The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Wyświetl wyniki ankiety: Jakie filmy najbardziej lubicie oglądać?
Zdecydowanie nowości 215 34,13%
Stare klasyki - do nowości nie mam zaufania 35 5,56%
Raczej starsze,ale czasem i nowościami nie pogardze 200 31,75%
Obojętnie jakie - żeby tylko była okazja się piwka napić 88 13,97%
Jakie mi znajomi polecą 72 11,43%
Nie lubie oglądać filmów 20 3,17%
Głosujących: 630. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
laurence
Senior Member

Od: 02.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.07.2008, 19:42
zobaczcie sobie film [Rec] http://www.filmweb.pl/f445353/%5BRec%5D,2007 !! Ja go oglądałem troche po północy i kupa w portach ze strachu
Prasłowiańska grusza chroni w swych konarach plebejskiego uciekiniera
Odpowiedz cytując
Gucio25
Forumowy Di Caprio

Od: 07.2005

Stary 18.07.2008, 20:09
laurence napisał(a):Wyświetl post
zobaczcie sobie film [Rec] http://www.filmweb.pl/f445353/%5BRec%5D,2007 !! Ja go oglądałem troche po północy i kupa w portach ze strachu
zobacz na poprzednią strone, gadaliśmy o tym.
rewalacyjny. popieram kolegę, oglądać późno w nocy.
Odpowiedz cytując
igortsw
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 18.07.2008, 20:30
Tak ale ten film robi wrażenie tylko w mroku, bo za dnia prawie idzie "usnąć" przy nim.
Ostatnio edytowane przez igortsw : 18.07.2008 o godz. 20:33.
<<Każdy z nas ma własny patent by nie stac się JUDASZEM>>
Odpowiedz cytując
qbbba
Senior Member

Od: 09.2003

Stary 21.07.2008, 14:18
"Angielska Robota" - w roli głównej : Jason Statham, za którym nie przepadam. Jednak w tym filmie zaskoczyl mnie na plus. Musze przyznac, ze podchodzilem do tego filmu z duzym dystansem i balem sie, ze bedzie to kiszka. Po obejrzeniu stwierdzam, ze milo sie zaskoczylem i polecam tym, ktorzy lubia od czasu do czasu obejrzec cos z gatunku tych "luzniejszych".

"Zona" - jeden z lepszych filmow, jaki ostatnio bylo mi dane obejrzec. Gatunek: dramat , thriller. Film trzyma w napieciu od poczatku az do ostatniej minuty. Bardzo, bardzo dobre kino!
czy wygrywasz czy nie, zawsze ja kocham Cie
Odpowiedz cytując
buldus
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 21.07.2008, 15:13
Polska produkcja "Cud Purymowy". Dobry film przestawiajacy wplyw pieniedzy na nastawienie do bycia żydem. Jest też aspekt kibicowski. Polecam
Odpowiedz cytując
Tomy
Senior Member

Od: 09.2003

Stary 21.07.2008, 23:57
od akcji na strychu również kupa w majtach

Z TYSIĘCY KLUBÓW JA WYBRAŁEM TEN, TEN BOSKI, KRAKOWSKI NASZ TS
Odpowiedz cytując
emsi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 27.07.2008, 20:49
No i wróciłem żeby podzielić się swoimi dwoma kolejnymi seansami.

Na pierwszy ogień film, którego ciekaw był Gucio, na co tak długo czekałem. Ano na film pod tytułem "Wszyscy Kochają Mandy Lane".

I powiem tak, że ze względu na olbrzymie nadzieje pokładane w tej produkcji film na mnie wielkiego wrażenia nie zrobił, ale muszę przyznać, że jak na amerykański film komercyjny jest to chyba od czasu Krzyku najlepszy jak dla mnie amerykański slasher z nastolatkami w roli głównej. Ciekawie poprowadzony, z niezłymi dialogami i naprawdę klasowym zakończeniem w którym muzyka wpasowała się na koniec kapitalnie.
Nic tylko polecić, bo to kawał dobrej rozrywki choć do historii na pewno nie przejdzie, to warto zobaczyć czemu to dla Mandy Lane niektórzy skoczą z dachu, a inni... no właśnie cicho sza i do oglądania
Tu jeszcze recenzja z Danse Macabre i trailer.

http://www.horrory.com.pl/recenzje/A...andy_Lane.html
http://pl.youtube.com/watch?v=s2mvnu74Tfw

A na drugi ogień prawdziwy rodzynek czyli Skandynawski Rovdyr.

Ostatnio mam szczęscie do dobrego kina Survivalowego i tym razem się udało.
Film stylizowany na lata 70-te, naturalistyczny, bez zbędnych upiększeń, poprowadzony w iście mistrzowski sposób nic tylko polecić zapuszczenie się w te lasy gdzie ciszę co chwila przerywa gwizd polujących. Generalnie nie ma srania po gałęziach, jest ostro i bezkompromisowo
Dla wszystkich fanów kina grozy a szczególnie pdogatunku Survival pozycja obowiązkowa (jak dla mnie z ostatniego czasu kolejny klasyk obok Wolf Creek) dopełniony świetnym soundtrackiem stworzonym przez Simona Bosvella (zrobił ścieżkę dźwiękową do Świętej Góry Jodorovskiego).
Tu jeszcze recka i trailer.

http://www.horrory.com.pl/recenzje/Manhunt.html
http://pl.youtube.com/watch?v=ljExoJAMyFo

Gorąco polecam
--Dezaktywacja-- Borys trzymaj się!
Odpowiedz cytując
Wormal
Schodowicze'05

Od: 11.2002

Stary 28.07.2008, 11:13
No to ja też.

Kuracja

To taki fabularny dokument. Opowiada o młodym lekarzu psychiatrze, który chce przez trzy miesiące przebywać na jednym z oddziałów szpitala psychiatrycznego jako pacjent. O całej sprawie mają wiedzieć tylko trzy osoby: ordynator oddziału na którym ma przebywać, ordynator oddziału w innym szpitalu, w którym główny bohater pracuje, oraz on sam. A wszystko w ramach eksperymentu badawczego. Po upływie trzech miesięcy ma on zostać wypisany z rozpoznaniem "zdrowy". Sprawy się komplikują gdy okazuje się, że udawał tak dobrze, iż wszyscy myślą, że jest ciężko chory na schizofrenię. Wypisanie ze szpitala zaczyna być problemem, a jedyna osoba która wie o eksperymencie - ordynator oddziału - umiera.

Bardzo dobry, godzinny film opowiadający o realiach panujących w szpitalu dla obłąkanych i o tym, że jak raz tam zawitasz możesz już stamtąd nie wyjść...

Na prawdę polecam.

Jest na You Tube w odcinakch od A do G, co prawda w niezbyt dobrej wersji, no ale jak to myśli Bednarz - lepszy Nei niż nic

http://pl.youtube.com/watch?v=P_KE0_UnfNw
Powód: link
Ostatnio edytowane przez Wormal : 28.07.2008 o godz. 11:42.
Odpowiedz cytując
zuraw9
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 28.07.2008, 11:38
qazwsx123 napisał(a):Wyświetl post
JA bym prosił o filmy wojenne, szczególnie dotyczace 2 wojny albo starozytnosci i sredniowiecza.

ewentualnie jakies ciekawe filmy psychologiczne tylko nie milosne, i sensacyjne i nie fantastyczne
Mogę Ci polecic kilka klasyków wojennych które trzeba zobaczyc: Tylko dla Orłów, Działa Navarony, Czas Apokalipsy, Most na rzece Kwai, Okręt.
Odpowiedz cytując
hunter
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 28.07.2008, 11:42
A ja polecam "Lars and The Real Girl" z Ryan'em Goslingiem. W niektórych momentach filmu człowiek aż głupio się czuje, bo sytuacje są niby komiczne i śmiech byłby uzasadniony, ale z drugiej strony śmiać się po prostu nie wypada...

Cytat:
Samotny, żyjący w iluzji młody mężczyzna kupuje przez Internet lalkę ludzkich rozmiarów i zako..... się w niej, mówiąc każdemu, że to jego dziewczyna. Jego brat i szwagierka próbują pomóc mu w wyjściu z tego złudzenia.
za filmweb.pl
Odpowiedz cytując
WzT
Senior Member

Od: 10.2005

Stary 28.07.2008, 11:48
Ja polecił bym film "Odliczanie"
Bardzo ciekawy film o terrorystach.
Często bohaterowie trzymają w takiej niepewności że ma się ochotę złapać myszkę i przesunąć film o kilka minut żeby zobaczyć jak rozwiąże się dana sytuacja.
"NIECH ŻYJĄ ŻOŁNIERZE POLSKIEJ ARMII PODZIEMNEJ"

Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 29.07.2008, 17:46
To ja napisze o 2 filmach ktore mi dane bylo ostatnio obejrzec

1.Pathology
http://www.filmweb.pl/f411099/Pathology,2007

Historia kolesia ktory w ramach stazu poznaje 'kolegow' ,ktorzy oprocz krojenia trupow, maja o wiele ciekawsze zajecie

Film zapowiadal sie niezle, oryginalna historia, dobre aktorstwo, wszystko fajnie zmontowane....tyle ze nie przekonalo mnie to.
Zamiast dobrze psychologicznie zarysowanych bohaterow, ujrzalem taka lekka prowizorke.Zamiast logiki, jej brak, zamiast efektownego zakonczenia, efekciarskie.

Generalnie fim mnie nie przekonal, jednak mysle ze tym, ktorzy maja troche inny gust, moze sie podobac.
Jak komus sie nudzi , spokojnie moze ogladnac.

2.Stay
http://zostan.filmweb.pl/

Z tym filmem natomiast jest odwrotnie - dla mnie to prawdziwa bomba, niestety z opoznionym zaplonem(ale o tym dalej bedzie).
Historia psychiatry(Ewan McGregor) ktory przejmuje pacjenta(Ryan Gosling ) od swojej kolezanki po fachu.
Pacjenta ktory za 3 dni , dokladnie o 24 w nocy zamierza sie zabic...Czy uda mu sie go uratowac?

Jest to film dla lubacych kino Lincha.Pokrecony jak cholera, swietnie zmontowany i zagrany ,znakomita czilautowa muzyka - psychodeliczne wizje przeplataja sie z flashbackami, tak ze im dalej, tym mniej wiemy o co w tym wszystkim biega.
Jesli chodzi o akcje to w sumie sie niewiele dzieje wiec nie polecam go ludziom, kladacym na to nacisk.

Co ciekawe zakonczenie wyjasnia wszystko i nie pozwala na dowolna interpretacje - co bardzo mi sie spodobalo
Problem w tym, ze ja po skonczonym seansie, nadal nie wiedzialem o co w tym filmie chodzilo.
Jedyne czym moge sie usprawiedliwic to to ze oglaldalem go na poimprezowej zwale , gdzie bardziej koncentrowalem sie na bolu lba niz na odgadnieciu sensu tego filmu.
Tak wiec bylem troche zawiedziony, ale wystarczylo bym przeczytal kilka zdan wyjasnienia na jakims z forum by zrozumiec ze historia jest cudowna.

Polecam mocno sie skoncentrowac na 1 i ostatniej scenie, oraz na postaciach tam wystepujacych oraz za bardzo nie przejmowac sie tym ze im dalej w las, tym ciezej

A jak sie nie uda to znalesc gdzies rozwiazanie zagadki(choc wersji jest pewnie sporo, natomiast tylko 1 ta wlasciwa) a bedziecie oczarowani oryginalnoscia tego filmu

pozdrawiam.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
bondTSW
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 29.07.2008, 18:16
Oglądnijcie sobie "It's all gone Pete Tong", film o dj'u który grał na Ibizie lecz dzięki dragom, wódzie itp ogłuchł. Pomimo tego i tak nagrał płytkę...film oparty na faktach..ścieżka dźwiękowa na 5+.
Odpowiedz cytując
.:MEDALIK:.
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 04.08.2008, 18:13
To ja wyjątkowo nie polece filmu, tylko zapytam się czy ktoś z forumowiczów miał styczność z filmami Dario Argento? Jakie odczucia? Może coś polecacie? Wiem, że jego filmy były wyświetlane na ENH nie tak dawno. Ponoć ma talent do filmów grozy.

Pozdro.

Edycja:
Dzięki Emsi, m.in. na Twoją odpowiedź liczyłem
Ostatnio edytowane przez .:MEDALIK:. : 04.08.2008 o godz. 19:21.
Nie mam recepty na jutro, nie umiem pomóc ludziom, cholerny samolub, nie wierze więcej w ludzkość. Nie narzekam, mój świat jest ułożony, wiem co mam, wiem co chce, wiem co muszę zrobić.
Odpowiedz cytując
emsi
Senior Member

Stary 04.08.2008, 18:19
.:MEDALIK:. napisał(a):Wyświetl post
To ja wyjątkowo nie polece filmu, tylko zapytam się czy ktoś z forumowiczów miał styczność z filmami Dario Argento? Jakie odczucia? Może coś polecacie? Wiem, że jego filmy były wyświetlane na ENH nie tak dawno. Ponoć ma talent do filmów grozy.

Pozdro.
Ja znam widziałem sporo rzeczy Argento, robił filmy Giallo (to mniej więcej taki typ kina grozy thrillery, z mordercą ale w, to zazwyczaj wmiesznay element nadprzyrodzony, na przykład główna bohaterka ma wizję morderstw czy inne podobne rzecz).

Na pierwszy ogień polecam Suspirię, czyli sztandarowy film Darka z niepowtarzalną muzyką Goblinów, jesli spodoba się stylistyka jego kina to dalej można spokojnie zobaczyć Głęboką Czerwień, Inferno, Kot o dziewięciu ogonach, czy Ptak o kryształowym upierzeniu. Zresztą jak się spodoba to polecę coś jeszcze, jedynie nie polecam jego najnowszych produkcji, bo od kilku lat reżyser jest wyraźnie bez formy i tworzy dość dziwaczne i słabe filmy.

Pozdrawiam
Odpowiedz cytując
Luk_Biala_Gwiazda
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 04.08.2008, 18:27
Cytat:
Oglądnijcie sobie "It's all gone Pete Tong", film o dj'u który grał na Ibizie lecz dzięki dragom, wódzie itp ogłuchł. Pomimo tego i tak nagrał płytkę...film oparty na faktach..ścieżka dźwiękowa na 5+.
Film - mistrzostwo swiata, soundtracki - mistrzostwo swiata, ale film nie jest na faktach, wszystko zrealizowane jest w taki sposob, by widz mial wrazenie, ze wszystko to, co dzieje sie w filmie mialo kiedys miejsce i dzialo sie naprawde (wywiady z prawdziwymi dj'ami - Pete Tong, Carl Cox, itd.). Ale milosnicy muzyki house na pewno nie zawioda sie na tej produkcji.
Odpowiedz cytując
Wasiu
Senior Member

Od: 04.2003

Stary 14.08.2008, 19:38
Ostatnio przez mature zupełnie straciłem wątek co leci nowego w kinach.
Możecie mi wypisać jakieś dobre filmy, które pojawiły się na ekranach kin od lipca 2007 ?
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 14.08.2008, 20:08
bondTSW napisał(a):Wyświetl post
Można linki aktualne do tego?
Lengyel - Magyar két jó barát együtt vív, és issza borát!
Odpowiedz cytując
MaG*
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 18.08.2008, 20:15
Poleci ktoś jakąś naprawdę mocną komedie
(filmy w stylu American Pie odpadają)

będę wdzięczny

Przy okazji muszę polecić film "In Bruges", naprawdę bardzo dobry. Trochę się rozkręca ale nie zrażajcie się bo później akcja nabiera tempa. Świetne połączenie komizmu z tragizmem.Gorąco polecam bo warto !

Pozdrawiam
Odpowiedz cytując
Nergal
Senior Member

Od: 11.2005

Stary 18.08.2008, 20:30
Czy ktoś mógłby polecić jakąś naprawdę dobra przeglądarkę do wyszukiwania torrentów? Obecnie korzystam z http://www.torrentz.com/. Idzie znaleźć sporo rzeczy, ale równie dużo nie znajduje w ogóle lub w wersji francuskiej czy hiszpańskiej. W szczególności chodzi mi o filmy The Station Agent, Jestem, Rozdroże Cafe, Kumple.
Ostatnio edytowane przez Nergal : 18.08.2008 o godz. 20:33.
The Apostasy

Odpowiedz cytując
tommiyacht
Senior Member

Od: 09.2004

Stary 18.08.2008, 20:41
Isohunt.com jest nawet wporzo
Odpowiedz cytując
Nergal
Senior Member

Od: 11.2005

Stary 19.08.2008, 22:22
Wiem że wczas się zreflektowałem ale może ktoś zdąży to przeczytać... za 1 godz. na drugim leci Truposz, rewelacyjny film Jima Jarmusch'a z Johnny Depp'em w roli głównej. Rewelacyjny klimat, pełen smaczków i zaskakujących wydarzeń. GORĄCO POLECAM.
The Apostasy

Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Stary 20.08.2008, 16:57
Moze juz byl ale przewerotwalem kilka stron i nie znalazlem

Session 9 (2001)
http://www.filmweb.pl/f91013/Dziewi%...sja,2001/opisy

Horrorek(choc nie do konca) amerykancow ale bardziej przypomina europejskie podejscie do tematu.
Praktycznie zadnych efektow specjalnych ,nie bierze tez na huki oraz nie ma jakiejs szybkiej akcji(niektorzy powiedza - nuda) czyli nie jest to film dla zwolennikow komercyjnych horrorow.
Lekko drewniane aktorstwo ale to wszystko jest nic bo klimat ten film ma po prostu niesamowity.

Historia po krotce opowiada o ekipie ktora ma oczyscic w tydzien budynek a wlasciwie palacyk, w ktorym kiedys miescil sie szpital psychiatryczny.

Oczekiwalem jakiegos zwyklego sleszera ,dostalem mroczny film z calkiem niezle rozbudowanymi watkami psychologicznymi.

Polecam(choc nie wszystkim)

pozdr

ps
emsi - zapodaj jakies konkrety bo powoli koncza mi sie pomysly na sciaganie
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 20.08.2008 o godz. 17:00.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
pietruch
Senior Member

Od: 10.2005

Stary 24.08.2008, 23:49
No proszę, 21 stron tego tematu, a nie znalazł się tutaj jeden z moich ulubionych filmów.

Cztery pokoje / Four Rooms (1995)
Średnia z filmweb: 8,07/10
Średnia z imdb.com : 6,3/10

http://cztery.pokoje.filmweb.pl/

"Cztery pokoje" to opowieść o jednej nocy, nocy noworocznej, z życia Teda- boya hotelowego. Zaraz na początku filmu otrzymuje on radę od starszego, doświadczonego już pracownika. Niestety biedak nie zdaje sobie sprawy, że z biegiem nocnych godzin zrobi prawie wszystko, co tamten mu odradził."

Chyba urzekła mnie niekonwencjonalność tej komedii (do czego Tarantino zdążył już chyba widzów przywzyczaić ) i to, że diametralnie różni się od wszystkich zachodnich komedii produkowanych "na jedno kopyto". Poza tym świetna obsada robi swoje.

A ostatnia scena z Tarantino gdy nakłania hotelowego do....
No właśnie, to trzeba obejrzeć!
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Stary 25.08.2008, 00:51
pietruch napisał(a):Wyświetl post

A ostatnia scena z Tarantino gdy nakłania hotelowego do....
No właśnie, to trzeba obejrzeć!
heh , z 4 pokojami to mialem klopot bo film dla mnie jest nierowny a w zasadzie im dalszy pokoj , tym lepszy, gdzie dopiero przy trzecim zaczela sie zabawa na wysokim poziomie.

I co sie okazalo...ano kazdy pokoj rezyserowal inny rezyser , pierwszych 2 nie pamietam - trzeci ,z bachorami - Rodrigez a czwarty.....wiadomo kto

I nie pisze tego jako fanatyk kina Tarantino(choc nim w 100% jestem), tylko obiektywnie cos mi w tym filmie nie pasowalo a dla mnie Tarantino kreci filmy albo genialne, albo Jackie Brown...jedyny ktory pozostawil u mnie maly niedosyt.

No a teraz tylko czekac na Inglorious Bastards ,ktory mam nadzieje wykosi konkurencje tak jak ostatnie jego filmy, czyli Kill Bill i Death Proof

Ostatnio edytowane przez 1q2 : 25.08.2008 o godz. 00:55.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
Pennywise
Member

Od: 02.2003

Stary 02.09.2008, 17:54
emsi napisał(a):Wyświetl post
Za adaptację filmową lepszą niż wersja literacka ja i nie tylko ja, a uznani krytycy tak literatury jak i filmu uznają, Lśnienie - wyreżyserowane przez Stanleya Kubricka.

Zaadopotowa on powieść Stephena Kinga zmieniając kilka elementów, które według reżysera były mniej udane (Jack Torrance w weersji filmowje biegał z siekierą po pustym hotelu, natomiast w książce z młotkiem) Kubrick uznał młotek za mniej filmowy i zamienił go.

Zbudował uczucie grozy poprzez odwrócenie konwencjitzn - tzn miejsca najmocniej oświetlone wzbudza w jego filmie strach i zagrożenie, ciemność ukrywa i daje bezpieczeństwo, podobnie z muzyką jej brak zapowiada sceny grozy, nie na odwrót co jest zawsze stosowane w horrorze.

Reżyser dodał również labirynt w którym ucieka sym Jacka i jeszcze pare elementów, które uatrakcyjniły zdecydowanie fabułę.

Lśnienie średnio udana książka Stephena Kinga została rozsławiona właśnie dzięki filmowi i jest to jeden z nielicznych przykładów, gdzie film przerósł pierwowzór literacki.

Jako ciekawostkę dodam, że Stephen King nigdy nie pogodzi.ł się ze zmianami jakie poczynił w jego fabule literackiej Kubrick i nakręcił wersję trzy odcinkową dokładnie odtwarzającą literacką wersję, która okazała się wielką klapą i nie dorasta do pięt wizji mistrza Kubricka.

Z filmów, które przerosły swój pierwowzór literacki należy jeszcze wymienić również Stanleya Kubricka 2001 Odyseja Kosmiczna,, który stał sie kamieniem milowym w historii kina wogóle i chyba najważniejszym filmem gatunku SF, a bardzo mało osób wie, czy zwraca uwagę, że powstał na podstawie książki i w wersji filmowej jest ceniony o wiele bardziej zarówno przez krytyków jak i przez samych widzów i czytelników.

Wiięc jak widać zdarza się, że film jesty lepszy od książki lecz są to tylko bardzo rzadkie przypadki potwierdzające regułę.
Jak będą jakieś pytania na temat adaptacji to z chęcią odpowiem.

Pozdrawiam
Po pierwsze : King nie nakręcił żadnego filmu czy serialu.Jedynie był producentem i pisał scenariusze (także do Lśnienia , ale Kubrick ten scenariusz odrzucił).Mini serial nakręcił Mick Garris a nie Stephen King !!!

Po drugie: Film świetny ,ale nie ma wiele wspólnego z książką.

Po trzecie: Ani serial ani film nie oddaje nawet w połowie napiecia ,jakie King stworzył w swojej książce.

pozdro
Odpowiedz cytując
emsi
Senior Member

Stary 02.09.2008, 18:36
Pennywise napisał(a):Wyświetl post
Po pierwsze : King nie nakręcił żadnego filmu czy serialu.Jedynie był producentem i pisał scenariusze (także do Lśnienia , ale Kubrick ten scenariusz odrzucił).Mini serial nakręcił Mick Garris a nie Stephen King !!!

Po drugie: Film świetny ,ale nie ma wiele wspólnego z książką.

Po trzecie: Ani serial ani film nie oddaje nawet w połowie napiecia ,jakie King stworzył w swojej książce.

pozdro
Rzeczywiście Mick Garris moja pomyłka w każdym razie miniserial był produkowany przez Kinga ii było mu bliżej do pierwowzoru książkowego niż wersji Kubricka (choć nie dosięga do pięt wersji z Nicholsonem).

A co do dwa trudno się nie zgodzić, za to z trzecim się nie zgadzam, ponieważ to jedna z nielicznych sytuacji gdy film podobał mi się bardziej od książki Kinga (ale to moje zdanie).

Pozdrawiam również
Odpowiedz cytując
Zbychu
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 02.09.2008, 19:03
Co do Lśnienia to ja miałem tę nieprzyjemność że najpierw oglądałem film a później czytałem książke na której się niemiłosiernie wynudziłem.
By dostawać więcej od życia, dawaj więcej od siebie.
Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 02.09.2008, 19:40
dziś o 23.30 na TVN 1. odcinek serialu Dexter. Jeden z najpopularniejszych serialów amerykańskich ostatnich lat. Czytałem książkę, świetna, choć krótka. Mam nadzieję, że serial będzie równie dobry
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów