The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
As
Senior Member

Od: 11.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 19.10.2017, 06:59
Mysle, ze zanim zaczniecie rozmawiac o dryblingu to najpierw powinniscie sie dowiedziec co to jest drybling bo widze, ze mylicie kiwke z dryblingiem.
Taki Cywka naprzyklad ma calkiem niezly drybling ale kiwka u niego jest na niskim poziomie.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Senior Member

Od: 02.2012

Stary 19.10.2017, 09:30
Temat się trochę rozmył, przyznaję, że trochę mojej winy w tym jest (dlatego mod może przenieść dyskusję do "naszych piłkarzy").

Ustalmy fakty:
1) Uważam, że Tomek w tej rundzie słabo prezentuje się na prawej obronie.
2) Całkowicie zgadzam się z dezycją trenera odnośnie zamiany Cywka-Arsenic
3) Uważam, że Arsenic póki co dużo lepiej wygląda niż Cywka w defensywie.
4) Uważam, że Tomek nic nam nie daje i nie dawał w ofensywie.
5) Uważam, że nie ma dryblingu (jeśli ktoś jest taki mądry to niech napisze dokładnie definicje tego... Bo każdy z kim gadałem i grał w piłke twierdzi to samo co ja, wygooglujcie sobie jak już tak mamy rozmawiać i przytoczcie definicje dryblingu, kiwki, prowadzenia piłki).
6) Jest mi cholernie przykro, że Tomek nie daje nam tego czego oczekiwałem, wciąż trzymam za niego kciuki .
7) Chciałbym, aby Tomek miał drybling i go wykorzystywał w ofensywie.
8) Trzymam kciuki za Kiko i zawsze pisałem o przemeblowaniu składu i czasu, który jest potrzebny. Tak więc nie jechałem po nim i nie mam zamiaru.

Poza tym: nie napinajcie się i nie ośmieszajcie jeden drugiego tak jak robi to wyar.

Dziękuję za wypowiedź i pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 19.10.2017, 11:45
As napisał(a):Wyświetl post
Mysle, ze zanim zaczniecie rozmawiac o dryblingu to najpierw powinniscie sie dowiedziec co to jest drybling bo widze, ze mylicie kiwke z dryblingiem.
Taki Cywka naprzyklad ma calkiem niezly drybling ale kiwka u niego jest na niskim poziomie.

to ja poprosze teraz o definicje kiwki, potem definicje dryblingu, a także wypunktowanie różnic pomiędzy nimi

bo jak dla mnie określenie że ktoś się umie kiwać było synomimem do umie dryblować

ale wiadomo człowiek uczy się całe życie , więc czekam na odpowiedź użytkowniku AS !
Odpowiedz cytując
Konrad.
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 19.10.2017, 15:59
PSYCHOLTSW napisał(a):Wyświetl post
poszedłeś już ? głupota trenera? może jeden Boguski w Wiśle mniej, który miał piłkę meczową wtedy.
a Wierność Wiśle nie odnosi się do trenera, tylko do bycia z Wisłą na dobre i na złe a nie tylko jebaniu po całym świecie jak coś poszło nie tak (KikoOut, hiszpański szrot), jak masa ludzi tutaj robi. wymagają samych zwycięstw a kutafon jeden z drugim nawet na mecz nie przyjdzie, bo po co kasa Wiśle. to mnie boli, tyle.
A co tu do bolenia? Mam kumpla, który po meczach z Koroną mówił "Kiko Out", a jeździ na wszystkie mecze od jakiś 15 lat. W tym na wyjazdy (był choćby tydzień temu we Wrocławiu).

Czy wg. ciebie jest na dobre i na złe z klubem? Czy nie, bo w emocjach powiedział do mnie, aby Kiko się już zawijał bo nie może patrzeć na grę Wisły...

--------

Co zaś do pracy trenera, widzę jeden poważny zarzut: Ramirez ma problem z oceną formy zawodnika po samych treningach. Bo tak:

- Ze Manuel - dalej nie wiem o co Kiko chodziło. Cztery mecze pod rząd w pierwszej "11". We wszystkich tych meczach (jak sam przyznał w wywiadzie) nie był gotowy fizycznie na 90 minut. Po meczu z Lechią wymiotował z przemęczenia... Przecież to jakieś jaja. Reprezentanci polskiej młodzieżówki* siędzą na ławce, a gra facet który nie ma sił, ani formy. [Inna sprawa jak on przeszedł badania w naszym klubie. Uwierzono mu na słowo, że dojdzie do formy?]

- Balaniuk - parę dni po podpisaniu kontraktu, pierwsza "11". Potem kolejna szansa. Wtedy "obrońcy" Kiko pisali, że forma Brożka to dno i metr mułu. Jak dla mnie Brożek to klasa wyżej (na dzień dzisiejszy), niż Ukrainiec. Pasuje idealnie jak partner dla szybszego i bardziej dynamicznego Carlitosa.

* No i nasza dwójka - Bartosz i Wojtkowski. Od razu zaznaczę: żaden mnie specjalnie nie przekonuje. Ale jeżeli trener ma do wyboru Polaka z młodzieżówki, oraz 25+ Hiszpana/Portugalczyka, to powinien stawiać na tego pierwszego. Ten drugi aby powąchać boisko, musi być o klasę lepszy.

Nie chodzi tu o żaden patriotyzm, a zwyczajny biznes: jeżeli jeden z nich "zatrybi" to możemy go sprzedać za parę milionów euro. Wystarczy zobaczyć na przykłady Kapustki, Bednarka i paru innych - jeden dobry sezon i parę milionów euero w kieszeni. Z Hiszpanami, z racji wieku będzie już dużo gorzej.

Natomiast widać, że Kiko reaguje i dostrzega wiele. Stąd odsunięcie od składu portugalczyka (dalej nie wiem, czemu dopiero po czetrech meczach) i dawanie szans młodym (choć ciągle mało).

O mecz w niedzielę, jestem wyjątkowo spokojny.
Zachęcam wszystkich, którzy chcą powtórek dla sędziów w Ekstraklasie do polubienia profilu:

https://www.facebook.com/Chcemy-Powt...3421486010385/
Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Od: 09.2003

Stary 19.10.2017, 16:52
@Konrad.
Wszystko co napisałeś traci sens jeśli założymy, że Kiko po prostu chciał ich jak najszybciej ograć.
Ze Manuel, Balaniuk i Imaz nie mieli, żadnego okresu przygotowawczego.
Vulgo: Ramirez ryzykował aktualne wyniki bo wiedział, że doprowadzenie do optymalnej formy jak największej ilości nowych zawodników da mu większy komfort w dobieraniu składu w przyszłości.
Dzięki temu mamy komfort teraz i taki Imaz mógł wskoczyc do składu zamiast Maleckiego i zagrać przyzwoicie.
Jedyny nie ograny został chyba Kolar. Tym bardziej szkoda odpadnięcia z PP bo nawet te dwa dodatkowe mecze podziałały by na naszą korzyść.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 19.10.2017, 17:28
Od kiedy to zawodników bez okresu przygotowawczego wystawia się w pierwszej 11 na mecz ekstraklasy? Co to za forma ogrywania?

ZresztąZe Manuel twierdzi że był mnie przygotowany fizycznie na grę - wystawienie go do składu, wyrządziło więcej szkody niż pożytku. Druga rzecz, to na pewno w szatni takie decyzje nie były ciepło przyjęte: mamy portugalczyka który wprost mówi że nie wytrzyma 90 minut, oraz zawodnika gotowego do gry, który przepracował cały okres przygotowawczy (Boguski, Wojtkowski, Bartosz itd) a trener wystawia tego pierwszego...
Zachęcam wszystkich, którzy chcą powtórek dla sędziów w Ekstraklasie do polubienia profilu:

https://www.facebook.com/Chcemy-Powt...3421486010385/
Odpowiedz cytując
szprotson
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 19.10.2017, 18:51
ale ten Ze Manuel mowil ze jest nieprzygotowany na gre w wywiadach przed wystepami czy po ?
Moze on wolał zaryzykowac i wystawic kogos "świeżego" i nowego niz np. zmęczonych grajkow ktorzy aktualnie byli pod forma. Chcac nie chcac dal im bodziec do walki o sklad, co z tego ze to moglo zostac źle przyjęte ? Przeciez to profesjonaliści....

zreszta, Pany, o czym tutaj jest gadka.
Jestes tak dobry jak Twoj ostatni mecz, a ostatni byl ze Slaskiem
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 19.10.2017, 20:33
Czyli potwierdza się to, o czym pisałem kilka tygodni temu (dokładnie 12 września, przed meczem z Piastem) i co przedstawiałem szanownemu forumowemu gronu pod rozwagę.
https://www.wislakrakow.com/forum/sh...9&postcount=29

Cytat:
Szczerze - to wolałbym, żebyśmy teraz we wszystkich meczach, nawet kosztem straty punktów, testowali nowych graczy, wszelkie możliwe konfiguracje ich ustawień na boisku, po to, żeby od wiosny zacząć grać:
- ustalonym,
- sprawdzonym,
- żelaznym,
- optymalnym,
- skutecznym,
- wchodzącym na coraz wyższy poziom składem.

Potraktowanie najbliższych 3 miesięcy jako poszukiwanie takiego składu i budowanie nowego stylu opłaci się w dłuższej perspektywie, nawet jeśli zdobycze punktowe byłyby minimalne.

Ma to sens waszym zdaniem?
Jak się okazuje, ma to sens, zdaniem Kiko.
Jeśli sprawdziła się pierwsza część mojego postu (ta o ogrywaniu) to może sprawdzi się też i druga (ta o zbudowaniu silnego składu)?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Senior Member

Od: 01.2015

Stary 19.10.2017, 20:46
Tak sie sprawdzilo, ze Kiko wrocil do Brozka i Boguskiego bo tak jak szanowne, forumowe grono zauwazylo, wprowadzanie z marszu nieogranych zawodnikow nie ma sensu. Przez to tylko stracilismy kilka punktow i odpadlismy z PP. Przeciez Imaz gral tylko dlatego, ze Malecki jest kontuzjowany. Tak czy siak na ta chwile wszyscy nowi zawodnicy sa juz jakis czas w klubie, trenuja, za nimi przerwa na reprezentacje, graja w sparingach. Na wiosne bedzie pod tym wzgledem jeszcze lepiej, co nie jest jednoznaczne z tym, ze kazdy zawodnik bedzie zawsze w formie.
Powód: jzs
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 19.10.2017 o godz. 20:54.
"Kiko stawia na swoją armię, którą zna, która jak na razie nie wygrywa wszystkich wojen ale oby mu wygrali cała bitwę."
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 19.10.2017, 21:03
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Tak sie sprawdzilo, ze Kiko wrocil do Brozka i Boguskiego bo tak jak szanowne, forumowe grono zauwazylo, wprowadzanie z marszu nieogranych zawodnikow nie ma sensu. Przez to tylko stracilismy kilka punktow i odpadlismy z PP.
Jakbyś czytał uważnie to byś odczytał, że to było wliczone w koszty.
Straciliśmy trochę punktów, ale cały czas Kiko sprawdza różne składy i różne elementy tej układanki.
Sprawdza w boju, bo innej możliwość (obozu przygotowawczego) za bardzo nie ma.
Lepiej teraz stracić trochę punktów sprawdzając, jak w układance mieszczą się piłkarze, nawet nie będący w formie, ale za to móc na wiosnę mieć wszystkie atuty na ręce.

Pewnie z Legią, tez będzie trochę eksperymentów i sprawdzania różnych wersji, bo na razie skład i ustawienie nie są jeszcze definitywne.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Senior Member

Od: 02.2012

Stary 19.10.2017, 21:06
Snow napisał(a):Wyświetl post
@Konrad.
Wszystko co napisałeś traci sens jeśli założymy, że Kiko po prostu chciał ich jak najszybciej ograć.
.
....a że nie ma gdzie to robi to w meczu o stawkę. Tutaj uwypukla się duży problem jakim jest drużyna rezerw. Przy obecnej kadrze jest ona niezbędna.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 19.10.2017 o godz. 21:18.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 19.10.2017, 21:13
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
....a że nie ma gdzie to robi to w meczu o stawkę. Tutaj uwypukla się duży problem jaki jest drużyna rezerw. Przy obecnej kadrze jest ona niezbędna.
100% racji.
Na razie zaś jesteśmy skazani do końca roku na żonglowanie składem. Nie dla punktów, ale dla dopasowywania zawodników. Tak, żeby żadna późniejsza możliwość skutecznego ustawienia nie umknęła uwadze zespołu trenerskiego.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Senior Member

Od: 01.2015

Stary 19.10.2017, 21:21
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Jakbyś czytał uważnie to byś odczytał, że to było wliczone w koszty.
Straciliśmy trochę punktów, ale cały czas Kiko sprawdza różne składy i różne elementy tej układanki.
Sprawdza w boju, bo innej możliwość (obozu przygotowawczego) za bardzo nie ma.
Lepiej teraz stracić trochę punktów sprawdzając, jak w układance mieszczą się piłkarze, nawet nie będący w formie, ale za to móc na wiosnę mieć wszystkie atuty na ręce.

Pewnie z Legią, tez będzie trochę eksperymentów i sprawdzania różnych wersji, bo na razie skład i ustawienie nie są jeszcze definitywne.
W koszty to akurat wliczona jest kazda decyzja Kiko bo przeciez nie znamy z gory skutkow jego decyzji. To, ze zawodnicy potrzebuja gry zeby sie ograc tez jest oczywiste. Mi bardziej chodzilo o do tej pory dla mnie niezroumiala decyzje o grze Balanyuka w wyjsciowym skladzie w meczach z Korona. Gosc nie tyle, ze byl nowy w druzynie ale do tego kompletnie nieprzygotowany do gry. Tak jak pisalem, na wiosne powinno byc pod tym wzgledem duzo lepiej, zreszta Ty o tym tez pisales takze w gruncie rzeczy sie zgadzamy. Tylko ten Balanyuk...
"Kiko stawia na swoją armię, którą zna, która jak na razie nie wygrywa wszystkich wojen ale oby mu wygrali cała bitwę."
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary Dzisiaj, 19:16
Anty-kiko front aktywizacja! Czas start!
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Od: 08.2016

Stary Dzisiaj, 19:22
Arked napisał(a):Wyświetl post
Anty-kiko front aktywizacja! Czas start!
Czemuż to? Kto nie czułby się ukontentowanym przegraną na własnym stadionie z drużyną, która jest w dołku, niżej w tabeli, a to wszystko po słabym meczu?
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary Dzisiaj, 19:24
Po meczu z pyrami połowa forum będzie chciała jego głowy....
"spokojnie ja tu dla ligi mistrzów przyszedłem"
Odpowiedz cytując
Kamson
Senior Member

Od: 04.2008

Stary Dzisiaj, 20:04
Analizować mecz tyle czasu i przegrać przez złe ustawienie obrony podczas stałego fragmentu gry w ataku. Brawo kiko mistrzu!
KIKO OUT!

Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member

Od: 05.2012

Stary Dzisiaj, 20:05
Ocena Kiko jest tak skomplikowana, że tak naprawdę zależy od punktu widzenia. Patrząc optymistycznie - widać poprawę od trzech spotkań. Tworzymy sobie sytuacje, są zalążki czegoś, co można nazwać 'schematami' i ogólnie raz na jakiś czas coś się dzieje na boisku. MOŻE dobrze zwiastuje to na najbliższą przyszłość. Ja natomiast zaliczam się niestety do tej drugiej kategorii - Ramirez wydaje się facetem, który absolutnie nie wyciąga wniosków i nie uczy się na swoich własnych błędach. To, co nie działało w większości spotkań, w których dostawaliśmy w dupę, nie działa dalej. Wszyscy wiedzą, jak zagramy. Zero zaskoczenia, a Kiko nic sobie z tego nie robi i nawet nie wydaje się próbować.

Stuknął dzisiaj trzydziesty mecz, od kiedy Ramirez siedzi na trenerskiej ławce Wisły. TRZYDZIESTY. Czy ktoś naprawdę z ręką na sercu może powiedzieć, że ta drużyna zrobiła jakikolwiek progres?

Zaraz ktoś tu pewnie wyjedzie ze standardowym "Bo mu Brleka sprzedali i musi zgrywać od nowa drużynę". Otóż prawda jest taka, że nie ma ku*wa najmniejszej różnicy, czy masz zawodnika w klubie od 10 lat, czy od dwóch tygodni, żeby w trakcie meczu korygować jego pozycję i podpowiadać mu jak się ustawiać. Od tego jest trener na ławce. Ale nie, on czeka jakby za moment miał w każdej chwili wypalić jego genialny plan, a tymczasem dzieją się takie jaja, jak dzisiaj. 60 minut zajęło mu zrozumienie, że 7egia wygrywa wszystko w środku pola. Jakby NAPRAWDĘ nie można było tego przewidzieć przed meczem. A jak nie można było, to przynajmniej powinna pójść szybka informacja z ławki, że zawodnicy stoją tak daleko od siebie, że zamiast podawać, to mogą do siebie ku*wa równie dobrze dzwonić i opowiadać co słychać na drugim końcu boiska. Z Brlekiem, czy bez, trener MUSI takie rzeczy widzieć.

Dobra wiadomość jest taka, że trzy punkty w następnych dwóch spotkaniach mogą na półmetku dawać nam górną ósemkę. I to chyba naprawdę tyle, ile możemy z Kiko ugrać.
Odpowiedz cytując
MaLk
Senior Member

Od: 08.2016

Stary Dzisiaj, 20:06
Kamson napisał(a):Wyświetl post
Analizować mecz tyle czasu i przegrać przez złe ustawienie obrony podczas stałego fragmentu gry w ataku. Brawo kiko mistrzu!
To była wina Kiko, że Carlitos się nie wrócił tylko zatrzymał...?
Odpowiedz cytując
kbr
Member

Od: 08.2015

Stary Dzisiaj, 20:12
Po postach Dukata po meczu z Koroną serio liczyłem, że nastąpi zmiana trenera w przerwie na reprę i bardzo się rozczarowałem. Widać musimy stracić jeszcze trochę punktów żeby wszyscy poszli po rozum do głowy. Wygraliśmy 2 z ostatnich 9 spotkań. Jedyny dobry mecz w tym czasie to ten ze Śląskiem. Gdyby nasza gra wyglądała tak co tydzień to nie byłoby problemu, nawet jakbyśmy nie potrafili wygrać meczu. Niestety to był wypadek przy pracy, a dzisiaj wróciliśmy do naszej smutnej normy. Wuefista dostał wystarczająco dużo czasu, bo prawie 10 miesięcy. A nasza gra wygląda jakbyśmy się dopiero zgrywali. Nie ma nawet sensu punktować co w naszej grze szwankuje, bo zwolennicy Kiko-Atletico mają różowe okulary i nic nie widzą. Wszystko gra, a trenera bronią wyniki których nie ma. Może zmądrzeją jak będziemy w dolnej połówce tabeli. Bo dziki fart już dawno nas opuścił.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów