The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Wyświetl wyniki ankiety: Jaki jest twój stosunek do klawiszy w metalu?
Uwielbiam je! 17 7,76%
Są dobre 41 18,72%
Są mi obojętne 27 12,33%
Nie lubie ich! 65 29,68%
Nie uprawiam stosunków z klawiszami 69 31,51%
Głosujących: 219. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
gackos
Senior Member

Od: 07.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 03.09.2008, 09:58
Może to kogoś zainteresuje:
http://www.deathmagnetic.pl/

Oczywiście nie chcę nikogo zachęcać do ściągania, ale łatwo znaleźć ją w sieci
Odpowiedz cytując
KoPer
I am what I am

Od: 09.2004

Stary 09.09.2008, 16:35
szukam
dwóch albumów
zespolu Eluveitie
Slania i Spirit

nie dla mnie także sie nie znam, ale to chyba taka muzyka ...
Odpowiedz cytując
gackos
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 16.09.2008, 17:36
Spirit: http://rapidshare.com/files/123126630/Spirit.rar
Slania: http://rapidshare.com/files/123111213/Slania.rar
i jeszcze jakiś jeden znalazłem, Vên: http://rapidshare.com/files/123098323/Ven.rar
Odpowiedz cytując
Slayer666
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 19.01.2009, 20:04
Jako że w temacie o subkulturach się ujawniło paru zwolenników rock and rolla pod wszelkimi postaciami, to może wartałoby odświeżyć ten temat? Nadchodzące miesiące zapowiadają naprawdę konkretne występy, w tym- w końcu!- parę w Krakowie.
Na początku Virgin Snatch, który się nie .......i i po wydaniu megapłytki przyszedł czas na konkretne koncerty:

METAL CRUSADE TOUR 2009

VESANIA
VIRGIN SNATCH
HERMH
+ goście

15.04 Gdynia/Ucho
16.04 Łódź/Luka
17.04 Wrocław/Madness
18.04 Zabrze/Wiatrak
19.04 Kraków/Loch Ness
20.04 Rzeszów/Pod Palmą
21.04 Lublin/Graffiti
22.04 Warszawa/Progresja

W najbliższą niedzielę Samael, w lutym Kreator w Studiu, Saxon z Iced Earth w Warszawce, Exodus z Soulfly na Metal Mania Fest i- trochę lżejsze- Eagles Of Death Metal.
Reflektuje ktoś?
Pozdro.
Odpowiedz cytując
Hypocrite
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 19.01.2009, 20:29
Chętnie na Samaela się kopsnę.

Może uda nam się sklecić Wiślacką ekipę na tegorocznego Brutala ? - http://brutalassault.cz/en/
Mocno ubolewam że nie wybrałem się w ubiegłym roku :/
...The Formation Of Damnation...
Odpowiedz cytując
tslawek
Member

Od: 11.2002

Stary 20.01.2009, 22:44
ja się wybieram na Kreatora i Saxon&Iced Earth

poza tym szykuje się w lutym (20-22) całkiem miły weekend w Londku: w piątek Exodus i Overkill a w sobotę Megadeth, Judas Priest i Testament

pzdr.
Odpowiedz cytując
DAVE
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 23.01.2009, 19:49
tslawek napisał(a):Wyświetl post
w sobotę Megadeth, Judas Priest i Testament.
cie pieron,
masz w przedpokoju karimate wolną to lece bez opamietania..
AVE DAVE.
semprini, klancyk i części niesforne....
Odpowiedz cytując
Slayer666
Senior Member

Stary 27.01.2009, 17:18
Cytat:
Właśnie dotarły do nas sensacyjne wieści z obozu Behemoth. Udział zespołu na trasie Rockstar Energy Drink Mayhem Festival po USA został oficjalnie potwierdzony.

Pierwszy koncert odbędzie się 10’go lipca w kalifornijskim Sacramento.
Głównym daniem tego objazdowego festiwalu będą Slayer oraz Marilyn Manson. Z innych potwierdzonych zespołów

wymienione są również: Bullet For My Valentine, Trivium, Cannibal Corpse, God Forbid, Black Dahlia Murder, Job For A Cowboy.

Behemoth zagra również jako bezpośredni support dla Slayer na ich trzytygodniowej trasie poprzedzającej Mayhem Festival. Tym razem koncerty miałyby obejmować tzw. „B-markets” czyli mniejsze miasta, które festiwalowa rozpiska ominęła. Wkrótce podamy daty oraz dokładniejsze informacje.

Oto jak Nergal skomentował udział Behemoth w tej prestiżowej trasie:

„Nie ma słów, które są w stanie oddać entuzjazm, który dosłownie nas rozsadza! Znaleźć się w towarzystwie Slayer i Marilyn Manson to nie zwykła nobilitacja. To najlepsza nagroda jaką mogliśmy sobie wymarzyć po kilkunastu latach ciężkiej pracy i tułania się po klubach całego świata. Ze swej strony dodam, że zespół będzie w swojej życiowej formie; zagramy przekrojowy set, na który złoży się również fragment nowego materiału!”

Oto rozpiska trasy:

Jul. 10 - Sacramento, CA
Jul. 11 - San Francisco, CA
Jul. 12 - San Bernardino, CA
Jul. 14 - Seattle, WA
Jul. 17 - Phoenix, AZ
Jul. 18 - Albuquerque, NM
Jul. 19 - Denver, CO
Jul. 21 - Kansas City
Jul. 22 - St. Louis, MO
Jul. 24 - Atlanta, GA
Jul. 25 - Indianapolis, IN
Jul. 26 - Chicago, IL
Jul. 28 - Toronto, ON
Jul. 29 - Scranton, PA
Jul. 31 - Cleveland, OH
Aug. 01 - Pittsburgh, PA
Aug. 02 - Detroit, MI
Aug. 04 - Boston, MA
Aug. 06 - Virginia Beach, VA
Aug. 07 - Camden, NJ
Aug. 08 - Hartford, CT
Aug. 09 - Washington, DC
Aug. 11 - Tampa, FL
Aug. 12 - West Palm Beach, FL
Aug. 14 - Dallas, TX
Aug. 15 - Houston, TX
Aug. 16 - San Antonio, TX
Jedyne, co można napisać: nieźle.
Odpowiedz cytując
tslawek
Member

Od: 11.2002

Stary 27.01.2009, 19:16
cie pieron,
masz w przedpokoju karimate wolną to lece bez opamietania..
AVE DAVE.

sam będę gościem i to nie jedynym więc będzie ciężko

ps.

8 maja ARIA w Wawie,
wprawdzie to ruskie, ale grają wspaniale
Odpowiedz cytując
Nergal
Senior Member

Od: 11.2005

Stary 27.03.2011, 13:03
Ulala ale nam się temat zakurzył. Postanowiłem go wyłowić na światło dzienne z uwagi na najnowszy album Darkthrone czyli "Circle the Wagons". Tak, wiem że ta płyta wyszła rok temu ale gdzieś mi umknęła i dopiero recenzja na rockmetal.pl mi o niej przypomniała. Powiem krótko, kwintesencja metalu, absolutne mistrzostwo świata! Kto jeszcze nie słuchał niech czym prędzej nadrabia zaległości! Z tytułowym kawałkiem mam ciągle problem czy oni tak na serio czy to jednak parodia różnych power metalowych gówien ma być, nie wiem do dziś ale jednego jestem pewny, ten utwór to jak dla mnie metalowy hymn minionej dekady
The Apostasy

Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 07.04.2011, 22:38
To ja też odświeżę temat:

Cytat:
Sonisphere Festival 2011 - 10 czerwca - Warszawa
Cytat:
Wystąpią:

Iron Maiden
Motörhead
Mastodon

Czy doczekamy się w Krakowie podobnych imprez kiedyś ?
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
Krissu
Militaris

Od: 01.2006

Stary 11.08.2011, 19:36
Przyznać się kto był wczoraj na Metal Hammer Festival.

W kolejce po zapiekankę rozmowy o Wisła - APOEL słyszałem.
Pro Fide, Rege, Lege et WISŁA.
Odpowiedz cytując
Quorth
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 11.08.2011, 19:40
Zajebiście, że jest tu taki temat. Mam od zawsze trzy miłości w moim życiu. Wisła, moja kobieta i metal/kolejność przypadkowa/. Jak coś zapraszam na priv. Fajnie byłoby poznać jakiegoś Wiślaka w "klimacie" moja meczowa ekipa trzyma się raczej daleko od klimatów metalowych
Odpowiedz cytując
Plastman
Senior Member

Stary 11.08.2011, 20:17
Krissu napisał(a):Wyświetl post
Przyznać się kto był wczoraj na Metal Hammer Festival.

W kolejce po zapiekankę rozmowy o Wisła - APOEL słyszałem.
Ehh, ja niestety nie mogłem być na Judas Priest, czego bardzo żałuję. ale na pocieszenie pozostają niezapomniane wrażenia po czerwcowym Sonisphere Festiwal na Bemowie (w szczególności fantastycznym występie Iron Maiden).
A jak tam było w Spodku?
Odpowiedz cytując
Krissu
Militaris

Stary 12.08.2011, 11:40
Plastman napisał(a):Wyświetl post
Ehh, ja niestety nie mogłem być na Judas Priest, czego bardzo żałuję. ale na pocieszenie pozostają niezapomniane wrażenia po czerwcowym Sonisphere Festiwal na Bemowie (w szczególności fantastycznym występie Iron Maiden).
A jak tam było w Spodku?
Kozak!

Pojechalem glownie na Morbid Angel. Do hali wszedlem jak akurat gral Mech. Srednio ich lubie wiec jakos bez emocji ogladalem koncert. Potem Tank, ktory kompletnie olalem.
Dla mnie dopiero na Vaderze zaczela sie jazda. Widac, ze goscie sa w formie bo zrobili totalna miazge. A juz "Reign in blood" na sam koniec to bylo mistrzostwo swiata.

Po Vaderze Exodus. Niezle, ale jednak troche slabiej od Vadera. W....ilo mnie, ze nie wiedza jak wyglada flaga kraju, w ktorym graja.

No i nadszedl czas na Morbidow. Oczywiscie glownie kawalki ze starych plyt. Wiec bylo i "Angel of disease" i "God of emptiness" i "Where the slime lives". Z nowej plyty zagrali "I am Morbid". Ujdzie.
To byl moj drugi koncert Morbidow, wczesniej bylem w Wawie w 2004, i jednak tamten byl lepszy. No i wtedy byli glowna gwiazda a teraz zagrali tylko godzine.

No i na sam koniec Judas Priest. Jechalem myslac, ze ok - fajnie bedzie ich zobaczyc na zywo. Po filmikach na yt spodziewalem sie raczej spokojnego koncertu. A okazalo sie, ze grali 3 godziny. Przekroj z wszystkich plyt. Moment, ktory na dlugo zapamietam to "Breaking the law". Halford nie zaspiewal ani slowa. Publika pod scena bawila sie mimo to, skadnujac refren. Cos niesamowitego.
Wizualnie tez czad. byly i lasery, i ognie i obowiazkowo - wjazd motorem na scene.

Miazga!
Odpowiedz cytując
Romanek
Junior Member

Stary 16.08.2011, 13:46
Krissu napisał(a):Wyświetl post
No i na sam koniec Judas Priest. Jechalem myslac, ze ok - fajnie bedzie ich zobaczyc na zywo. Po filmikach na yt spodziewalem sie raczej spokojnego koncertu. A okazalo sie, ze grali 3 godziny. Przekroj z wszystkich plyt. Moment, ktory na dlugo zapamietam to "Breaking the law". Halford nie zaspiewal ani slowa. Publika pod scena bawila sie mimo to, skadnujac refren. Cos niesamowitego.
Wizualnie tez czad. byly i lasery, i ognie i obowiazkowo - wjazd motorem na scene.

Miazga!
Zazdrość! Ja nie mogłem być i teraz widzę, że wybranie w sumie średniego wesela kuzynki było dużym błędem (nie dam się więcej kobiecie namówić )

Niesamowite są takie momenty, gdy słyszysz jak 10 tysięcy ludzi wokół Ciebie śpiewa, a wokalista nie otwiera ust.. Ja tak miałem na Rammstein podczas "Du hast". Stary, dobry Spodek..
Odpowiedz cytując
flamengista
Piknik

Stary 16.08.2011, 18:31
Zazdroszczę - to była ostatnia szansa na oglądnięcie JP na żywo. No, ale nie było wyjścia - wczasy wykupione pół roku wcześniej.

W tym roku specjalnie nie rozpieszczają nas koncertami. Sonisphere było niestety dość słabe. Owszem: byli Ironi i zagrali świetny koncert. Ale reszta zespołów... Motorhead - mają swych fanów, ale to nie jest gwiazda pierwszej wielkości. Dewin Towsend - świetny, ale specyficzny, nie każdemu się podoba. Resztę gwiazd lepiej pominąć. Na małej scenie tylko Made of Hate dało się posłuchać. Kicha.

W zeszłym roku w samym Krakowie mieliśmy m.in. Deicide, Marduk, Dimmu Borgir, Gojira no i niesamowite Helloween. W tym roku totalna posucha. Ma niby jeszcze przyjechać Hammerfall (Warszawa), do Krakowa In Flames, Behemot, Samael i Morbid Angel. W zasadzie to wszystko.

Krissu, mam 2 pytania:

1. Jak oceniasz nową płytę Vadera? Co do ich formy - w 2010 roku byłem na ich 2 koncertach. Jeden - tragiczny, drugi - dobry. Ale Pająk i ten basista z łysinką jakoś mnie nie przekonują. Brakuje charyzmy...

2. Słuchałeś nowej płyty Morbidów? Ponoć straszna, więc boję się nawet próbować Ale mają przyjechać w grudniu do Krk, więc na koncert pewnie się wybiorę...

PS. Kocur - 2 lata temu był Knockout Fest (m.in. Testament, Meshuggah, Cynic, Anathema). Miała być impreza cykliczna, niestety chyba nie dali rady finansowo.
Ostatnio edytowane przez flamengista : 16.08.2011 o godz. 18:39.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
Odpowiedz cytując
Krissu
Militaris

Stary 16.08.2011, 18:48
flamengista napisał(a):Wyświetl post
1. Jak oceniasz nową płytę Vadera? Co do ich formy - w 2010 roku byłem na ich 2 koncertach. Jeden - tragiczny, drugi - dobry. Ale Pająk i ten basista z łysinką jakoś mnie nie przekonują. Brakuje charyzmy...
Jeszcze nie słuchałem.
flamengista napisał(a):Wyświetl post
2. Słuchałeś nowej płyty Morbidów? Ponoć straszna, więc boję się nawet próbować Ale mają przyjechać w grudniu do Krk, więc na koncert pewnie się wybiorę...
Słabiutko. Nieudany eksperyment z elektroniką (!!) Dwa kawałki w starym stylu. Nic nie stracisz nie słuchając.
Odpowiedz cytując
flamengista
Piknik

Stary 16.08.2011, 19:44
Płyta Vadera dostała entuzjastyczną recenzję w MH, ponoć wybitna. Czyli: trzeba posłuchać

Co do Morbidów - słyszałem już podobne opinie od innych osób. Szkoda. Morbid Angel najwyraźniej chce podążać drogą Paradise Lost, Tiamatu czy Samaela - z zespołu kultowego do... No własnie.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
Odpowiedz cytując
Quorth
Senior Member

Stary 16.08.2011, 19:55
Strasznie rozbieżne są oceny nowej płyty Morbid Angel. Ja jako, że jestem zafascynowany ich trzema pierwszymi albumami odbieram ją bardzo negatywnie. Okazało się, że paradoksalnie powrót Vincenta okazał się zgubny. Jak wiadomo Vincent po odejściu z MA by zainteresowany industrialem, pogrywał w różnych elektronicznych projektach...niestety przeniósł tą "zarazę" na MA. Fakt. Kawałki metalowe w stylu domination są niezłe ale elektroniki po prostu nie da się słuchać. Rozumiem, że chłopaki są zafascynowani Laibachem ale nazywają się Morbid Angel i takie granie to po prostu nieporozumienie
Nowy Vader-niezły, żeby nie powiedzieć bardzo dobry-w porównaniu z ostatnimi wypocinami. Zawsze życzyłem im jak najlepiej ale przez kilka ostatnich lat zjadali własny ogon. Ostatnia płyta to świetne odbicie się od dna. Wreszcie głębokie dobre brzmienie, lepszy wokal, ciekawe riffy i solówki 8/10
Odpowiedz cytując
Slayer666
Senior Member

Stary 17.08.2011, 12:47
Z nowej płyty Morbid zagrał trzy numery: 'Existo Vulgore', 'I Am Morbid' i 'Nevermore'. Oprócz 'I Am Morbid', który kojarzy się bardziej z poczynaniami Manowara, niż MA, to dwa świeże numery, które trafiły do setlisty są na 'Illud Divinum Insanus' najbardziej klasyczne, bez zbędnej elektroniki. Fajnie, że Morbid miał ponad godzinę na zaprezentowanie się na scenie, kiedy ogłosili ich jako support Judas Priest, to myślałem, że 50 minut to będzie maks. Nie widziałem ich nigdy wcześniej, więc nijak nie mogę ocenić 'formy' zespołu. Do mnie trafili- set (prawie) wymarzony.
Judas grali około 130 minut, nie 3 godziny, i- jak zostało wspomniane- w ich secie nie zabrakło chyba niczego. Nie jestem wielkim fanem tego zespołu, ale koncertowo to jest najwyższa półka.
Exodus- widziałem ich w ubiegłym roku w Wiedniu, gdzie mieli zdecydowanie więcej czasu na scenie. Szkoda, że postawili głównie na świeży materiał, a nie zagrali klasyków, jak'Toxic Waltz', czy 'Bonded by Blood', choć 'Strike of the Beast' i 'Then There Were None' były krótką wycieczką w piękne dla thrashu lata 80-te.
Co do flagi... Dukes chyba ją położył tak, żeby nikt się o nią nie potknął, nie podeptał- z tego co kojarzę, to widniał na niej napis 'Exodus', więc nawet, gdyby nie kojarzył barw Polski, to wiedziałby, jak czytać nazwę swojej kapeli. No i plus dla niego za świetną koszulkę.
A- Vader niestety nie zagrał 'Reign In Blood'. Zagrali 'Raining Blood'. Takich błędów nie wypada robić, Krissu. Hehe, pozdro!

PS
Saxon i Anvil siódmego grudnia w Studiu.
A tutaj singiel mojego ukochanego Masto:
http://www.youtube.com/watch?v=f3LLX...el_video_title
Niestety, rozczarował mnie.

E:
Na więcej niż sto procent jestem pewny, że zaczęli około 21:30, a skończyli na dwadzieścia minut przed północą. Zresztą nawet na rozpisce, której-ku mojemu zaskoczeniu- się trzymano, było napisane: Judas Priest 21:20 - 23:30.
Powód: JP (heh)
Ostatnio edytowane przez Slayer666 : 17.08.2011 o godz. 14:37.
Odpowiedz cytując
Krissu
Militaris

Stary 17.08.2011, 14:01
Slayer666 napisał(a):Wyświetl post
Judas grali około 130 minut, nie 3 godziny, i- jak zostało wspomniane- w ich secie nie zabrakło chyba niczego
Zaczeli kolo 21, skonczyli kolo polnocy.

Co do flagi... Dukes chyba ją położył tak, żeby nikt się o nią nie potknął, nie podeptał- z tego co kojarzę, to widniał na niej napis 'Exodus', więc nawet, gdyby nie kojarzył barw Polski, to wiedziałby, jak czytać nazwę swojej kapeli. No i plus dla niego za świetną koszulkę.
Machal nia do gory kolami.

No i owszem - podeptal.
A- Vader niestety nie zagrał 'Reign In Blood'. Zagrali 'Raining Blood'. Takich błędów nie wypada robić, Krissu. Hehe, pozdro!
Jasne! Moj blad - na swoje usprawiedliwienie powiem, ze jeszcze nie doszedlem do siebie jak to pisalem
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Stary 12.02.2012, 00:01
Pobudka tematu

Ostatnio natrafiłem na Ensiferum, cholernie mi podeszło:

Totalnie skrajne kawałki:

na ostro:
http://www.youtube.com/watch?v=K5zZZKnuzO4

na spokojnie:
http://www.youtube.com/watch?v=dYEXRvl73RI&
Odpowiedz cytując
Kaan
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 17.03.2013, 19:36
Wykopałem temat spod tony kurzu...

Poszukuje koncertu Faith No More ale po 2009, w trochę lepszej jakości (fonia) niż można znaleść na youtube. Może być oczywiścia również sama ścieszka dzwiękowa.
Półśrodki owocują ćwierćrezultatami

To z racji Cracovii i Wisły, na poziom tych drużyn nie ma chyba rady, wieszcz nawet stojąc na rynku, mruczy: Dziady, Dziady. L.J. Kern
Odpowiedz cytując
Hypocrite
Senior Member

Stary 17.03.2013, 20:37
Temat bardzo zacny.

Właśnie wyszła nowa płyta Clutch, po raz kolejny się na nich nie zawiodłem, gorąco polecam nowe oraz wcześniejsze LP.

Tutaj można sobie posłuchać online
http://www.pro-rock.com/index.cfm?pa...dlines&hid=277
...The Formation Of Damnation...
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Stary 11.08.2015, 21:27
Temat odkopany z czeluści internetów, po raz kolejny

Lordi - nie jest to metal ale ogólnie temat traktuje o cięższej muzie. Ostatnio mi wpadli w ręce przy okazji kawałka "Blood Red Sandman" - teledysk nawiązuje do kultowej serii "Evil Dead"

A ogólnie kilka kawałków wpadło mi w ucho chociaż widać po rekwizytach że delikatnie mówiąc mają dystans ...

https://www.youtube.com/watch?v=tkw4jhDE1eQ
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Stary 16.03.2017, 12:24
Metallica w Krakowie!

Cytat:
Metallica ogłosiła dziś europejską część trasy WorldWired promującej ich nowy album Hardwired… To Self-Destruct. Trasa rozpocznie się 4 i 6 września w Amsterdamie, gdzie zespół zagra dwa koncerty. 28 kwietnia 2018 roku Metallica wystąpi w Tauron Arenie Kraków.
Orgazm
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Senior Member

Od: 01.2015

Stary 18.07.2017, 01:04
Nastepna zlota lopata dla mnie za odkopanie prawilnego tematu

Opeth - Blackwater Park - mistrz
Edge of Sanity - Crimson - mistrz https://www.youtube.com/watch?v=St6lJaiHYIc
Black Sabbath - mistrz https://www.youtube.com/watch?v=LQUXuQ6Zd9w
Jimmy Hendrix - https://www.youtube.com/watch?v=TLV4_xaYynY
Powód: tez mistrz
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 19.07.2017 o godz. 23:58.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów