The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Rustin
Senior Member

Od: 07.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 19.07.2017, 21:23
Panowie szukam telewizora 40-43 cale, kupował ktoś ostatnio jakiś sprzęt w tym przedziale? W sklepach widzę głównie Panasonic TX-40DSU501 i LG 43LH630V. Spotkaliście się z takimi modelami?
Wisła ponad wszystko
Odpowiedz cytując
szprotson
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 21.07.2017, 09:37
Szukam pomocy w stronie internetowej.
mianowicie : mam teraz na wordpressie i potrzebuje pomocy jak pociagnac wózek dalej itd itp
nie szukam kogoś kto by mi taka strone zrobił, ponieważ to nie jest ten moment.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
Odpowiedz cytując
Kamil_mchw
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 23.07.2017, 15:00
mam pytanie
zmieniam pracę i podpisuje kontrakt z nową firmą (moja firma & pracodawca).
1/2 Dostane auto służbowe i pytanie brzmi czy będę musiał płacić z tego tytułu jakieś podatki?
2/2 W grę wchodzi również inna opcja. Mianowicie biorę auto w leasing i oni mi wypłacają "rekompensate?" za używanie własnego auta. Ile taka rekompensata powinna wynosić? Jak ją obliczyć? Amortyzacja, naprawy, przeglądy, ubezpieczenie itp.
Przykład na liczbach z du.py wziętych :
rata leasingu: 1200zł. netto miesięcznie
przeglądy: 100zł. netto /12misięcy = 8,33 zł. netto miesięcznie
ubezpieczenie: 3000zł. netto/12 = 250 zł. netto miesięcznie
amortyzacja: uzależniona od kwoty wydanej na paliwo... np. 1000zł. netto na ON to na amortyzację 20% czyli 200zł. ? pewnie lepiej wychodzi kilometrówka.
powiedzmy że coś będę naprawiał w 1 miesiącu: 500zł. netto

SUMA za użytkowanie własnego auta: 2158,33
Zgadza się? czy będę miał jeszcze jakieś wydatki/podatki?
Ostatnio edytowane przez Kamil_mchw : 23.07.2017 o godz. 15:15.
Odpowiedz cytując
szprotson
Senior Member

Stary 23.07.2017, 15:42
kamil :

1) mam podobnie teraz. Mam swoja dzialalnosc ale pracuje dla kogoś. Mam auto służbowe + karty. Nie mam z tego tytuły zadnych opłat. Nie interesuje mnie nic, za wszystko płaci firma, benzyna na rutexie, serwisy/wymiany wszystkie koszta po stronie firmy.

2) Używnie auta jako swojego :
-stawka za 1km to bodajze 83 grosze. pytanie jak duzo jezdzisz Ale tez stosowałem. Świetna opcja, moj Leon którym jezdziłem w firmie przez rok spłacił sie w całości i na siebie zarobił (tylko dwumas wymieniałem z zimmeringiem - ok.2500 zł) a przejechałem z 50.000 w roku. Łatwo policzyć ile auto zarobiło.Imho jeśi pracodawca chce, to najkorzystniejsza opcja z punktu widzenia pracownika. Jeydny minus to ciagle wypisywanie delegacji i książka samochodowa na ktorej mamy potwierdzenie przebiegu i trasy.
Za naprawy płącisz ty, za benzyne płacisz ty itp. Ale auto potem zawsze mozna sprzedać!

-Używanie własnego auta z ustaloną kwotą : jeden z pracodawców proponował mi bodajze 800 zł. Usłyszałem kwotę i nie podejmowałem rozmowy, bo po co kopać się z koniem. Dostajesz kwote X od firmy i zwrotke za paliwo, ale wszystkie wydatki na samochod leża po twojej stronie.

jednak wszystko jest i tak zaleze od rodzaju pracy. Jeśli auto miałbys wykorzystywac tylko raz w miesiacu by przejechać 500 km do klienta, i ten klient to nie byle janusz, i np. dobry samochód byłby wartościa dodana - bierz leasing.
Jeśli natomiast tłuczesz po 1.5 miesiecznie, jezdzac po sklepach itd trasy wszelkiego rodzaju - bierz auto od firmy.

mam nadzieje ze coś rozjaśniłem. P.s. kwoty Ci nie podaje amortyzacji auta bo wg. mnie wycena tutaj jest indywidualna.

Ktos kupował na raty 0% na allegro? mam ze 2 pytanka
Odpowiedz cytując
Kamil_mchw
Senior Member

Stary 23.07.2017, 18:56
szprotson

dzięki za odp.
będę robił ok. 60 tyś rocznie. jeżdżąc tylko i wyłącznie do NIE byle Janusza.

rozliczenie mam mieć następujące w opcji nr. 2
FV za paliwo biorę na siebie, a firmie wystawiam jedną FV zbiorczą za cały miesiąc, dodatkowo mam mieć co miesiąc zwracany hajs za użytkowanie auta służbowego - proponowana kwota 1000zł. netto
Auta aktualnie nie mam ponieważ poprzedni pracodawca mi go zapewniał. Jak dojdzie do zakupu (leasingu) to będzie to raczej auto za ok. 70 tyś.

auto będzie paliło ok. 8 litrów na 100km, więc przejechanie 1 km kosztuje 0,336zł.
w kilometrówce jest 0,835 zł. za 1 km.
na spłatę leasingu, ubezpieczenie itp. zostaje 0,499 zł. za 1km, czyli rocznie niemal 30 tyś.
niech 25 tys rocznie idzie na spłatę leasingu to auto zwraca mi się w 3 lata :]
pasuje

Tak, ja kupowałem na raty w santander przez allegro.
Pytaj...
Odpowiedz cytując
wiślak 86
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 25.07.2017, 09:55
Czy jest tutaj ktoś po marketingu? Potrzebuje notatki, prezentacje, materiały jednym słowem wszystko odnośnie Budowy planów marketingowych.

Nie to co jest dostępne w necie bo tyle to wyszukam.
Jeżeli ktoś ze studiów takie zagadnienia posiada to proszę podeślijcie na maila wislak86@wp.pl
sprawa jest dość pilna
Dumny po zwycięstwie
Wierny po przegranej

Zbanowany za napisanie "matoł", "jeba*y złamas", "3 kretynów" o ludziach dla których flaga Polski do góry kołami to coś normalnego na twarzy
Odpowiedz cytując
Kamil_mchw
Senior Member

Stary 26.07.2017, 18:46
4000zł. netto na umowie o pracę to brutto 6808 zł.
ile pracodawca może sobie wrzucić w koszta? jaki jest jego rzeczywisty wydatek na pracownika?
pilne!
Odpowiedz cytując
Kolumbus
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 29.07.2017, 07:02
Ktoś kumaty w temacie leasingów/kredytów na pokładzie? Mam problem już po podpisaniu umowy.
piekna zaba w podpisie

Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 31.07.2017, 19:33
Jako,że w sprzęcie komputerowym jeszcze jest mój post, a nikt nie napisał zapytam tutaj czy da radę zainstalować Windows 7 na Windowsie 8 na komputerze stacjonarnym? czy trzeba coś kombinować ?
"spokojnie ja tu dla ligi mistrzów przyszedłem"
Odpowiedz cytując
adam_09
Senior Member

Od: 11.2010

Stary 07.08.2017, 16:48
Kamil_mchw napisał(a):Wyświetl post
4000zł. netto na umowie o pracę to brutto 6808 zł.
ile pracodawca może sobie wrzucić w koszta? jaki jest jego rzeczywisty wydatek na pracownika?
pilne!
Przy wypłacie netto 4000 PLN, wynagrodzenie brutto wynosi 5 645 PLN a całkowity koszt pracodawcy to 6 808 PLN o których piszesz.
Odpowiedz cytując
wislak2119
Member

Od: 05.2009

Stary 09.08.2017, 00:28
Z piątku na sobotę (w nocy) jadę z Kołobrzegu do Krakowa, ale muszę zahaczyć o Warszawę. Jaka drogą byście polecali pojechać?
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Stary 10.08.2017, 20:01
Wymieniał z was ktoś dowód osobisty online ? Czy były jakieś problemy ? no i jak długo czekaliście.Dzięki!
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 15.08.2017, 19:24
Pany,
godny polecenia i dość tani sklep outdoorowy w Krakowie ?
Livin La vida Coca
Odpowiedz cytując
szprotson
Senior Member

Stary 15.08.2017, 23:35
ile sie czeka na paszport ?
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Senior Member

Od: 01.2015

Stary 15.08.2017, 23:50
W tamtym roku wyrabialem. Po zlozeniu papierow dostaniesz od razu date mozliwosci odbioru. Ja mialem czekac jakies trzy tygodnie ale tylko dlatego, ze po drodze wypadly swieta wielkanocne. Normalnie pewnie byloby troche krocej.

PS. Na stronie obywatel.gov.pl po zlozeniu papierow mozesz sobie sprawdzac czy juz jest do odbioru bo czesto sie zdarza, ze jest juz gotowy wczesniej.
Powód: jzs
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 15.08.2017 o godz. 23:59.
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 19.08.2017, 17:53
Czy ktoś z Was lub Waszych rodzin lub znajomych pracuje w Grupie Eurocash?

Proszę o wiadomość.
Odpowiedz cytując
PvD
Armia Białej Gwiazdy

Od: 11.2002

Stary 21.08.2017, 16:10
Jak najlepiej wyczyścić kompletnie telefon z danych by nie można było ich później odzyskać. (Android)
Coś czytałem o zaszyfrowaniu a następnie przywróceniu ustawień fabrycznych, a także że są do tego jakieś aplikacje. Ktoś coś poleci, opiszę jak dokonać takiego procesu?
Cytat:
Decydując się na grę w Wiśle i podpisując z nią kontrakt piłkarz powinien automatycznie przyjąć świadomość panujących przy R22 zwyczajów. A jednym z kanonów który powinien przyświecać każdemu wiślakowi jest poszanowanie trójkolorowych barw. Szanować powinien je każdy z nas ( i umieć się z nimi obchodzić) bez względu na to czy w danym momencie owładnął nami strach, panika, euforia, złość czy cokolwiek innego.
Są bowiem pewne granice, których nigdy się nie przekracza.
Odpowiedz cytując
szprotson
Senior Member

Stary 21.08.2017, 21:21
TIR_DO_SŁUBIC napisał(a):Wyświetl post
Czy ktoś z Was lub Waszych rodzin lub znajomych pracuje w Grupie Eurocash?

Proszę o wiadomość.
Mam znajomych co pracuja, a ja z nimi wspolpracowalem (tzn. bylem dostawca). W czym problems?
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 22.08.2017, 08:58
PvD napisał(a):Wyświetl post
Jak najlepiej wyczyścić kompletnie telefon z danych by nie można było ich później odzyskać. (Android)
Coś czytałem o zaszyfrowaniu a następnie przywróceniu ustawień fabrycznych, a także że są do tego jakieś aplikacje. Ktoś coś poleci, opiszę jak dokonać takiego procesu?

Zawsze jak po końcu umowy sprzedawałem swoje telefony to najpierw kasowałem ręcznie wszystkie kontakty, sms, konta gmail itp - a potem przywracałem ustawienia fabryczne.

Pewnie kumaty gość by jakoś te dane odzyskał - ale jakoś zawsze kładłem na to lachę.
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
Genio
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 24.08.2017, 17:42
potrzebuje połączyć bezprzewodowo smartfon z wieżą audio. Wieża nie posiada bluetootha, ale ma USB
pytanie moje czy wpięcie adaptera z linku poniżej pozwoli na taką łączność?
https://www.morele.net/adapter-logil...bt0037-826950/

pomijając już sam sprzęt, czy w ogóle technicznie jest wykonalne takie połączenie? wiadomo, we wieży nie zainstaluje żadnych sterowników tego adaptera itp..
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 24.08.2017, 18:26
Kocur napisał(a):Wyświetl post
Zawsze jak po końcu umowy sprzedawałem swoje telefony to najpierw kasowałem ręcznie wszystkie kontakty, sms, konta gmail itp - a potem przywracałem ustawienia fabryczne.

Pewnie kumaty gość by jakoś te dane odzyskał - ale jakoś zawsze kładłem na to lachę.
Do tego 99% ludzi kupuje telefon używany by z niego korzystać, nie ma nawet w planach odzyskiwać danych.
Zapraszam na wiślackie aukcje: płyta CD, programy meczowe, opaska kapitana i inne...
http://allegro.pl/listing/user/listi...761592&order=t
Odpowiedz cytując
leyzer87
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 12.09.2017, 13:21
Panowie, wielkimi krokami zbliżają się pierwsze urodziny mojej chrześnicy. Chciałem kupić skrzynkę/dwie wina, które(o ile Jej staruszkowie nie wychleją) dostanie na osiemnastkę, ale powiem szczerze, nie cholery się na tym nie znam. Wiem, że nie wszystkie wina nadają się do leżenia w piwnicy przez 17-e lat. Chodzi o to, żeby miała na start w dorosłości jakiś kapitał(wiem, że można na czymś takim sporo zyskać) Potrzebował bym pomocy. Mam kilka pytań.

Ktoś mógłby mi polecić jakieś konkretne produkty?
Lepiej kupić skrzynkę konkretnego wina, czy zrobić jakiś misz-masz z kilkoma różnymi?
Jakiego rzędu są to wydatki? Wiem, że pewnie górny limit jest spory, ale budżet jest konkretny. Chodzi o to, żeby nie było lipy.

Z góry dzięki za pomoc!
Wszelkie błędy ortograficzne, gramatyczne, fleksyjne i inne są zamierzonymi działaniami autora tego posta i są objęte prawami autorskimi. Kopiowanie, powtarzanie i dyskutowanie o nich surowo zabronione.
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 12.09.2017, 13:34
Daj spokój, przecież rodzice to wypiją
Odpowiedz cytując
leyzer87
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 12.09.2017, 21:30
TIR_DO_SŁUBIC napisał(a):Wyświetl post
Daj spokój, przecież rodzice to wypiją
Matka abstynentka, ojciec pantofel. Jest możliwość, że dotrwa.
Wszelkie błędy ortograficzne, gramatyczne, fleksyjne i inne są zamierzonymi działaniami autora tego posta i są objęte prawami autorskimi. Kopiowanie, powtarzanie i dyskutowanie o nich surowo zabronione.
Odpowiedz cytując
Barti
Senior Member

Od: 04.2011

Stary 13.09.2017, 16:12
Mnie babcia tuż po urodzeniu kupiła butelkę koniaku, którą dostałem na 18-ste urodziny. Może pomyśl o takim alkoholu.
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka
Gdyby się nie przewrócił, byłaby rzecz wielka
Gdyby to najczęstsze słowo polskie
Gdyby mama miała ...., to by była ojcem"
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 14.09.2017, 19:54
Kupował ktoś jakiś sprzęt na bestcena.pl?
Smartfony kilka dobrych stówek taniej niż w sklepach, nawet internetowych. Przeglądałem wątki na różnych forach i zdania są podzielone.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Stary 15.09.2017, 18:47
Czy w banku wymienią mi porwany banknot na drugi? nie jest porwany tylko uszkodzony w 4%
Odpowiedz cytując
Barti
Senior Member

Od: 04.2011

Stary 15.09.2017, 19:06
Tak. Bank ma nawet obowiązek wymienić banknot. Jeżeli nie uszkodzone jest 75% banknotu, dostaniesz pełną wartość. Więcej tutaj:

http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/bankn...y/wymiana.html
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka
Gdyby się nie przewrócił, byłaby rzecz wielka
Gdyby to najczęstsze słowo polskie
Gdyby mama miała ...., to by była ojcem"
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Stary 15.09.2017, 20:57
Dzięki Barti !
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 20.09.2017, 21:19
Gdzie idzie popisać o Wisełce jak za dawnych czasów?
Niemal wszystkie fora w internecie umierają na rzec facebook'a. Na SKWK lipa od dawna, tutaj nie wiele lepiej. Są jakieś duże ciekawe grupy na fejsie?
Zapraszam na wiślackie aukcje: płyta CD, programy meczowe, opaska kapitana i inne...
http://allegro.pl/listing/user/listi...761592&order=t
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów