The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Wyświetl wyniki ankiety: Dziś zagłosowałbym na:
Platforma Obywatelska 55 9,73%
Prawo i Sprawiedliwość 141 24,96%
Twój Ruch 9 1,59%
Polskie Stronnictwo Ludowe 4 0,71%
Sojusz Lewicy Demokratycznej 12 2,12%
Solidarna Polska 4 0,71%
Polska Razem 35 6,19%
Kongres Nowej Prawicy 153 27,08%
Ruch Narodowy 90 15,93%
Dziękuje nie głosuje! 62 10,97%
Głosujących: 565. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
wiesniak842
Senior Member

Od: 01.2015

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 11.01.2017, 22:02
Bo jest inteligentny i wie, ze na swolocz wyborcza takie populizmy najlepiej zadzialaja. Najlepsze, ze druga strona tez dobrze o tym wie, ze ich walka o demokracje, wolne media czy co tam sobie jeszcze ubzdurali gowno ludzi obchodzi. Zapewne dlatego dowodca, slonce Peru grozi z wygodnego, brukselskiego fotela, ze Unia przestanie dofinansowywac Polske.
Dla mnie to ktoras juz wersja Targowicy i tyle. Powinni tych blokujacych wy.......ic na zbity pysk i mysle, ze ta gadka prezesa to jest takie zabezpiecznie przed czasem na taka ewentualnosc. Za czym lud stanie - za 500+ mieszkaniem + i wiekiem emerytalnym czy za jakimis politykami? No wlasnie. Jego ekscelencja prezes Kaczynski szachvje tych troglodytow na kazdym kroku poki co.
Powód: szachowanie cenzurowane jzs
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 11.01.2017 o godz. 22:04.
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 11.01.2017, 22:14
To, ze jest inteligenty i od kiedy tylko przejęli władze rozgrywa opozycje po mistrzowsku, to wiadomo.

Natomiast mam pytanie do tej inteligentniejszej części wyborców PiS - czy tak po ludzku, nie w....ia Was, że gość jawnie pozwala sobie na tak płytkie manipulacje?
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Senior Member

Stary 11.01.2017, 22:17
A to nie do mnie pytanie bo dla mnie PIS to zlo
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 11.01.2017, 22:20
Najlepiej jakby ich wszystkich bomba pierdoła w tym sejmie ale dopóki nie .......nie to trzeba wybierać między PO-PiSami.
Ja jestem trochę zdziwiony i zawiedziony, że PiS daje się tak robić w konia i współtworzy ten cyrk. W latach 05-07 mieli o tyle gorzej, że musieli tworzyć koalicję. To powodowało, że musieli liczyć na nie swoich ludzi, którzy mogli być manipulowani, podbierani przez inne partie czy siły w tym kraju, a nawet mogli od początku być ustawieni po to aby zrobić koło dupy PiSowi.
Teraz sytuacja jest mega komfortowa dla PiSu, mają większość w sejmie, senacie, mają swojego prezydenta, mają tv publiczną, zdaje się też, że mają po swojej stronie część służb czy innych ludzi, którzy też grają na ich korzyść (te wszystkie nagrania od Sowy, faktury Kijowskiego itp), no i mają za rywali kompletnych ćwoków pokroju Petru, Kijowskiego, Kopacz. Co by nie mówić to trzeba oddać, że Millery, Kwaśniewskie i część PZPRowców to byli ludzie myślący więc ich było ograć trudniej. A teraz te debile z Bolkiem na czele to przecież jest poziom intelektualny dzieci z przedszkola.
Dlatego albo PiS to też skończone ćwoki albo taki jest układ, że ten cyrk ma trwać a my mamy być jebani dalej przez okrągłostołowców.
Dwa przykłady podam żeby naświetlić o co mi chodzi. Były duże protesty i oburzenie w sprawie aborcji. Nie był to projekt PiSu także mogli szybciej zdecydować co z tym fantem (projektem ustawy) zrobić. tymczasem dali dużo czasu lewactwu na całą gównoburzę z tym związaną. I druga ważniejsza sprawa. Mają większość w sejmie, te ćwoki od gównoburzy okupującej sejm co jakiś czas mówią aby powtórzyć głosowanie w sprawie budżetu. Także skoro obrońcy demokracji chcą aby powtórzyć głosowanie to czemu nie? Ponoć to niezgodne z prawem ale co z tego skoro demokraci chca głosowania. Także trzeba było to ich skamlenie ujebać 3 tygodnie temu, powtórzyć głosowanie i wybić ćwokom argument z ręki.
Mają większość, moga ich tak rozgrywać jak tylko chcą ale jakoś tego nie robią.
Oczywiście bezczelność tego kurestwa opozycyjnego wykracza poza skalę bo mówienie o braku demokracji gdy rząd jest wybrany demokratycznie, chęć jakiegoś powtarzania głosowań gdy wiedzą, że PiS ma większość to jest po prostu chamstwo. Te ....y biorą kasę za robienie cyrku i to jest najbardziej przykre. To jest tak jak ja bym poszedł do roboty i się z dyrektorem sprzeczał półtora roku o coś na co nie mam wpływu i o czymś w czym bym nie miał racji i sobie nie pracował tylko za zjebane dyskusje pensje brał przez półtora roku.
Ostatnio edytowane przez Jaroo1 : 11.01.2017 o godz. 22:24.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Senior Member

Stary 11.01.2017, 22:28
Przy okazji pozwole sobie zacytowac pewnego jegomoscia.

Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Stary 11.01.2017, 22:34
I właśnie tych dwóch rzeczy nie potrafię zrozumieć.

Po pierwsze - wystarczyło tego całego Szczerbę przywrócić w momencie kiedy okazało się ze PO i N pod jego wyrzucenie podpięli cała ideologię "wolności" - od mediów po demokrację. Mogę zrozumieć, że Kuchcińskiego to przerosło - no ale umówmy się, Jarek przecież był pod ręką. Nie zastopowali tego w odpowiednim momencie i cała sprawa urosła do absurdalnych rozmiarów.

Druga rzecz - dla świętego spokoju, ale przede wszystkim dla zajebistego PR-u mogli powtórzyć głosowanie nad budżetem. Wiadomo, że i tak i tak byłby przegłosowany. Wizerunkowo to byłby strzał w dychę. Chyba, że w budżecie przemycili coś, co wywołałoby jeszcze większa burzę. Innego wytłumaczenia nie widzę.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 11.01.2017, 22:34
http://wmeritum.pl/porozumienie-pona...-strone/167217

Cytat:
Po pierwsze - wystarczyło tego całego Szczerbę przywrócić w momencie kiedy okazało się ze PO i N pod jego wyrzucenie podpięli cała ideologię "wolności" - od mediów po demokrację. Mogę zrozumieć, że Kuchcińskiego to przerosło - no ale umówmy się, Jarek przecież był pod ręką. Nie zastopowali tego w odpowiednim momencie i cała sprawa urosła do absurdalnych rozmiarów.
To jest jak wojna karła z olbrzymem (chciałem napisać Dawida z Goliatem ale bez sensu by to wyszło), w której olbrzym robi wszystko aby nie wygrać. PiS ma taką siłę, że może się śmiać w oczy tym debilom i po prostu dla świętego spokoju robić krok wstecz kiedy oni chcą i im jeszcze powiedzieć "przepraszam, myliliśmy się", a za chwilę dalej robić swoje i sobie przegłosowywać co chce i kiedy chce.

I to jest tragiczne, że tak się nie dzieje. Wiadomo, że debile zrobią gównoburze o byle co ale właśnie w kwestii "byle czego" to PiS może robić tak jak napisałem, ładnie przeprosić, wycofać się i znowu iśc do przodu.
Ostatnio edytowane przez Jaroo1 : 11.01.2017 o godz. 22:41.
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Stary 11.01.2017, 22:54
Akcja Caritas + WOŚP - wielki, wielki szacun.

Hmmm rozumiem zamysł, granie na nosie trwa w najlepsze, ale czy trochę nie wymknęło im się to spod kontroli? Wydaję mi się, że Jarek był pewien, że przesiadywanie w sejmie znudzi się po 2-3 dniach i jeszcze przed świętami będzie spokój. Natomiast zrobiła się z tego naprawdę potężna gównoburza, przez którą elektorat centrum może im troszkę odjechać.

I tego właśnie nie mogę zrozumieć. Kaczyński to kawał "polityka" i też się zastanawiam, czy to wszystko nie ma jakiegoś drugiego dna.
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 11.01.2017, 23:16
Cytat:
Najlepiej jakby ich wszystkich bomba pierdoła w tym sejmie ale dopóki nie .......nie to trzeba wybierać między PO-PiSami. ]
A napisz tak na shoutboxie i będziesz opóźniony, ograniczony etc.

I tego właśnie nie mogę zrozumieć. Kaczyński to kawał "polityka" i też się zastanawiam, czy to wszystko nie ma jakiegoś drugiego dna.

Drugi odcinek "Ucha prezesa" - zarządzanie przez kryzys.

Poza tym Jarek stosuje strategie z wyborów umiejętnie jak radził swego czasu Kolonko, nawet Duduś ogląda "mowie jak jest".

Strategia brzmi "do nothing". Kwaczynski widzi, że opozycja sama się niszczy, na dodatek nie sparodiujesz Petru, bo on się z tym urodził, jest e tym mistrzem, to samo nurburgring Wielgus, mucha, Niesiołowski, czy myszka agresorka.

Kukiz myśli, że na zasadzie gdzie 2 się bije, to on skorzysta. Ale na krótką metę, gdyż kaczor robi z niego zagryche'15.

Dlaczego?

Bo Kukiz to JOWy. I nie partia, a ruch społeczny mimo, że spełnia większość postulatów by zgraja polmozgow mogła jego ruch tak nazywać. Kukiz tak naprawdę wypłynął na zlaniu przedwyborczej obietnicy platfusow (JOWy) i zmielonych (podpisach obywatelskich). On uznaje te kwestie za wystarczające, sam o tym mówił, że ma świadomość pożarcia przez JOWy swojej kompanii w tej formie wyborów.

A tak jak już pisałem wielokrotnie, bez zmiany, tfuu, napisania nowej konstytucji nic się nie zmieni. Bo nadal będzie blokować obsadzanie wszystkiego przez sejm i senat, albo potrzeba większości 2/3 głosów.
Ostatnio edytowane przez ABGwislakABG : 11.01.2017 o godz. 23:28.
Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Stary 11.01.2017, 23:19
I telewizja nie jest po to, żeby ją oglądać, tylko żeby płacić abonament
Odpowiedz cytując
uposledzony_ale_kumaty
Senior Member

Od: 11.2011

Stary 12.01.2017, 06:19
azor napisał(a):Wyświetl post
I właśnie tych dwóch rzeczy nie potrafię zrozumieć.

Druga rzecz - dla świętego spokoju, ale przede wszystkim dla zajebistego PR-u mogli powtórzyć głosowanie nad budżetem. Wiadomo, że i tak i tak byłby przegłosowany. Wizerunkowo to byłby strzał w dychę. Chyba, że w budżecie przemycili coś, co wywołałoby jeszcze większa burzę. Innego wytłumaczenia nie widzę.
Widać jak naiwny jesteś i łatwo dałbyś się ograć totalnej opozycji zgadzając się na powtórne głosowanie hehehe

Żaden rozwiązanie z formalnym powtarzaniem głosowania nad budżetem (pomijając już to, czy to prawnie jest sensowne) nie może wchodzić w grę, bo będzie oznaczało jednoznaczne usankcjonowanie liberum veto w najgorszym wydaniu. Możliwość blokowania prac Sejmu przez blokowanie go przez posłów. Będzie to precedens - "PiS przyznał, że jak się zablokuje mównice, to ustawy nie są ważne". Tu się mogliby zgodzić na ewentualną powtórkę po to, by zatrzymywać kolejne ustawy w taki sposób, albo doprowadzić do zwarcia, bo to największa szansa na władzę.

Żadnego rozwiązania zaś w stylu który Ty proponujesz, opozycja i tak nie uzna za spełniające jej oczekiwania i wystarczające do zmniejszenia szykowanej awantury. Przecież wczoraj mogli to spokojnie zrobić, porozumienie z Nowoczesną (i PSL i Kukizem) było właściwie zawarte. Schetyna też mógł to zrobić. Gdy nagle Petru się po prostu wycofał idąc na zwarcie, że konieczne jest powtórzenie TAMTEGO głosowania. Opozycja bredzi o tym, że trwa poprzednie posiedzenie Sejmu, każde cofanie budżetu przez Senat do Sejmu i tak uzna za nieuzasadnione i nieprawne (jako niezgodne ze ścieżką legislacyjną - "Skoro nie było przegłosowane w Sejmie, to dlaczego Senat się tym zajmował?"), bo niby nie było poprzednich etapów itd itp. Kompletnie nic nie zmieni cofanie ustawy przez Senat do Sejmu z jakimiś uwagami, budżet to tylko pretekst. Może przy tym starać się dodatkowo zablokować kolejne etapy głosowania, a nuż jakoś się uda - a na uchwalenie budżetu pozostaje po prostu tydzień.
Tu nie chodzi mi już o to, kto ma rację, czy ktoś straci na cofaniu ustawy do Sejmu np na prestiżu itp. Chodzi o to, że to niczego by z obecnego problemu nie rozwiązało.

Jedyne rozwiązanie, które zaakceptuje opozycja, to oddanie im władzy i zaniechanie najmniejszych prób odebrania im jej w następnych wyborach. Każde inne nie powstrzyma ich przed radykalizacją ich działań i nie ma kompromisów, które ich by w tym zatrzymały.
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Stary 12.01.2017, 07:22
Na szczęście nie będzie mi raczej dane kiedykolwiek być w sytuacji rozgrywania opozycji więc patrze na to wszystko jako szary wyborca i zagorzały antyfan PiS.

I jako zagorzały antyfan PiS taka zagrywka zrobiłaby na mnie pozytywne wrażenie, bo póki co widzę jedynie, że Jarek sprawdza jak daleko może się posunąć. Możliwe, że taka decyzja byłaby politycznym samobójstwem - za głupi jestem, żeby zrozumieć polityczne rozgrywki, natomiast nie szarżowałbym tak z liberum veto, chyba że faktycznie traktujemy głos opozycji za "jeden głos"

Petru przez ostatnie dni zrobił z siebie frajera i w tej chwili już nie tylko PiS nie traktuje go poważnie, ale również szeroko pojętą opozycją, a podejrzewam że i jego kompani z N. w niego zwątpili. Schetynę akurat rozumiem, bo mimo wszystko to PiS aktualnie rozdaje karty, pomimo tego że opozycji udało się rozpętać całkiem spore zamieszanie, na które chyba nawet nie wiedzieli że mają szansę. Gdyby się teraz wycofał, przekreśliłoby to już jakiekolwiek znaczenie głosu opozycji. Ta cała ustawa, w której PiS miałby się przyznać do błędu od początku było wiadome, że nie przejdzie. Natomiast naprawdę - dla mnie i pewnie dla wielu Polaków, zwykłych wyborców - w tym momencie wrócenie do tego 33 posiedzenia(pewnie i faktycznie nielegalne, ale tak samo czy ktoś ma 100% pewność, że głosowanie nad budżetem było w 100% legalne - i to nie sianie zamętu, tylko po prostu tego nie wiadomo)byłoby oznaką chęci porozumienia się. A tak jedni i drudzy żyją sobie w ulubionym klimacie konfliktu.
Odpowiedz cytując
emj10
Senior Member

Od: 05.2006

Stary 12.01.2017, 07:39
Za dużo telewizji i portali, a za mało myślenia. Polecam na tydzień odłączyć się od swoich środków przekaz, czy to TVN, GW, Newsweek, czy może TVP, GP, wpolityce, a być może wróci samodzielne myślenie.
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 12.01.2017, 10:06
Pozwole sobie na chwilę wrócić jescze do 500+

azor napisał(a):Wyświetl post
I nie chodzi o to, że mam niewiiadomo jakie standardy życiowe. Po prostu podchodząc na wskroś racjonalnie - ten dodatek się kiedyś skończy, za 3,5,10 lat. I co wtedy?
Nie ma to żadnego znaczenia. Zupełnie. Ten krok będzie oceniany dobrze, ponieważ (generalizujac) nie ma ludzi którzy by swoje potomstwo oceniali jako błąd zyciowy. Niezależnie od statusu społecznego.

"Ciemny lud wszytko kupi".
Wychodzi na to że mamy społeczeństwo zatopione lub smartfonach/TV/pracy i wystarczy rzucić marchewkę i powiedzieć że jest to 'godne' czy 'nalezy się'. Reszte zrobi poszta pantoflowa i komformizm.
I też nie ma sie co oszukiwać, 500 zł nie idzie na dzieci. Dostają je dorośli. Jedni ta szansę wykorzystają inni nie. Kupią wódkę lub ubrania dla dzieci, co uważaja za słuszne. 'Za za grzechy rodziców płacą dzieci' i tak dalej pozostanie.

wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Za czym lud stanie - za 500+ mieszkaniem + i wiekiem emerytalnym czy za jakimis politykami?
Patologia pójdzie zagłosować, bo 500+ ja utrzymuje. Reszta sama oceni czy krok pt 'MDM' 666+ czy 500+ jest to 'zysk' czy nie i jak wyglądałoby życie bez skorzystania z tych programów. Zycie bez dziecka bez własnego mieszkania itd. Czy będzie poczucie niewykorzystanej szansy czy też nie.
Co więcej, nie wiadomo czy za kilka lat będzie jeszcze potrzebna dopłata bo może nie taki diabeł straszny i (generalizujac) kazdego stać na dziecko, kwestia tylko checi pewnych wyrzeczeń które łatwiej poniesć gdy dziecko sie ma. Zreszta wraz z wiekiem wymagania spadają, a preferencje wraz z nadejsciem potomstwa zmieniaja się.

Pieniadze z MDM na 2017 się konczą lub ktos puszcza takie plotki. Pojawia się idea 666+ która moim zdaniem tez nie jest dopłata tylko następną stymulacją . Programy te dążą do wyrugowania z rynku pracy tych ktorzy nie chca a muszą pracować i ktorych praca jest najmniej efentywna. Emeryci, kobiety zainteresowane zyciowo maciezynstwem, patologia bez kwalifikacji. To spowoduje spora inflację i wzrosc płac i brak ludzi do pracy, zwałasza jak dla Ukrainy tworza granice.
Zasypac lukę da się tylko inwestycją w park maszynowy i nowe technlogogie co też 666+ próbuje stymulować i spowodować podniesienie pensji tak aby dla Ukraińca wyjazd na zachód okazał się mniej opłacalny (500+). Spowoduje to tez odpływ kapitału za granicę ale aby temu zapobiec sa specjalne strefy ekonomiczne.

Jak to się uda, PiS ekonomicznie wyjdzie obronną ręką i wybory wygra w cuglach. Jak się nie uda, bedziemy głłeboko w d.e. i podzieleni jak ona na dwie części.
"Piknik to kibic ale nieśpiewający. Ot tyle, a niektórzy już wyciągają wnioski jakby piknik był podczłowiekiem"
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"Wchodzisz super atmosfera, cały stadion ludzi a potem wychodzi taka ekipa ogórków."
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 12.01.2017, 10:52
Dokładnie tak.

Gadanie że 500+ to pic na wodę to jedna wielka bzdura. Niezaleznie czy ta kasa poszła na pieluchy, czy na wódkę .....i i koks - wróciła tą czy inną drogą do obiegu co automatycznie się przekłada na wskaźniki gospodarcze.

Najbardziej mnie zastanawia że np u mnie w pracy Ci co najgłośniej się wydzierali że kaczka rozdaje socjal - pierwsi stali w kolejce po kasę. Hipokryzja w naszym narodzie jest chyba wrodzona ...

A dla tych co uważają że zamiast dawać kasę można o 500 zł obniżyć podatki proponuję jeszcze raz przeczytać znaną historyjke:

Cytat:
Do przeżywającego kłopoty hotelu w Grecji przyjeżdża niemiecki turysta i pyta, czy są wolne pokoje.

Hotelarz kiwa głową, bo prawie wszystkie są puste. Niemiec prosi o klucz, żeby zobaczyć, czy pokój mu odpowiada, i jako kaucję zostawia na kontuarze 100 euro. Dostaje klucze do kilku pokoi i idzie na górę je obejrzeć.
W tym czasie hotelarz bierze stówę i pędzi do rzeźnika, żeby zapłacić część rachunków.
Rzeźnik bierze tę samą stówę i idzie do rolnika, żeby mu zapłacić za świnię, którą wziął na kredyt w zeszłym tygodniu.
Rolnik z tą samą stówą idzie do jedynej lokalnej prostytutki, żeby jej zapłacić za ostatnią wizytę.
Prostytutka z tym samym banknotem idzie do hotelu i płaci hotelarzowi 100 euro za dwie noce z klientami w hotelu.
Po chwili Niemiec wraca i mówi, że niestety pokoje mu się nie podobają, zabiera swoje 100 euro (ten sam banknot, tylko trochę bardziej pomięty) i wychodzi.
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 12.01.2017, 11:06
500 zł żałują na polskie dziecko, a Makrela tymczasem daje każdemu ciapatemu co miesiąc 1000 euro kieszonkowego,darmowe mieszkanie i trzy posiłki dziennie
Ostatnio edytowane przez AYALA : 12.01.2017 o godz. 11:17.
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member

Stary 12.01.2017, 11:32
Tobie zas z racji powyzszego wpisu nie zalowalbym socjalu plynacego z izolatki na babinskiego.
Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 12.01.2017, 11:40
Orban na Węgrzech też daje zasiłki na dziecko i jakoś nikt nie nazywa go lewakiem
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member

Stary 12.01.2017, 11:46
Orban w porównaniu do kaczorka wprowadza ulgi podatkowe, dzięki czemu do końca nie rozjebie jak Kalkstein gospodarki swojego kraju. Jak już porównujesz sprawdzaj dokładnie poszczególne składowe, chyba, że odpowiada Ci latka pislamisty.

Kwaku Akbar.

Kocur, a w którym miejscu tego kawału z brodą masz PIT i VAT? I kto Ci kredyt udzieli bez%owy?

Bo w polskich realiach to wygląda tak, że co etap kwota jest sukcesywnie pomniejszona od 7 do 23 procent. 9% inkasuje rzeźnik, rolnika i dzivki szkoda, gdyż oni już się nie spłacą.

Niemiec by wrócił, a zostałaby mu kwota 2X pomniejszona o stawkę 9% i raz 23 (w końcu luksusowy towar ).

Zejdzcie na ziemię.
Ostatnio edytowane przez ABGwislakABG : 12.01.2017 o godz. 12:08.
Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Stary 12.01.2017, 13:50
Chyba ze wszystko ładnie przeszło pod stołem taki mały efekt uboczny nasilający się przy każdej podwyżce.

Btw. prostytucją też mógłby się w końcu ktoś zająć. Chyba, że możemy sobie pozwolić na odpuszczenie tej kasy.
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 12.01.2017, 14:08
Kocur napisał(a):Wyświetl post
A dla tych co uważają że zamiast dawać kasę można o 500 zł obniżyć podatki proponuję jeszcze raz przeczytać znaną historyjke:
Gdyby nie było Vat, dochodowego, ZUS czy lichwy....

Ale oczywiscie wiem o co Ci chodzi.
Innymi słowy jeśli 500 zł przeznaczysz na usługę z podstawową stawką VAT, to 200 zł wróci do Państwa w postaci podatków (Vat +dochodowy). Jeśli z tych 300 zł które zostanie firmie sprzedwacy po opłaceniu podatków, odejmiemy 20% zysku (60zł) bedziemy mieli 240zł. Jesli przeznaczymy to na pensje dla pracownika ktory usługe wykonał, dostanie 60% z 240zł czyli 144 zł reszta znów idzie dla Państwa w postaci podatków.
Czyli kapitalista+pracownik 'zarabia' 205zł, do państwa zaś wraca reszta - 295 zł.

Obniżenie podatku spowoduje wiekszy zysk po stronie kapitalisty i pracownika. Kapitalista swój zysk zainwestuje/wywiezie za granicę, pracownik przeje, państwo zaś wyżywi swoich w kolejnosci od najwyzszych stołkow, poprzez misiewiczów i na koniec beneficjenci 500+. Tu jest ta hipokryzja o ktorej mowisz - intuicyjnie czuje się że owo 500+ to pieniadze dla 'swocih'.

W Twojej historii z jednej stówy u każdego, Państwo bedzie miało przychod 200 zł z samego VAT - pomijam dochodowy bo dochodu nikt nie miał tylko koszty i pomijajam 25%-tową szarą strefę w postaci damy lekkich obyczajów.

Na okrągło 60% wraca do Panstwa bo podatki mamy chorendalnie wysokie.
"Piknik to kibic ale nieśpiewający. Ot tyle, a niektórzy już wyciągają wnioski jakby piknik był podczłowiekiem"
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"Wchodzisz super atmosfera, cały stadion ludzi a potem wychodzi taka ekipa ogórków."
Odpowiedz cytując
Barti
Senior Member

Od: 04.2011

Stary 12.01.2017, 14:50
Oprócz ekonomicznego aspektu programu 500+, jest jeszcze aspekt społeczny. Socjalistyczne myślenie produkuje ludzi niezdolnych do jakiejkolwiek inicjatywy, biernych. Ludzie wolą wegetować, niż wziąć się za uczciwą robotę...I z tego co słyszę i widzę to się już dzieje. Jedyny przejaw inicjatywy to kombinować jak dostać tą jałmużnę. I kończy się tym że żyją np. "na kocią łapę". Czy nikt nie dostrzega pewnych analogii z ubiegłym ustrojem? PiS wygrał wybory, bo 40 lat socjalizmu niestety zakorzeniło się w mentalności ludzi. Zwłaszcza w małych miejscowościach (bez urazy), gdzie ludzie zawsze uważają, że są pokrzywdzeni przez los i że im się należy. Nie mówię oczywiście o wszystkich, a moje poglądy wynikają z obserwacji.
Odpowiedz cytując
art
Senior Member

Od: 11.2010

Stary 12.01.2017, 14:53
Kocur, a w którym miejscu tego kawału z brodą masz PIT i VAT? I kto Ci kredyt udzieli bez%owy?

Bo w polskich realiach to wygląda tak, że co etap kwota jest sukcesywnie pomniejszona od 7 do 23 procent. 9% inkasuje rzeźnik, rolnika i dzivki szkoda, gdyż oni już się nie spłacą.

Niemiec by wrócił, a zostałaby mu kwota 2X pomniejszona o stawkę 9% i raz 23 (w końcu luksusowy towar ).

Zejdzcie na ziemię.

Bo to jest kawał o tym jak banki obrcają kasą, a nie zwykli obywatele
Odpowiedz cytując
Zwitter
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 12.01.2017, 15:52
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Najlepiej jakby ich wszystkich bomba pierdoła w tym sejmie ale dopóki nie .......nie to trzeba wybierać między PO-PiSami.
Nie, właśnie nie można wybierać między tymi partiami bo one od 1989 roku szkodzą Polsce.
Podobnie jak Nowoczesna bo to to samo co PO.
Ile jeszcze muszą nakraść abyście zrozumieli że na nich nie wolno głosować?
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member

Stary 12.01.2017, 16:02
Nigdy nie zrozumieją. Papka po papce, vel. Qtaz wieczoru, Dysputy skończone, Kielon nienawiści, wPiSduwizji za bardzo piorą mózgi.

Muszą szufladkowac od korwinowskich kucy, platfusow, pisiorow etc. bo nie mają argumentów. Bo musi być z przeciwnego obozu, bo muszę zgnoic, bo racja jest najmojsza.
Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 12.01.2017, 16:04
Cytat:
Obniżenie podatku spowoduje wiekszy zysk po stronie kapitalisty i pracownika. Kapitalista swój zysk zainwestuje/wywiezie za granicę, pracownik przeje, państwo zaś wyżywi swoich w kolejnosci od najwyzszych stołkow, poprzez misiewiczów i na koniec beneficjenci 500+. Tu jest ta hipokryzja o ktorej mowisz - intuicyjnie czuje się że owo 500+ to pieniadze dla 'swocih'.
Dobra, dobra. Tylko nie zapominajcie 2 rzeczy. Niby Państwo straci jak nie zabierze podatku ale z drugiej strony uproszczenie prawa, mniejsza biurokracja to mniejsze wydatki dla państwa. Także to nie jest przełożenie jeden do jeden bo po drodze w wielu miejscach tego procesu dochodzą różne zmienne.
Poza tym państwo tak się wzbogaciło na 500+, że mamy zajebisty kredycik i odsetki od niego. Czyli Co z tego, że do Państwa wróci 60% z tych kilkunastu mld złotych skoro trzeba wierzycielom oddać kilkanaście mld i odsetki od tego. Te wszystkie wyliczenia mają sens kiedy się nie jedzie na kredycie.
Sprawa podstawowa i najprostsza to NIE zadłużać się.
Zobaczcie, (dane z 2012 roku) na odsetki z długu publicznego płacimy 55 mld złotych. ....a, 55 mld złotych. A deficyt kilka lat temu był na poziomie 40 czy tam 60 mld złotych. Czyli to jest błędne koło. Bidujemy dzisiaj, dzisiaj mamy deficyt tylko dlatego, że kiedyś zachciało się pożyczać kasy i teraz trzeba od tego odsetki spłacać.
Do tego co roku dług państwa jeszcze rośnie także nam dalej mało. Jeszcze chcemy mieć większe odsetki i zobaczymy jaki deficyt wtedy będzie. Niedługo ....a cała Polska będzie robiła na odsetki z kredytów i nawet państwa nie będzie stać na danie ludziom 1+ albo posypanie ulicą solą w zimę.
Ja wiem, że teraz sa takie standardy, że wszystko się robi na kredyt bo lepiej mieć kasę dziś a jutro już nią obracac i zarabać na tym, zamiast czekać miesiac żeby na kasę zapracować i żyć ze swojego ale jest jakas granica. Tak jak szary obywatel nie powinien się niebotycznie zadłużac, tak i państwo nie powinno. Każdy polityk za uchwalanie budżetu z deficytem powinien odpowiadać za to przed sądem.
Cytat:
Nie, właśnie nie można wybierać między tymi partiami bo one od 1989 roku szkodzą Polsce.
Podobnie jak Nowoczesna bo to to samo co PO.
Ile jeszcze muszą nakraść abyście zrozumieli że na nich nie wolno głosować?
Jasne, tylko, że to jest błędne koło. Nie zagłosuję na PiS to wygra PO albo N, bo Kukiz nie ma szans. Bedzie rządzić PO, N z przydupasami z PSLu czy SLD to mam PiS do kwadratu czyli te same błędy typu budżet z deficytem, śmieszni politycy typu Szydło, która nie wiem kiedy Polska weszła do UE albo Waszczykowski z San Escobar, propagandowa tv itd a do tego będę miał w....... na MN, .... dupa i kamieni kupa, prowokacje na MN, seryjnego samobójcę, może imigrantów z dalekiego wschodu i Afryki w Polsce, pedalstwo itd.
Także wniosek jest prosty na dzisiaj, albo PiS albo jeszcze gorzej niż PiS, albo głos na Kukiza i niech się dzieje wola nieba - może koalicja PO-N, może PO-N-PSL. Chociaż znając życie to ja i tak zagłosuję na Kukizów za 2 lata.

Cytat:
Muszą szufladkowac od korwinowskich kucy, platfusow, pisiorow etc. bo nie mają argumentów. Bo musi być z przeciwnego obozu, bo muszę zgnoic, bo racja jest najmojsza.
Ale to samo można napisać o Tobie i reszcie, która ma poglądy anty PiS-PO. Wy też wszystko wiecie najlepiej, każdy to socjalista, debil, ....a. Nikt nie ma racji. Także Wy też ludzi szufladkujecie, tylko usadziliście się na wygodnej pozycji typu anty wszyscy i nikt Wam od pisowców czy powców nie dosra.
Ostatnio edytowane przez Jaroo1 : 12.01.2017 o godz. 16:12.
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member

Stary 12.01.2017, 16:17
Ale czy Ty nie rozumiesz, że określając się jako prawak a.k.a. libertarianin mogę nawet głosić peany na rzecz centrolewackiej partii, o ile robi to, co do polityków należy, czyli cięcia podatkowe, uproszczenie ich, wyjebanie bzdurnych typu abo tv-rtv jak dawałem przykład Rumunii.

Rumunii kurva!

Idą za tym inne kraje grupy Wyszechradzkiej, wcześniej Holandia. Ale MUSISZ SIE TRZYMAC SZTYWNO TEGO, jak oni to zrobili. To przepis nie do ruszenia, nie zrobisz własnej inwencji, że wyjdzie jeszcze lepiej, tylko zakalec i całe ciasto do wyjebania.
Ostatnio edytowane przez ABGwislakABG : 12.01.2017 o godz. 16:20.
Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 12.01.2017, 16:22
Jedni się podzielili na wojowników PiSu, inni wojowników Po, a Ty po prostu sie podzieliłeś nie na partie tylko na poglądy gospodarcze i dla Ciebie każdy kto inaczej myśli jest pojebany czyli ten sam efekt tylko inna droga do niego.
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member

Stary 12.01.2017, 16:39
"Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów."

Nie ja, Einstein tak twierdzi.

Chociaż ja również pod Einsteina się podepnę, gdyż wykazuje to studium przypadku. Polacy głosują tak, że cały czas wygrywają socjaliści ekonomiczni. Rok temu pisowczyki również wygrały, a obwołały się dobrą zmianą.

Widzisz różnicę? Ja nie. Oba przypadki to szaleństwo.

I jeszcze dobra zmiana. Dobrej zmiany nie będzie, dopóki rządzić będą socjaliści ekonomiczni.

Cytat:
ten sam efekt tylko inna droga do niego.

Nie. Ja mam gdzieś wszelkie partie, wszelkie ugrupowania. A mam gdzieś, bo naprawdę chcę, by ludziom się żyło lepiej.

A nawet jeśli, to jest bardzo pożądana cecha w organizacji i zarządzaniu, czyli EKWIFINALNOŚĆ.

Dziękuję Jaro za komplement
Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 12.01.2017, 16:54
Cytat:
Nie. Ja mam gdzieś wszelkie partie, wszelkie ugrupowania. A mam gdzieś, bo naprawdę chcę, by ludziom się żyło lepiej.

A nawet jeśli, to jest bardzo pożądana cecha w organizacji i zarządzaniu, czyli EKWIFINALNOŚĆ.

Dziękuję Jaro za komplement
Ja nie pisałem, że Ty chcesz żeby się żyło gorzej albo, że oni chcą/ nie chcą tylko, że jedni są po stronie PiSu, inni PO, a Ty po stronie antyPiS/PO i tak jak jedni jebią PiS a inni PO, tak Ty jebiesz i tych i tych.

Cytat:
Do tego się odnosiłem. Sam szufladkujesz na PiSowców itp na socjalistów itd. Dlatego napisałem, inna droga ale efekt końcowy (szufladkowanie) taki sam.

Dopóki się ludzie nie zaczną szanować to będzie chujowo. Nie mówię żeby (uwaga szufladkuję) szanować lewackie ....y, które by najchętniej polskimi barwami podłogę umyli i się wyrzekli tego kraju, bo to .... nie ludzie, ale każdy kto ma Polskę w sercu, do Korwinowców, przez Kukizów, po PiS, kończąc na ludziach apolitycznych powinni w trosce o Polskę się dogadać i nie szukać podziałów.
A tu ciągle jest tak jak napisałeś, że moja racja jest najmojsza. I dotyczy to również Ciebie czy innych oświeconych typu fialo, którzy zawsze mają rację i wszystko wiedzą najlepiej.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów