.2008, 10:43
http://wiadomosci.onet.pl/1768702,12,item.html
Ale by było pięknie gdyby to było już pewne na 100% . Nawet ten remis juz tak nie boli
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.

Stary 13.06.2008, 11:18
wg RTE:
87% na NIE :szok:

tzn 87% - w obszarach wiejskich i "working class",
a typowania co do sredniej klasy kompletnie sie nie sprawdzily.

ale to dopiero 2,5godziny pracy.
To sie jeszcze moze zmienic.

update:

58% : )))))

87% to byla frekwencja w hrabstwie Mayo - pobili rekord, bo tam do urn wyborczych z owcami musieli chodzic, wiec zawsze ich 10% glosowalo.

54 - 46
z 37 okregow na 46
Ostatnio edytowane przez 7 kotów : 13.06.2008 o godz. 14:09.
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów