The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Robert_wislak
Senior Member

Od: 08.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 05.08.2008, 16:02
mb_1906 napisał(a):Wyświetl post
Był ktoś na Krymie? Jakie ceny, baza turystyczna i wrażenia? Warto jechać?
Byłem 2 lata temu. Dojazd tam był tragiczny, podróż to męczarnia. Zero pasów na drogach. Na znaki nie ma co patrzeć, pamiętam taką sytuację, że najpierw pisało "Odessa 75km" a godzinę potem kolejny znak i "Odessa 140km". Mam auto na gaz więc jak zajeżdzałem na nieliczne w tym kraju stacje gazowe to nie zawsze chcieli mi sprzedać. Na policje w nocy też trzeba uważać bo bardzo często zdarza się, że są to po prostu złodzieje i przebierańcy. Byłem w mieście Eupatoria(Yevpatorija - Bardzo dużo było Niemców i Ruskich na wakacjach) początkowo w mieszkaniu w bloku. Jednak warunki tam panujące były strzaszne. Przez 2 dni nie było ciepłej wody, karaluchy wychodziły ze zlewozmywaka. Ostatecznie postanowiliśmy się szarpnąć na taki mały domek z ogródkiem(całe osiedle takich domków) który był otoczony 2,5 metrowym murem, 100m od plaży za niewiele większe pieniądze. Warto jechać do Jałty, a droga która widzie do niej przez wielkie góry dostarcza niesamowitych widoków. Warto zobaczyć też potężny port w Sevastopolu. Ciekawą finansowo ofertę widziałem przepłynięcia promem do Turcji(2 dni).
Odpowiedz cytując
macyo
Kangoo supersonic

Od: 08.2003

Stary 05.08.2008, 16:36
Jak wyżej opisałem urlop planuję spędzić w Bułgarii. Trasa z Krakowa przez Słowację, Węgry, Rumunię do samej Bułgarii oczywiście samochodem. Punktem kulminacyjnym ma być wyjazd do Stambułu. Powrót trasą przez Serbię. Urodziło mi się ostatnio kilka pytań, które właśnie poniżej zadaję:

- Czy należy mieć Zieloną Kartę wjeżdżając do Rumunii, Bułgarii, Turcji, Serbii?
-Jaka jest najciekawsza okolica na Bułgarskim wybrzeżu by pobyć tam kilka dni? Od razu zaznaczam, że zależy mi na leżeniu tyłkiem do góry na plaży, pływaniu (dość czysta woda) i by dało się gdzieś wieczorem przejść/usiąść.

Tylko nie polecać Sunny Beach bo za taką kasę to do Egiptu bym pojechał
Kangoo + Uniden Pro 520XL + Sirio AS 1000.
Odpowiedz cytując
vote-for-mikey
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 05.08.2008, 17:53
jak pisano wcześniej jazda przez Rumunię to istna katorga, lepiej wystać swoje na węgiersko-serbskiej i serbsko-bułgarskiej granicy, ale bezpiecznie dojechać, niż narażać się na świrów w rumuni. A jak komuś się nie chce stać niech wysupła pieniążki na 4 wyborowe, wtedy szybkość przejazdu przez granicę jest porównywalna ze strefą schegen
co do jazdy przez Serbię jeszcze, to najlepiej omijać większe miasta, tylko jechać cały czas autostradą.
Miesięczna wiza jednokrotnego wjazdu do Turcji to 10 euro, a w samej turcji targować się ze wszystkimi o wszystko, nawet w restauracjach.
W Bułgarii polecam Primorsko (albo coś takiego), bardzo duża plaża, w zatoce, dwie bardzo dobre dyskoteki, alkohol tani jak woda, wolne miejsca można znaleźć nawet na miejscu, bez wcześniejszej rezerwacji.

nawiązując do pierwszego posta, osobiście Lloret nie polecam, masakrycznie drogo, praktycznie sami polacy i niemcy, przez dwa tygodnie pobytu nie spadła ani kropla deszczu, powietrze stało w miejscu, plaża beznadziejna cała w żwirku, morze niby fajne szybko robi się głębokie, ale fal... brak, hotelarze nerwowi, do trzech hoteli, które widziałem z okna (w tym mój) prawie co noc przyjeżdżała policja, a irish pubu gorsze od krakowskich nie setki, ale tysiące razy, bo irish, to one były tylko z nazwy i tego, że sprzedawali guinessy.
na plus świetna dyskoteka (tropics), tani alko, bliskość do Barcelony.
Jeśli ktoś tam się wybiera, niech olewa miejscowe sklepy i łapie autobus do Blanes (5 kilometrów) gdzie jest Lidl w którym jest x razy taniej: zgrzewka wody 90 centów, butelka w Lloret 90 centów.
Ostatnio edytowane przez vote-for-mikey : 05.08.2008 o godz. 18:03.
.
Odpowiedz cytując
adam09
Banita

Od: 03.2005

Stary 10.08.2008, 18:26
Zna ktoś jakies ciekawe miejsca w odl. max 150 km od Krakowa gdzie można by spędzieć ten dłuższy weekend ?Najlepiej żeby w pobliżu byl jakiś zbiornik wodny żeby można było się ochłodzić czasem

Interesują mnie jakieś domki 2-osobowe lub pokój w pensjonacie. Konieczna własna łazienka. Koszt max 40-45 zł za osobe/dzień

Any ideas ? Wiem, że troche późno...:/
Odpowiedz cytując
Awe
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 10.08.2008, 18:27
adam09 - Sielpia. Miejscowość typowo wakacyjna, jest jeziorko, pełno domków do wynajęcia, ale teraz to nie wiem cyz coś znajdziesz wolnego.
Po burzy słońce wychodzi zza chmur,
i nad Krakowem zaświeci znów.
O jednym marzę, o jednym wciąż śnię,
Mistrzem będzie Wisełka, na pewno to wiem.
Życie bym dał, za krakowską Wisłę
O jakże bym chciał, by znów była mistrzem
O jakże bym chciał

Odpowiedz cytując
adam09
Banita

Od: 03.2005

Stary 10.08.2008, 18:44
własnie Sielpia to jedyna miejscowośc do której nie chce...

potrzebuje jakiegoś odludzia gdzie napewno nie spotkam znajomych
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 10.08.2008, 19:50
QBAS napisał(a):Wyświetl post
Zna ktoś może jakąś fajną i niedrogą miejscówkę w Pradze? Zależy mi na czymś w centrum miasta. Może być np mieszkanie dla kilku osób, albo jakiś dobrej klasy hostel.
Nie wiem czy to jeszcze aktualne ale ja wlasnie sie udaje do pragi i korzystalem ze stronki

http://hostelsclub.com/cheap-hostels-en-110-Prague.html

Sam laduje tu
http://hostelsclub.com/hostel-en-8600.html

To akurat wysokiej klasy hostel nie jest = postawilem na cene - 60 zeta za pokoj 2 osobowy, co jest na prawde zajebista cena , niestety bez lazienki i kibla ale na bank znajdziesz cos lepszego na tej stronce

A najlepszy dojazd to autobus/bus do cieszyna - kilkanascie zeta
Jeden przystanek pociagiem do czeskiego cieszyna - kilka zl
EC do Pragi z cz. Cieszyna - czterysta kilkadziesiat koron.Jak sie jedzie w wiecej osob to sa jakies znizki.

I oczywiscie nie jesc/pic w centrum gdzie ceny sa kosmiczne a ze mozna łoic bez obawy na polu wiec tym bardziej nie ma co szastac kasa w lokalach z cena piwa 60-100 koron.Jeden Czech mi kiedys powiedzial ze maksymalna cena do zaakceptowania za lany browar w knajpie to 30 koron
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 10.08.2008 o godz. 20:01.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
macyo
Kangoo supersonic

Stary 10.08.2008, 20:10
adam09 napisał(a):Wyświetl post
Zna ktoś jakies ciekawe miejsca w odl. max 150 km od Krakowa gdzie można by spędzieć ten dłuższy weekend ?Najlepiej żeby w pobliżu byl jakiś zbiornik wodny żeby można było się ochłodzić czasem

Interesują mnie jakieś domki 2-osobowe lub pokój w pensjonacie. Konieczna własna łazienka. Koszt max 40-45 zł za osobe/dzień

Any ideas ? Wiem, że troche późno...:/

Polecam okolice zbiornika Czorsztyńskiego. Woda pod nosem a i góry mniejsze lub większe na wyciągnięcie dłoni. W tej cenie się spokojnie zmieścisz.

http://www.pieniny.net/

Polecam powyższą stronkę. Multum ofert.
Odpowiedz cytując
M.C (nowy kleparz)
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 15.08.2008, 09:50
Wróciłem z Bułgarii wczoraj,chętnie odpowiem na wszystkie pytania...
Podróż własnym autem!!
W życiu przeczytałem tylko jedną książkę, bo miała tylko osiem stron. To była" Nasza szkapa". Chyba coś o jakimś wychudzonym koniu----Mariusz Piekarski
Odpowiedz cytując
macyo
Kangoo supersonic

Stary 15.08.2008, 12:27
M.C (nowy kleparz) napisał(a):Wyświetl post
Wróciłem z Bułgarii wczoraj,chętnie odpowiem na wszystkie pytania...
Podróż własnym autem!!
Otrzymałeś ode mnie priva, przyjacielu
Odpowiedz cytując
kms
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 16.08.2008, 15:10
Macie jakies sprawdzone noclegi w Popradzie albo okolicach?
WISŁA KRAKÓW !
Odpowiedz cytując
Przemo12
Banita

Od: 04.2008

Stary 20.08.2008, 09:45
Dla osób zainteresowanych wyprawą maluchami do Mongolii, www.dzicz.pl

Tutaj http://rajdlajkonika.blogspot.com/ jest aktualna relacja i sprawozdanie z etapów podrózy !!!

Super inicjatywa, wspierajmy ich wszyscy razem.
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 23.08.2008, 01:07
Jakby ktos mial pytania dotyczace pragi to prv.Juz 3 raz tam bylem i chce dalej
Jak na pierwszy rzut oka wali tam drozyzna to jesli sie tylko troche postaracie to wszystko wyjdzie 2 razy taniej niz w Krk, a miasto niestety jest nie do porownania, w kazdym aspekcie(wyglad, klimat, luz ,ceny itp)
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 23.08.2008 o godz. 01:12.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
Awe
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 02.09.2008, 15:24
Mam bardzo pilną sprawę:
Czy to prawda, że jak jade na Słowację nie swoim autem to muszę mieć jakiś papier od właściciela auta, że ja nim dysponuję? Jeśli tak, to gdzie można to uzyskać?
Po burzy słońce wychodzi zza chmur,
i nad Krakowem zaświeci znów.
O jednym marzę, o jednym wciąż śnię,
Mistrzem będzie Wisełka, na pewno to wiem.
Życie bym dał, za krakowską Wisłę
O jakże bym chciał, by znów była mistrzem
O jakże bym chciał

Odpowiedz cytując
kms
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 02.09.2008, 19:39
Chyba wszedzie jak jedziesz nie swoim tak jest ;p na Slowacji tylko policja przy kontroli Ci to sprawdzi ;p
WISŁA KRAKÓW !
Odpowiedz cytując
pasikonik
Banita

Od: 07.2008

Stary 05.09.2008, 16:56
Przemo12 napisał(a):Wyświetl post

Tutaj http://rajdlajkonika.blogspot.com/ jest aktualna relacja i sprawozdanie z etapów podrózy !!!

Słyszeliscie o wyprawie polskich maluchow z Krakowa do Mongolii?

http://news.gogo.mn/video/news/40697
Odpowiedz cytując
pan_premier
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 06.09.2008, 08:27
wiem ile pija: musza dac radê
Ci kibice potrafią uczynić niesamowity kocioł rytmicznie uderzając nogami - informuje Wojciech Łobodziński, który grał na tym obiekcie z reprezentacją Polski.
Odpowiedz cytując
Łukasz1987
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 06.09.2008, 15:51
Cześć! Mam taką sprawę... Chciałbym spełnić marzenie swojej dziewczyny (niedługo narzeczonej i mam nadzieje żony) i zabrać ją do Rzymu żeby spędzić tam razem sylwestra I moje pytanie jest takie... Czy znacie jakieś tanie noclegi w wiecznym mieście? Jeśli macie jakiekolwiek informacje to bardzo bym prosił! Jest to dla mnie naprawdę ważna sprawa! Dlatego będe wdzięczny za każdą pomoc!
Odpowiedz cytując
KoPer
I am what I am

Od: 09.2004

Stary 08.09.2008, 21:09
Znacie jakies miejsce blisko Krakowa na dobry jednodniowy wypad z dziewczyną ?
Odpowiedz cytując
iiYama
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 08.09.2008, 21:55
Nie wiem czy ci to będzie KoPer odpowiadać ale ...

Zaraz za Alwernią jadąc w stronę Chrzanowa, znajduje się bardzo ładny zameczek ( a raczej jego ruiny ) - Lipowiec. Jest udostępniony do zwiedzania. Z wieży rozpościera się bardzo ładny widok na okolicę.

Przy wejściu do parku etnograficznego obok parkingu ( tj. jakiś kilometr od zamku ) znajdziesz bardzo fajną restaurację urządzoną w powiedziałbym wiejskim-staropolskim stylu. Tzn. drewniane ławy, kominek, jakieś wypchane kury, ale bardzo przyjemnie. Posiadają też ogródek w podobnym klimacie.

Gdybyś chciał się więcej dowiedzieć zajrzyj tu http://zamek-lipowiec.republika.pl/.

Pozdrawiam
Ave
Wisła
Odpowiedz cytując
luke1906
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 15.09.2008, 18:06
masz gdzieś jakieś fotki wrzucone na stronkę? w tym roku przez kontuzję kolana nigdzie nie pojeździłem i dlatego chłonę każdy opis i foty z rowerowego wyjazdu jak ryba wodę

może być na priv jak nie chcesz podawać na forum
the future's uncertain
and the end is always near
Odpowiedz cytując
Stone Island
Banita

Od: 07.2008

Stary 28.09.2008, 15:33
Przemo12 napisał(a):Wyświetl post

Są THE BEST, pełny szacun dla odwagi i pomysłu - trzymam mocno za Was i maluszki - SZEROKIEJ DROGI !!!!!!!! pozdro z Krakowa!!!!!!!!!!
Obecnie juz wracają przez Rosję

http://geolog.geol.agh.edu.pl/~s117843/rajdlajkonika/

obejrzyjcie sobie zdjęcia i ostanią relację
szacunek !!!

posypią się jakieś nagrody dla podróżników pozytywnie zakręconych !! http://uk.youtube.com/watch?v=7Fyxc3Mjflg
Ostatnio edytowane przez Stone Island : 28.09.2008 o godz. 15:39.
Odpowiedz cytując
luk1964
Member

Stary 13.10.2008, 09:31. Turystyka
Polecam polskie piękne miejsca ( osobiście sprawdozne ) :
Kolejność jest przypadkowa --
Beskid Niski , Rudawy Janowickie , Sląskie Kamienie , Spisz , Książ Wielki ( schronisko PTSM w starym pałacu) , Strużnica i tamtejsze schronisko , Czartak ,Szyndzielnia ,
Kibicuję Wiśle od kiedy pamiętam.A teraz jeszcze z moim synem oraz żonką i córką .
Odpowiedz cytując
WiselkaMLP
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 13.10.2008, 09:34
Limanowa położona jest w województwie małopolskim, u podnóża Łysej Góry, w przepięknej grupie górskiej, która nazywana jest Beskidem Wyspowym. Pasmo to od południa graniczy z Gorcami, od wschodu z rzeką Dunajec i jeziorem Czchowskim, od północy z Pogórzem Wielicko - Wiśnickim a od zachodu z Beskidem Średnim.

Obszar ten ma urozmaiconą rzeźbę terenu i doskonałe warunki klimatyczne, co stwarza wymarzone warunki do wypoczynku i turystyki.

Dużą atrakcją Limanowej i okolic są przepiękne zabytkowe kościółki i kapliczki z ciekawym wystrojem i polichromią, które posiadają znaczną wartość historyczną i artystyczną. Są one świadectwem historii i bogatą skarbnicą wiedzy o tym regionie.

Na ulicy Marka położone są zabytkowe budynki browaru limanowskiego, a tuż za nimi Dworek Marsów, w którym obecnie znajduje się Muzeum Ziemi Limanowskiej.Limanowa jest atrakcyjna zarówno latem jak i zimą. Dla narciarzy przygotowano wyciąg orczykowy na Łysej Górze.
Malvivente napisał(a):Wyświetl post
Powodem były skargi młodych kibiców cracovii o prowokacje tych malowidel
cracovia 1906 krakow napisał(a):
Kogo obchodzi ile on chodzi jak mu sie nie podobaja bluzgi na wisłe to nam tacy nie sa potrzebni.
Odpowiedz cytując
wisl@k_TS
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 27.10.2008, 21:00
Chciałbym wybrać się ze znajomymi w ferie zimowe na kilka dni do Zakopanego. Możecie polecić jakoś przyjemną i w miarę tanią kwaterę w okolicy Krupówek? Może jakiś lepiej unikać? Czekam na propozycje
the end
Odpowiedz cytując
Basketteur #9
Wisła ponad wszystko

Od: 03.2006

Stary 27.10.2008, 21:05
A propo Zakopanego... Sporo ludzi wynajmuje kilku, kilkunastoosobowe chatki na sylwestra. Ktoś poleca jakąś ofertę? Ma ktoś może jakieś namiary etc.?
"Basket is my life"

27.07.11

Odpowiedz cytując
QBAS
Senior Member

Stary 30.10.2008, 07:46
Wynajem całego domku to bardzo fajna sprawa. Ale powiem Ci, że teraz będzie już o to bardzo ciężko. Z tego co się orientuję to takie oferty są rozchwytywane i trzeba się nimi interesować i zaliczki wpłacać już na przełomie sierpnia i września.. Ale jak masz w życiu trochę szczęścia, to może uda Ci się jeszcze coś znaleźć
Odpowiedz cytując
macyo
Kangoo supersonic

Stary 02.11.2008, 14:02. Wyprawa
Tak jak już kiedyś pisałem w tym temacie na wrzesień planowałem wyprawę samochodową do Bułgarii. Doszła ona do skutku i o nawet w rozszerzonym zakresie. Wreszcie znalazłem chwilkę czasu by napisać o niej kilka zdań i wrzucić kilka fotek.

Wystartowaliśmy oczywiście z Polski, przejazd przez Słowację i Węgry do Rumunii. Drogi u nas czy na Słowacji podobne, na Węgrzech główne lepsze ( w miastach to samo co u nas). Nad ranem wjeżdżamy do Rumunii.

Kraj to ładny, pełen lasów, gór i przyrody. Miasta zaniedbane, śmieci to istna plaga a kierowcy jeżdżą baaardzo inaczej niżu nas. Czy wróciłbym tam na wakacje? Tak choć wszechogarniający syf walający się po ulicach i poboczach dróg jest dramatyczny.

Oto przedstawiciel marki wiodącej w Rumunii. Dużo jeździ nowych Loganów choć takich starych trupów też naliczymy sporo. Policja stoi w każdej nawet najmniejszej wiosce. Wypada więc przestrzegać przepisów. jakość dróg w miarę ok. Jak ktoś patrzy jak jedzie to nic złego się nie stanie. Należy wystrzegać się jazdy nocą, gdyż na poboczach często stoją nieoświetlone pojazdy - nawet na głównych drogach! Tylko refleks uratował mnie przed dzwonem z mercedesem, którego kierowca oddawał mocz na poboczu a była do główna droga do przejścia granicznego w Rusie na Dunaju..

Będąc w Rumunii nie mogliśmy pominąć trasy Transfogaraskiej. Droga wybudowana przez Rumuńskiego dyktatora ciągnie się na przestrzeni 100km do wysokości ponad 2000 n.p.m. i jej przejechanie zajmuje 4-5h.

Przebijając się na drugą stronę Karpat musimy pokonać tunel. Jest on najwyższym punktem całej trasy, tzn taki Kasprowy plus ze 100 metrów.

Traska jest straszliwie kręta i nie da się jej pokonać szybko. Zjeżdżając w dół co chwila musieliśmy robić postoje, gdyż hamulce zaczynały nieładnie pachnieć.

Poniżej górnej partii trasy znajduje się piękne, sztuczne jezioro, które mijamy niekończącymi się serpentynami. Droga jest wąska a naokoło tereny pastwisk. Stąd też często spotykany widok..

Gdyby nie śmieci chciałoby się tam zostać na dłuugo

Zbiornik wodny podobny do amerykańskiej zapory Hoovera. Przejeżdżając prowadzącą przez niego drogą zjeżdżamy na Bukareszt lub na zamek Drakuli (nie jest nim Bran!)

9) Sam Bukareszt jest miastem "rozwijającym się". Mówiąc wprost nic ciekawego tam nie ma a brud aż wyskakuje z każdego zakamarka. Poniższy pałac to tylko wyjątek.

Ordnung to pojęcie tu obce. Samochody parkują na ulicach 20 cm od murów więc ludzie chodzą drogami.

Odpowiedz cytując
macyo
Kangoo supersonic

Stary 02.11.2008, 14:03
Zostawiamy Rumunię za sobą. Szybko znajdujemy nocleg w Pomorie (25zł od osoby, bdb warunki). Pogoda była średnia więc nadszedł czas pozwiedzać.

Neseryr, miasto 40 cerkwi. Bardzo znana miejscowość w Bułgarii.

Dzień wcześniej burza naniosła wielkie ilości glonów na plaże

Z Nesebyru udaliśmy się do Warny.

Miasto przywitało nas średnią pogodą. Nie lał jednak więc nie narzekaliśmy.

Jako miłośnik militariów musiałem wrzucić poniższe dwie fotki

W mieście dość łatwo odnaleźć ślady bytności Rzymian. Poniżej ruiny łaźni rzymskich

15km od Warny można zwiedzić skamieniałem miasto. Jeszcze kilka lat tamu myślano, że to ruiny. Dziś wiadomo, że jedynie formy naturalne.

Odpowiedz cytując
macyo
Kangoo supersonic

Stary 02.11.2008, 14:04
]

Dzień później na celowniku znalazło się Burgas. Miasto mniejsze, mniej ciekawe choć można być przyjemnie spożytkować czas.

Pomnik przyjaźni sowieckiej Burgas

Ogólnie w całej Bułgarii, prawie na każdym drzewie można znaleźć klepsydry. Właściwie nie wiem czy to są takie klepsydry jak u nas czy też forma wypominek.

Burgas plaża wieczorem

Kilka dni później przyszedł czas na wyprawę do Stambułu.
Granica w Malko Tarnovo ze szlabanem przeciwczołgowym robi wrażenie Wiza w paszport, 10 euro mniej na koncie i jedziemy. Dwie godziny później, na autostradzie łapiemy gumę

Yużprzed wjazdem do samego Stambułu pieroński korek.

Zakwaterowaliśmy się już w Hotelu i czas rozglądnąćsiępo okolicy. Pierwsze kroki kierujemy ku Błękitnemu Meczetowi

i Hadze Sophii

Będąc na miejscu pozwiedzaliśmy również muzułmański cmentarz. Troszkę różni się od naszych
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów