The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Wyświetl wyniki ankiety: Dziś zagłosowałbym na:
Platforma Obywatelska 58 9,88%
Prawo i Sprawiedliwość 147 25,04%
Twój Ruch 9 1,53%
Polskie Stronnictwo Ludowe 4 0,68%
Sojusz Lewicy Demokratycznej 13 2,21%
Solidarna Polska 4 0,68%
Polska Razem 36 6,13%
Kongres Nowej Prawicy 158 26,92%
Ruch Narodowy 91 15,50%
Dziękuje nie głosuje! 67 11,41%
Głosujących: 587. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 05.08.2017, 20:36
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Wejdz sobie na "niezalezna".pl, tak samo niezalezna jak onet, z ktorego czerpiesz informacje. Tam na bank bedzie wyjasnione dlaczego zmienia sie profesorow na profesorow. Normalnym ludziom nie zawracaj glowy takimi .......ami.
Dzięki za info ale nie kminie przekazu niezaleznej . Raz piszą:

Cytat:
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wpisuje się w niemiecką politykę historyczną. To "swoisty dar Donalda Tuska dla Angeli Merkel" - mówił w czwartek późnym wieczorem w audycji Radia Maryja prezes PiS Jarosław Kaczyński.
a za chwilę:

Cytat:
Dopasowałbym przekaz tych dwóch sal do konstatacji historycznych – komunizm nie był, szczególnie przed 1939 rokiem, czymś mniej zbrodniczym niż nazizm. (...) Ale jestem przekonany, że przeciętny zwiedzający dziś nie ma szansy zrozumieć, jak straszny był Związek Sowiecki w czasach gdy niemiecki nazizm dopiero dojrzewał do przerażających zbrodni
Czyli co, Kaczynskiemu przeszkadza że Niemcy są zbyt dobrze przedstawieni a Nawrockiemu że za malo w wystawie zbrodni komunistycznych. Troche to sprzeczne.

Aż mam chotę zobaczyć tą wystawę i to co tym ludziom w niej nie pasuje.
Ostatnio edytowane przez Lukasz : 05.08.2017 o godz. 20:38.
"Piknik to kibic ale nieśpiewający. Ot tyle, a niektórzy już wyciągają wnioski jakby piknik był podczłowiekiem"
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
Odpowiedz cytując
IncognitoTSW
Senior Member

Od: 08.2008

Stary 15.08.2017, 11:59
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bank...h-7537694.html

Jak to było dobra zmiano? "Podatek bankowy nie spowoduje wzrostu cen usług bankowych" ?
26.XI.1978
16.IX.1994

Publicznie skłamali i nie odszczekali :
- wislak68
- sergio
- Drozd

Beata Szydło napisał(a):
Tak zwany ofsajd. Wiem, wiem... wtedy kiedy piłka jest na spalonym kiedy strzeli piłkarz bramkę, a jest na spalonym, piłka nieuznana
wislak68 napisał(a):Wyświetl post
dysleksja jest ceną jaką płaci się za inteligencję
Odpowiedz cytując
leszekm
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 15.08.2017, 18:44
Ciekawa analiza:
http://www.dziennikarz.pl/2017/08/10...a-twitterze-2/
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 16.08.2017, 06:41
Cytat:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bank...h-7537694.html

Jak to było dobra zmiano? "Podatek bankowy nie spowoduje wzrostu cen usług bankowych" ?
Toż to złe banki z zachodu odbijają sobie na klientach, Polakach, tenże podatek

Skrajni kretyni wierzyli, że banki wezmą podwyżki na siebie, umiarkowani, że nie odbiją sobie tego z nawiązką.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Senior Member

Od: 01.2015

Stary 16.08.2017, 13:41
Przeciez to oczywiste bylo. Jednak zalecalbym spokoj, PIS zaraz obnizy podatki, podniesie wolna kwote i wprowadzi mase ulg
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 16.08.2017, 13:44
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Przeciez to oczywiste bylo. Jednak zalecalbym spokoj, PIS zaraz obnizy podatki, podniesie wolna kwote i wprowadzi mase ulg
Z każdym kolejnym miesiącem jesteśmy coraz bliżej prawdy. Bo ona zawsze zwycięży!!!!!111jedenone
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 16.08.2017, 14:08
Nie wiem jakim trzeba być frajerem żeby płacić więcej za te same usługi ... Mam dwa konta i od 10 lat żadnej podwyżki za produkty bankowe - lepiej, w jednym banku nawet pozbyłem się karty i jest obecnie w 100% bezpłatne.
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Senior Member

Stary 16.08.2017, 16:20
Rozumiem, ze za paliwo, buleczki, warzywa, czy obiad w restauracji od zarania dziejow placisz tyle samo Poza tym to nie tylko podwyzki za uslugi ale zmniejszenie/zwiekszenie roznych oprocentowan.
Powód: jzs
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 16.08.2017 o godz. 16:32.
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Stary 16.08.2017, 17:40
Ale mówimy tutaj o przerzucaniu na klientów kosztów usług bankowych a nie inflację czy wzrost cen żywności bo np, paliwo drożeje.

Oprocentowanie jest zależne od NBP - jak bank centralny trzyma stopy na gównianym poziomie to wszystkie banki również.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Senior Member

Stary 16.08.2017, 18:52
Zgadza sie ale to dziala tak samo a raczej ma ten sam skutek - po dupie dostaje klient/kupujacy, gdyz uslugodawca badz sprzedawca zawsze poniesione przez siebie koszta(pomijajac ich przyczyne), przerzuci ostatecznie na klienta/konsumenta/nabywce.
Powód: jzs
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 16.08.2017 o godz. 18:52.
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Stary 18.08.2017, 08:15
Zawsze po dupie dostaje klient - ale z bankami akurat można sobie poradzić. Pomijając hipotekę, którą ciężko zmienić, to zmienić konto / bank można w 5 min przez internet. Płacę 3 zł miesięcznie za kartę kredytową, którą używam 3x w miesiącu, w drugim banku nie płacę ani grosza a karty w ogóle nie mam.

ps. Zmieniając temat - wzbogacenie kulturowe w Hiszpanii - podwójne. Ale przecież Rudy i spółka to równe chłopaki że nam wciskają na siłę Arabów.
Odpowiedz cytując
IncognitoTSW
Senior Member

Od: 08.2008

Stary 20.08.2017, 07:49
https://moto.wp.pl/w-lipcu-znow-podr...6541671463041a

Cytat:
W lipcu znów podrożało OC. Kierowcy zapłacą więcej
Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że ceny OC czeka wreszcie spadek. Jak się jednak okazuje, w lipcu koszt polis znowu wzrósł.
zerwiec bieżącego roku przyniósł dość dobre informacje dla posiadaczy samochodów. Zmotoryzowani czekali na wyraźne obniżki. Teraz jednak okazuje się, że te najprawdopodobniej nie nastąpią. Wiele wskazuje na to, że stabilizacja cenowa z czerwca 2017 r. to wszystko, na co można na razie liczyć. Informacje dla kierowców dotyczące lipca 2017 roku są bowiem nieco mniej optymistyczne. W pierwszym miesiącu wakacji odnotowano wzrost przeciętnej składki za OC.

W ramach barometru cenowego, porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl przyjęła średni poziom składki OC ze stycznia 2017 r. (1666 zł) jako wartość wynoszącą 100. Dane pochodzące z tysięcy anonimowych kalkulacji internautów wskazują, że w lipcu przeciętna składka za obowiązkowe ubezpieczenie OC wynosiła 1921 zł. Taki wynik oznacza zmianę o 15 proc. względem początku 2017 r.

- Analogiczny wzrost w stosunku do czerwca 2017 r. oscylował na poziomie 2,4 proc. W lipcu przeciętna składka za ubezpieczenie OC dla użytkowników Ubea.pl osiągnęła najwyższy poziom od początku roku - zwraca uwagę Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Podwyżki składek za OC wyhamowały, ale nadal widoczna jest tendencja wzrostowa. Kierowcom na pewno nie pomogła likwidacja zwolnienia z VAT-u za tzw. usługi pomocnicze dla ubezpieczycieli. Ze względu na tę zmianę, od początku lipca 2017 r. zakłady ubezpieczeń muszą płacić więcej za usługi zlecane "na zewnątrz" (np. likwidację szkód albo prowadzenie call center).

- Wszystko wskazuje na to, że rodzimi kierowcy jeszcze odczują negatywne konsekwencje wspomnianej zmiany podatkowej. Z kolei na zapowiadane regulacje obniżające ceny OC (np. poprzez standaryzację odszkodowań) niestety przyjdzie nam jeszcze poczekać - mówi Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.
26.XI.1978
16.IX.1994

Publicznie skłamali i nie odszczekali :
- wislak68
- sergio
- Drozd

Beata Szydło napisał(a):
Tak zwany ofsajd. Wiem, wiem... wtedy kiedy piłka jest na spalonym kiedy strzeli piłkarz bramkę, a jest na spalonym, piłka nieuznana
wislak68 napisał(a):Wyświetl post
dysleksja jest ceną jaką płaci się za inteligencję
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 20.08.2017, 08:55
Oj tam, damy radę. Po prostu teraz OC jest jak cena paliwa. Nie jest stałe tylko sobie rośnie z dnia na dzień
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Stary 20.08.2017, 11:32
Mój kumpel prowadzi firmę ubezpieczeniową - nieraz mówił że stawki OC właśnie teraz osiągnęły realny, opłacalny poziom.

Rynek został kilka lat temu zniszczony przez Link4 i inne wynalazki a ludziom się wydawało że 200 zł za OC to europejska stawka.

Z byle jakiej stłuczki koszty idą w tysiące złotych - praktycznie nie do pokrycia przez ówczesne stawki - nie mówiąc o wypadkach gdzie do kasacji idą dwa, trzy auta plus leczenie szpitalne i takie tam.

Niestety taka jest brutalna prawda.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Senior Member

Stary 20.08.2017, 13:20
Taaa problem w tym, ze beda europejskie stawki za OC, podatki, ceny paliwa to juz europejskie mamy. Ceny aut polskie bo europejskie mniejsze, zarobki polskie bo europejskie wieksze Zyc nie umierac
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Stary 20.08.2017, 13:43
Hehe - ceny paliwa czy autostrad są z dupy ale popatrzmy na same ubezpieczenia.

Masz 1000 kierowców dajmy na to w PZU i każdy płaci OC po 200 zł = 200 000 zł.

5% z nich ma stłuczkę - ile kosztuje nowy zderzak, lakierowanie, nie mówiąc o klepaniu połowy auta - w ASO, nie u Józka w garażu.
50 kierowców kosztuje firmę średnio na jeża 50 x 2000 zł = 100 000 zł - czyli połowę tego co zapłacili firmie. A to szacunki z dupy, bo do mojego 10 letniego auta lusterko w ASO kosztuje 2500 zł a załóżmy że jedno z tym aut trzeba zezłomować czyli 20-30 tys w plecy kolejne.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 20.08.2017, 22:32
Czyli stał się cud, że ubezpieczyciele nie mieli kasy a się utrzymywali na rynku. Normalnie kierwa samarytanie, że musieli całe życie połowę do biznesu dokładać i dopiero teraz są na zero
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Stary 21.08.2017, 05:33
To działa jak kopalnie - w rocznym zestawieniu finansowym przynoszą straty a prezesi mają po 500 tys miesięcznie
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 22.08.2017, 14:33
Wkurza mnie pokazywanie i lansowanie się kim ja jestem (czytaj Błaszczak i Pani Szydło) na ludzkiej tragedii zakasaj rękawy idź i pomóż, a nie przerzucaj się odpowiedzialnością czyja wina .Wojsko należało wysłać od razu, a nie czekać.System ostrzegania jak kulał tak kuleje dalej....
"spokojnie ja tu dla ligi mistrzów przyszedłem"
Odpowiedz cytując
uposledzony_ale_kumaty
Senior Member

Od: 11.2011

Stary 25.08.2017, 12:05
brylant17 napisał(a):Wyświetl post
Wkurza mnie pokazywanie i lansowanie się kim ja jestem (czytaj Błaszczak i Pani Szydło) na ludzkiej tragedii zakasaj rękawy idź i pomóż, a nie przerzucaj się odpowiedzialnością czyja wina .Wojsko należało wysłać od razu, a nie czekać.System ostrzegania jak kulał tak kuleje dalej....
Przecież jakby się nie pojawiali to by media i opozycja ich rozjechali że ich nie ma tam gdzie potrzeba itd. sytuacja taka, że co nie zrobią dostaną za to

Po lipcu nadal mamy nadwyżkę budżetową - 2,4 mld zł.

Tylko z VAT o 18,5 mld więcej niż w 2016 (I-VII). Wydatki na 500+ za ten okres ok. 14mld. Czyli samo uszczelnienie VAT finansuje z górką 500

Sytuacja budżetowa na koniec lipca na przestrzeni ostatnich 20 lat.

co te Misiewicze wyrabiajo to skandal! jak zwykle muszą od normy odstawać ;/
Ostatnio edytowane przez uposledzony_ale_kumaty : 25.08.2017 o godz. 12:08.
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Stary 25.08.2017, 18:49
Nie od dziświadomo ze 'ideologów' 'prokuratorow' i 'poborcow podatkowych' PiS ma najlepszych.

Pytanie jak Polskie owce bedą wyglądać za kilka lat, bo o te Niemieckie czy Rosyjskie jakoś jestem spokojny. Jeśli rzeczywistość okaże się tak rozbieżna z życzeniami partii jak sprawa Autosanu to będzie grubo.
"Piknik to kibic ale nieśpiewający. Ot tyle, a niektórzy już wyciągają wnioski jakby piknik był podczłowiekiem"
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 06.09.2017, 14:22
Onet chyba przechodzi w rece pisu.
Taki artykul wywalili
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazet...-z-pis/v1skf4j
łukasza
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 06.09.2017, 14:36
regan napisał(a):Wyświetl post
Onet chyba przechodzi w rece pisu.
Taki artykul wywalili
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazet...-z-pis/v1skf4j
Jak kogoś nie możesz pokonać to się do niego dołącz
Odpowiedz cytując
JudasPriest
Member

Od: 04.2017

Stary 10.10.2017, 19:55
Widział ktoś przemówienie Wielce Czcigodnego Jarosława Kaczyńskiego?
Odpowiedz cytując
hiszpan00
Senior Member

Stary 12.10.2017, 23:53
Nie wiem gdzie to wkleić więc daję tutaj:
https://wolnemedia.net/beda-obowiazk...dla-doroslych/
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów