The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
teo
Member

Od: 08.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 21.07.2017, 22:21
nesta napisał(a):Wyświetl post
Moim zdaniem mamy jakość piłkarską sporo powyżej średniej w tej lidze. Natomiast przyjście KLASYCZNEJ, DOBREJ 9-tki, której nie mamy, spowodowałoby, że takie mecze kończyłyby się po 2/3-0.
Zgadzam sie. Jak to dobrze że ktoś ma przyjść.
Odpowiedz cytując
siedzenaganku2
Member

Od: 06.2015

Stary 21.07.2017, 22:22
Velez > Llonch , chlop nie do przejscia, a pamietacie jak np radovic sie bawil llonchem
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 21.07.2017, 22:29
No no jak bedziemy kiedyś murowac to LLonch & Velez i nie ma chuja we wsi

mecz ewidentnie na docieranie zawodników,pierwsza połowa tragiczna,druga juz lepsza.
Caly mecz bez jeden dobrej centry a tu 90 minuta i proszę,szczupak Brelka to stadiony swiata

Generalnie zasluzone zwyciestwo,ten Wojtkowski jest taki przebojowy ,ma cos w sobie,to moze byc niezly grajek.

Lidera mamy,i piekny weekend tez
WISŁA TO MY

"POWIEDZCIE MOJEJ BABCI,ŻE ZACHOWAŁAM SIE JAK TRZEBA" -INKA

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM

TVN NIE OGLADAM,GAZETA WYBORCZA NIE CZYTAM
Odpowiedz cytując
pawlozm
Member

Od: 02.2017

Stary 21.07.2017, 22:30
Przy odrobinie szczęścia mogło być wyżej (2 słupki). Do tego Carlitos fajnie się uwalnia, ma to przyspieszenie, potrafi fajnie się uwolnić. Petar mało widoczny w 1 połowie, w 2 już OK no i bramka ładna. Kontra świetna, Maciek się pokazał z dobrej strony z tą wrzutką. Mecz walki ogólnie. Termalica się głęboko broniła, w środku ciasno. Paradoksalnie łatwiej może być w Zabrzu bo Górnik zagra bardziej otwartą piłke
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 21.07.2017, 22:53
Dla mnie najlepsi dziś to Velez i Carlitos( ten chłop to ma! Będziemy mieć duuuzo pociechy z niego)

Wojtkowski dużo jeszcze pracy przednim ale powiedzcie mi kiedy ostatni raz mieliśmy takiego Gowniarza bez kompleksów? Nie boi się wejść z kiwka, pięknie sobie poradził z podwojeniem. Pozatym że spraw około piłkarskich naprawdę pozytywny chłopak się wydaje!

No i największy plus.... Atmosfera w drużynie jest świetna!!! Oby tak dalej
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut Po klimat trybun na wyjazdach byłeś ilu dobra oprawa i ekipa w dobrym stylu, tygiel emocji choć pełno s****ysynów, chce abyś zdech i choć wynik w plecy, śpiewasz dalej zdarte gardło cię leczy, to niby parę liter, parę piłkarzy wiesz niby w polskiej lidze nic się nie zdarzy wiesz, ale gdy płona race śpiewają trybuny znowu wygramy nie ważne u nas czy u nich, poczucie dumy gdy tamci mówią o nas to dla tych co zarywaja życie na stadionach...
Odpowiedz cytując
Davss875
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 21.07.2017, 22:55
Cuesta bardzo dobre zawody moim zdaniem. Z Załuską w bramce pewnie byśmy przegrali. Koleś był taki bezjajeczny.Boguski nie istniał w ogóle na boisku. Jakim cudem on ma pierwszy skład? Ondrasek dużo walczył, ale ogólnie jest drewniany. Brożek trochę lepiej. Małecki nieźle, chociaż stać go na wiele więcej. Prz większym szczęściu wygralibyśmy 3-0 lub 4-. Fran Velez dobry, choć kondycyjnie jeszcze nie to. Wojtkowski coś tam niby pokazał, ale błędów się nie ustrzegł. Czemu nie gra Kostal?
Odpowiedz cytując
ChG
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 21.07.2017, 22:57
Porównajcie sobie ile wchodząc z ławki dawał Wiśle wielki talent, nowy Frankowski, przyszły idol kibiców Białej Gwiazdy, czyli 19-letni wówczas Tomasz Zając i ile dał dziś 19-letni Wojtkowski.

Jak dla mnie przewaga na korzyść tego drugiego już po dzisiejszym meczu jest znacząca i jeśli złapie pewne ligowe nawyki czy trochę cwaniactwa (dzisiaj na przykład od niewłaściwej strony próbował odebrać piłkę rywalowi i choć koniec końców mu się to udało, to było w tym sporo szczęścia), to będzie z niego kawał piłkarza. Widać że ma luz, swego rodzaju pozytywną bezczelność i całkowity brak kompleksów. O to chodzi.
Odpowiedz cytując
Adenalix
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 21.07.2017, 23:00
Velez od 70 minuty zgłaszał problemy mięśniowe, dlatego Kiko zwlekał z trzecią zmianą. Jak Fran się przygotuje fizycznie to będzie z niego fajne wzmocnienie. Termalika dobrze ustawiona przez Rumaka i generalnie był to ciężki mecz. Mało sytuacji, a w ogóle miałem wrażenie, że naszym w końcówce brakowało sił, ale rzeczywiście może to być jeszcze mecz na przepalenie organizmu. Brlek dzisiaj grał słabo, ale został bohaterem. Fajna akcja Julian-Brożek-Mały-Sadlok-Brlek. Stare porzekadło mówi, że klasową drużynę poznaje się po tym, że potrafi wygrać taki niemrawy mecz. Dawnej to byśmy przegrali po jakimś rykoszecie. Inaczej gra się dwójką w środku. Dawniej był Llonch-Money-czyński-Brlek i ciężko nas było zdominować w środku. Coś za coś - za to Carlitos ma podpinkę. Patrząc na naszą ławkę i fakt, że dojdzie jeszcze Llonch, a zapowiadane są wzmocnienia patrzę na ten sezon z optymizmem. Przykład: odszedł Zachara, za niego przyszedł Carlitos, który sprawia lepsze wrażenie: ruchliwy, ma manianę, wygląda dobrze. Dzisiejszy mecz nie był najlepszy, ale Lidera Mamy!...
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 21.07.2017, 23:03
Nie za bardzo rozumiem zachwytów nad Małeckim.
Gdyby gdzieś były dostępne indywidualne statsy to pewnie okazałoby się, że Mały miał najwięcej strat, źle przyjętych piłek, złych podań i złych wyborów.
Serducho jest, moc jest, szybkość jest, pyskowanie też... no, ale jak dla mnie to brakuje piłkarskiej wartości.
I kto, na Boga, wyznaczył go do wykonywania rożnych? Wszystkie, praktycznie były do d...y.

Jak przewidywałem trafnie, po Szczecinie nastąpił zimny prysznic. Całe szczęście, że graliśmy do końca i Brlek to zmieścił.
Innym pozytywem jest atmosfera. Wygląda na to, że nowi piłkarze już się dogadali ze starymi. Fetowanie po końcowym gwizdku i taki widoczny team spirit były budujące.

Drużyna nie jest jeszcze do końca zgrana - ta przerwa w rozgrywkach była zbyt krótka, ale idzie to w dobrą stronę.
Dla mnie graczem meczu Velez. Nie dość, że nie do przejścia w środku to jeszcze inteligentnie i naprawdę na wysokim poziomie akcje do przodu.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 21.07.2017, 23:17
Też jestem zdziwiony, że Małecki wykonuje rożne, skoro w poprzednim sezonie właśnie po rzutach rożnych, gdy był ustawiony przed polem karnym, potrafił zdobyć dwie czy trzy bramki i generalnie stwarzał zagrożenie w tej strefie.
Odpowiedz cytując
Adenalix
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 21.07.2017, 23:21
Wojtkowski jest szybki i pewny siebie na granicy dobrze pojętej bezczelności, ale jednocześnie holuje piłkę i notuje głupie straty. Na plus skuteczny powrót w obronie. Myślę, że trzeba więcej dyscypliny taktycznej, pokory i pracy na treningach. Pewność siebie może zostać.
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 21.07.2017, 23:34
xanti1906 napisał(a):Wyświetl post
Też jestem zdziwiony, że Małecki wykonuje rożne, skoro w poprzednim sezonie właśnie po rzutach rożnych, gdy był ustawiony przed polem karnym, potrafił zdobyć dwie czy trzy bramki i generalnie stwarzał zagrożenie w tej strefie.
A teraz nie ma tam nikogo i tylko dzięki drewnowatości Brukbetu nie wykorzystali tych sytuacji do wyprowadzenia szybkiej kontry
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
Mixu
Senior Member

Od: 01.2008

Stary Wczoraj, 00:23
Ciężki mecz bo Termalica broniła się całkiem dobrze. Wydaje mi się że Rumak odrobił pracę domową i "przeczytał" nasz sposób gry z ostatniego meczu w Szczecinie. Wpływ na tworzenie akcji miała na pewno również słaba dyspozycja Brleka. Brlek mimo że dzisiaj słaby to jednak na tyle klasowy piłkarz że znalazł się tam gdzie powinien i elegancko strzelił gola dającego nam lidera.
Velez to kozak. Nie wiem jak Kiko ustawi drużynę jak wróci Pirania Lonch. Za to na mecze w Warszawie czy też w Poznaniu to obydwoje będą ciężką przeprawą dla formacji ofensywnych naszych przeciwników.
Carlitos znowu dobry mecz, bez gola czy też asysty ale widać że ma papiery na granie. Wojtkowski to samo, niech gra ten chłopak za Boguskiego. Kiko my cię prosimy.
Mały się starał, pare akcji miał dobrych ale pare razy zagrał totalnie bez pomyślunku.
Reszta całkiem przyzwoicie.
Jest fajna atmosfera w drużynie i chłopaki dają z siebie wszystko na murawie.

PS. Jakiś nowy gniazdowy jest? Bo doping jak i repertuar były bardzo dobre.
Odpowiedz cytując
Uran235
Senior Member

Od: 08.2005

Stary Wczoraj, 02:00
Mam wrażenie, że fizycznie było coś nie tak - w Szczecinie był ładny press, z BBT zawodnicy ruszali jak przeciwnik miał już piłkę pod nogami, w dodatku były to zrywy indywidualne pozbawione jakiejś koordynacji na poziomie zespołu czy nawet formacji. To z kolei powodowało, ze w pierwszej połowie po stracie piłki BBT łatwo penetrowało naszą pierwszą linię i mogło swobodnie rozgrywać piłkę.

Na dokładkę źle wyglądała organizacja gry, szczególnie przestrzenie pomiędzy formacjami - czasem atakująca trojka zostawała wysoko nie włączając się w defensywę, czasem to druga linia cofała się za głęboko wchodząc w linię obrony i dając rywalom swobodę w rozegraniu, częstym obrazkiem do 60 minuty byli też stoperzy stojący głęboko na swojej połowie kiedy konstruowaliśmy akcje, czasem z kolei w środku boiska powstawała gigantyczna wyrwa a wszyscy biegali po obrzeżach. Dużo było takich zgrzytów wynikających przede wszystkim z gry bez piłki. W dodatku wielu piłkarzy piłka kompletnie nie słuchała lub wydawali się ospali w działaniu. Taktyka na długie piłki czasem wydawała się jakby celowa, ale czasem była efektem braku ruchu w środku pola.

Na plus atmosfera po meczu, widać że wielu nowych już się zasymilowało, jest rozmowa, są żarty - chłopaki kończą mecz i żyją tym, co było na boisku.

Cuesta - póki co jest dobrze, ale czuć, że prędzej czy później zrobi bramkę dla rywali. Drugi mecz i drugi raz wychodzi do przeciwnika, żeby w połowie drogi stanąć jak wryty - póki co efekty na korzyść Hiszpana, ale wygląda to dziwnie. Widać, że drużyna ufa jego grze nogami, chociaż kilka piłek posłał dzisiaj ryzykownych i chyba zrobił to niechcący. Jednak daleki byłbym od wyciągania daleko idących wniosków, nawet kiedy zawali nam jakiś mecz - gość był przez jakiś czas poza grą, a to dla bramkarza istotne, trzeba mu dać pół roku, prawdziwa weryfikacja przyjdzie wiosną. Na duży plus postawa przy zwycięskiej kontrze, to on dał impuls do wyjścia i dobrze wyprowadził akcję.

Cywka - lepiej niż z Pogonią, aktywniejszy i solidniejszy w tyłach. Do przodu przez pierwszy kwadrans minut zrobił więcej akcji niż przez cały mecz w Szczecinie. Na plus jeden czy dwa przechwyty, na minus jakość wykończenia akcji - poziom IV ligi.

Głowacki - bardzo dobry mecz, kilka dobrych crossowych piłek, bardzo solidnie w defensywie, ale jest rysa. Granie wysoko to dla Głowackiego spore ryzyko ze względu na braki szybkościowe, dziś na dobrą sprawę zagraliśmy tak pół godziny, a przeciętna Termalica i tak wymusiła na naszym kapitanie faul na żółtą kartkę.

Gonzalez - niektóre crossy nie pasują do tej ligi - widać, że piłka mu nie przeszkadza. W tyłach też twardo, zdecydowanie i solidnie. Nie oszukujmy się, stoper tej klasy kupiony w PL kosztowałby majątek.

Sadlok - z TBB skrzydła pracowały dosyć równomiernie, ale to z jego strony powstawało prawdziwe zagrożenie. Dobry wystep w tyłach i solidny występ z przodu okrasił kluczową asystą. Było kilka zgrzytów technicznych, ale większość piłkarzy Wisły ich dzisiaj doświadczyła.

Boguski - kiepsko, poza pomocą w budowaniu akcji prawym skrzydłem, niczym szczególnym się nie wyróżnił.

Velez - od czasu Burligi nikt tu tak nie odbierał piłki na wyprzedzenie jak Velez. Kilka kapitalnych przechwytow, świetne czytanie gry, do tego kawał chłopa, więc nie dawał się przestawić. Zanosi się na pewny punkt drużyny, czy to na środku pomocy, czy też na stoperze. Tylko musi się zgrać z resztą drużyny, bo raz jak zignorował bezpański kozioł w swojej strefie, tak sekundę później rzucał się pod nogi rywala razem z Głowackim i Gonzalezem - lepszy rywal by to wykorzystał.

Brlek - zagubiony, zaspany, niby pokazywał się czasem pod grę, ale poruszał się po boisku bez rytmu i wyczucia. Kila dobrych piłek zrównoważył kilkoma fatalnymi stratami. W drugiej połowie wziął się trochę w garść, wygrał kilka pojedynków i strzelił zwycięską bramkę.

Małecki - z jakością bywało dzisiaj różnie, nie raz piłka go nie posłuchała, czy to podczas prowadzenia, czy to przy podaniu, ale w pierwszej połowie to on robił wiatr i głównie dzięki niemu tworzyliśmy jakiekolwiek zagrożenie, po przerwie tez miał swoje momenty, tak jak przy bramce - za mało, żeby stawiać pomnik, ale czepiać się zwyczajnie nie wypada.

Carlitos - za dużo holuje piłkę, musi się nauczyć szybciej ją oddawać. W grze aktywny na równi za Małeckim, ale podobnie jak partnerzy niezbyt produktywny. Na plus dobrze bite stałe fragmenty gry. Fizycznie jeszcze chyba nie to, trener spóźnił się ze zmianą minimum 5 minut.

Ondrasek - zdrowia zostawił sporo, ale dzisiaj trzeba było umiejętności, techniki i sprytu. Zbyt wiele naszych akcji kończyło się błędami technicznymi Czecha. Dzisiejszy mecz dał powody, żeby myśleć o zmianie w składzie, tym bardziej, że...

Brożek - dał dobrą zmianę, wprawdzie bez konkretnych dowodów, ale optycznie różnice w kulturze gry na korzyść Polaka widać było gołym okiem - dawał ważny punkt zaczepienia dla naszych akcji, czasem też próbował przyspieszać grę nieszablonowymi piłkami. Meczu Wiśle sam nie wygrał, ale pomógł drużynie osiągnąć cel. Rozumiem wątpliwości trenera, choćby dotyczące tego ile czasu Brożek może spędzić na boisku dając z siebie maksa, ale chyba pora dać szansę Polakowi.

Wojtkowski - pierwsze kilka minut po jego wejściu Wisła grała w dziesięciu. Potem wdał się w nierozsądny, pachnący lekcją wuefu i graniem klasa na klasę drybling, którego jednak nie przegrał i od tego momentu trochę się rozkręcił. Siłowo po prostu nie jest jeszcze gotów na takie granie, czucie piłki też czasem go zawodzi, ale zrzućmy to na karb kontuzji i przerwy w grze. Natomiast odmówić nie można chłopakowi boiskowego sprytu i odwagi. Wygląda na to, że długa droga przed nim, ale zdecydowanie ma w sobie to coś.
Zapraszam na mojego piłkarskiego bloga - Futbol Totalny
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary Wczoraj, 02:21
Bardzo ważne 3 punkty. Widać, że chłopaki jeszcze nie są w szczytowej formie, jeszcze nie ma tego rytmu, czucia piłki. Nie wiem, czy jest obecnie w Ekstraklasie piłkarz, który z takim luzem przyjmuje piłkę jak Carlitos. Jak poprawi jeszcze kondycję i zgranie z zespołem to będzie naprawdę dużym wzmocnieniem.

Zastanawia mnie ile jeszcze szans dostanie Rafał na prawej pomocy, dziś go praktycznie nie było, meczu z Pogonią nie mogłem oglądać, ale z tego, co słyszałem, tam też praktycznie nie istniał. Moim zdaniem powinien obecnie pełnić taką samą rolę jak Paweł, dżoker z ławki na zmęczonego rywala, a jego miejsce na boisku powinien zająć ktoś młodszy.
Odpowiedz cytując
szprotson
Senior Member

Od: 06.2005

Stary Wczoraj, 07:03
panie Velez - proszę wybaczyć ze porównałem do Darka Dudki po meczu ze Szczecinem, moj blad.

Jesli ten typ bedzie grał tak jak wczoraj to właśnie stałem sie jego fanem.

Ważne że ma odbiory i wygrywa główki, ważne że chyba każde podanie celne, jedno moze byc krótkie a drugie przeszywające całe boisko - myśle ze po wczorajszym meczu Alan oglada występ Veleza i nie potrafi zrozumieć o co chodzi. Ale wczoraj zapadło mi w pamiec cos innego - ktoś tam walczy na ciało i sie przepycha z Wiślakami - następna akcja i juz w tego typa wpierdala sie z gracja Velez "tłumacząc" ze to on rządzi. To jest pierdoła, ale dla mnie bardzo wazne jest ze chłopaki maja swiadomosc, ze biega za nimi Fredy z maczetą i tnie każdego. Wczoraj Śpiaczka, Gutkovski, Stefanik, Jovanovic - każdy spotkał sie z Velezem. Dobrze miec za plecami takiego "ochroniarza" jakim wczoraj był Velez. Nie rozumiem jak ktoś inny niż on mógł zostać graczem meczu?!

Carlitos swietnie - z kazdej piłki jest w stanie coś wyciagnąć.

Cuesta - bardzo pewnie. Nie mam obawy jak leci piłka w szesnastkę Wisły

Wojtkowski - wygląda jakby miał 300 pomysłow na minute i nie wiedział który ma wybrać. Dobre zagranie przeplatał złym. Nie wiem co o nim myśleć, jak go widze to czuje sie jakby wchodził jakiś "szalony murzyn" który moze strzelić 3 gole ale moze tez dac przeciwnikowi na sam na sam.

Gonzalez - imho najsłabiej ze wszystkich.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
Odpowiedz cytując
Barti
Senior Member

Od: 04.2011

Stary Wczoraj, 07:45
Kolejne cenne trzy punkty. Zwycięzców się nie sądzi, dlatego nie ma co oceniać gry zespołu, bo efekt końcowy znakomity. Mam jedno pytanie? Co się ku..a musi wydarzyć na boisku, żeby przestali się pojawiać tutaj ludzie, którzy dopatrują się jakichś pozytywów w grze Ondraska? Co się musi jeszcze wydarzyć k..a, żeby przed kolejnym meczem, nie pojawili się ludzie, którzy będą wystawiali Go w składzie i pisali: może w końcu odpali? To co wczoraj zobaczyłem, to było dno dna. Jeżeli mam Go oceniać za jedno podanie, którego był autorem po wejściu na boisko po kontuzji, to poprzeczka wisi poniżej kolan. Proszę Was, nie prowokujcie już więcej do takich wpisów jak ten mój dzisiejszy, bo to już nawet przestaje być zabawne.
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka
Gdyby się nie przewrócił, byłaby rzecz wielka
Gdyby to najczęstsze słowo polskie
Gdyby mama miała ...., to by była ojcem"
Odpowiedz cytując
teo
Member

Od: 08.2008

Stary Wczoraj, 08:22
Moim zdaniem, mimo ze wynik nie powala, to idziemy do przodu.
IMHO widac pozytywy i postep w organizacji gry. Druzyna dobrze operuje pilka, dobrze rozrzuca ja po boisku, nie boja sie chlopaki zagran trudnych pilek (z ktorych czasem byly straty, a czasem wychodzily fajne akcje). Kiko wymaga od naszych zawodnikow prezentowania wysokich umiejetnosci (np przyjecia trudnej pilki z rywalem na plecach plus jej sprawne odegranie dalej a nie do tylu) i to troche kuleje, ale podejrzewam, ze pod koniec rundy bedzie duzo lepiej
Pilkarsko bylismy o jeden dwa poziomy wyzej niz Termalica.
Mamy duzy potencjal na kilku pozycjach, ktory nie jest jeszcze nawet w polowie wykorzystany.
Pierwsza strefa to srodek pola. Sadzilem ze Fran Velez to bedzie typowy przecinak, ktory odda pilke do boku a tu prosze. Kilka fajnych prostopadlych pilek, widac ze wie o co chodzi w wyprowadzeniu akcji.
Trio Llonch, Velez, Brlek to bedzie potezna bron i imho mocniejsza niz srodek pola zeszlego sezonu.
Duzy potencjal jest na bokach. Sadlok wczoraj pokazal dlaczego jest jednym z lepszych lewych obroncow ligi (co niektorzy twierdza, ze to nie lewy tylko srodkowy ha ha ). Maly jak to maly. Czasem umiejetnosci brak, ale wola walki i determinacja dodaja skilla ;-) Z drugiej manki bedzie Wojtkowski, ktory dla mnie to taki Blaszczykowski. Jest szybkosc, jest drybling, jest czysta glowa i jak polapie pewne niuanse to bedzie wielki zawodnik na prawym skrzydle. Cywka tez potrafi sie podlaczyc do akcji, jakos bardzo nie daje sie ogrywac, wiec dla mnie to taka (zachowujac proporcje) wersja Piszczka.
Carlitos - chyba juz wszystko o nim napisano. Szkoda, ze nie ma wsparcia w drugim napastniku. Bo Ondrasek to tak jakby postawic na boisku slup - efekt ten sam. Jak wszedl Brozek to bylo troche lepiej bo Pawel jest lepszym zawodnikiem, ale juz nie tak dobrym jak kiedys.

Jak dla mnie powinnismy grac skladem nastepujacym:

Cuesta - Cywka, Gonzalez, Glowacki, Sadlok - Llonch, Velez - Malecki, Brlek, Wojtkowski - Carlitos

Srodek pola nie do ruszenia, skrzydla nieobliczalne
Pisalem po pierwszym mecze ze idziemy na puchary. Jesli faktycznie sciagna jeszcze napastnika i skrzydlowego na takim poziomie jak tegoroczne wzmocnienia to spokojnie ta druzyna moze walczyc o mistrzostwo
I to podtrzymuje
Odpowiedz cytując
JrQ-
Senior Member

Od: 10.2006

Stary Wczoraj, 09:18
siedzenaganku2 napisał(a):Wyświetl post
Velez > Llonch , chlop nie do przejscia, a pamietacie jak np radovic sie bawil llonchem
Ja nie pamiętam.
Z Termaliką zawsze mamy u siebie ciężkie mecze, tym bardziej cieszy zwycięstwo : )))
Odpowiedz cytując
jonaf
Senior Member

Od: 01.2005

Stary Wczoraj, 10:03
szprotson napisał(a):Wyświetl post
panie Velez - proszę wybaczyć ze porównałem do Darka Dudki po meczu ze Szczecinem, moj blad.

Jesli ten typ bedzie grał tak jak wczoraj to właśnie stałem sie jego fanem.

Ważne że ma odbiory i wygrywa główki, ważne że chyba każde podanie celne, jedno moze byc krótkie a drugie przeszywające całe boisko - myśle ze po wczorajszym meczu Alan oglada występ Veleza i nie potrafi zrozumieć o co chodzi. Ale wczoraj zapadło mi w pamiec cos innego - ktoś tam walczy na ciało i sie przepycha z Wiślakami - następna akcja i juz w tego typa wpierdala sie z gracja Velez "tłumacząc" ze to on rządzi. To jest pierdoła, ale dla mnie bardzo wazne jest ze chłopaki maja swiadomosc, ze biega za nimi Fredy z maczetą i tnie każdego. Wczoraj Śpiaczka, Gutkovski, Stefanik, Jovanovic - każdy spotkał sie z Velezem. Dobrze miec za plecami takiego "ochroniarza" jakim wczoraj był Velez. Nie rozumiem jak ktoś inny niż on mógł zostać graczem meczu?!
o to to a ponadto naprwdę dobrze sięchłop ustawia. między 81 a 83 minutą samym ustawieniem przejął 3 piłki rywalom [ 2 razy przeciął podanie głową, 1 raz nogą]. Ponadto odbiór piłki! Potrafi odebrać i od razu zgubić zawodnika, co jest rzadkością. Gdyby tylko lepiej podawał - mielibyśmy już bramkę pod koniec 1 połowy.

JrQ- napisał(a):Wyświetl post
Ja nie pamiętam.
Z Termaliką zawsze mamy u siebie ciężkie mecze, tym bardziej cieszy zwycięstwo : )))
Wkręcił go 3-4 razy w prawo i lewo na zmianę, a pozniej padł gol dla L

ChG napisał(a):Wyświetl post
Porównajcie sobie ile wchodząc z ławki dawał Wiśle wielki talent, nowy Frankowski, przyszły idol kibiców Białej Gwiazdy, czyli 19-letni wówczas Tomasz Zając i ile dał dziś 19-letni Wojtkowski.
Póki co Kamil grał trochę chaotycznie. Gdy miał piłkę, to miał za dużo pomysłów i koniec końców wybierał te słabsze pomysły. Na plus jest aspekt fizyczny, parę sprintów w tą i w tamtą, a on dalej może. Pożyjemy , zobaczymy.
Jazda , Jazda , Jazda Biała Gwiazda!!
Oświecenia z Wisłą
Odpowiedz cytując
konvict1993
Member

Od: 09.2016

Stary Wczoraj, 11:54
Termalica zawiesiła wyżej poprzeczkę od Pogoni, mają całkiem solidną pakę i mogą napsuć wiele krwi teoretycznie mocniejszym zespołom. Dlatego te 3pkt są tak ważne.
W obronie prezentujemy już bardzo dobry poziom z atakiem trochę gorzej, ale ciężko się gra na taką skondensowaną defensywę jak Bruk-Betu, dodatkowo przeciwko bardzo solidnemu bramkarzowi.
Gnietli gnietli aż wygnietli

Cuesta- Bardzo podoba mi się to że chce szybko wznawiać grę, poniekąd wymusza na drużynie że remis nas nie zadowala i mamy to wygrać, to wielki pozytyw. Poza tym niemal bezrobotny. Na jego ocenę przyjdzie czas po większej ilości kolejek.
Cywka- nie wymagam od niego za wiele, wiem że pewnego poziomu nie przeskoczy ale wrzutki to niech trenuje nawet po nocach bo jest źle.
Głowacki & Gonzalez - Tu jest jakość, nie ma się co rozpisywać. Zagraliśmy na 0 z tyłu.
Sadlok - Słabiej niż w Szczecinie, ale tam zagrał kapitalnie. Trochę gorzej tym razem ale uważam że na ten moment gra lepiej od Jędrzejczyka i powołanie musi dostać musowo.
Boguski- Klasyczny Rafał, harujący w defensywie ale to chyba za mało jak na skrzydłowego.
Brlek- Słabo, złe przerzuty, mało przebojowości. Jednak zgadzam się z tym że nie powinno się go zmieniać. Piłka go szuka w kluczowych momentach.
Velez- No zagrał jak dzik w kukurydzy, przestawiał wszystkich, do tego inteligentne ustawianie się i solidne podania. MVP tego meczu.
Małecki- No nic szczególnego, przeciętny występ.
Carlitos- Bardzo chce, dużo biega, nie zawsze jego wybory są najwłaściwsze. Gorszy mecz a to dlatego że...
Ondrasek- Słabo, nawet bardzo słabo. Nic nie pokazał a w dodatku wcale nie ułatwiał gry Carlitosowi jak to było w Szczecinie.
Brożek- Lepiej od Ondraska. Samą grą bez piłki odciążył drugiego napastnika. W pozostałych aspektach trudno oceniać jego występ.
Wojtkowski - Troszeczke jeszcze widać brak dynamiki po kontuzji, ale próbuje, ma to coś. Zresztą widzi to trener Ramirez dając mu szansę ale i dyrektor Junco bo przecież dał mu z miejsca 3 letni kontrakt.
Szlifować ten diament !
Bartosz- Czy on zawsze musi szukać Brożka? Przecież ładnie mu wychodził na prostopadłą Brlek? tak mi się wydaję.

Powoli można uznać że jakościowo jesteśmy na min. podobnym poziomie jak w zeszłym sezonie. Pytanie czy zagrozimy w tym sezonie TOP 4 ligi ?
Odpowiedz cytując
Kowalski
Senior Member

Od: 01.2006

Stary Wczoraj, 14:22
Zwycięstwo trzeba szanować, ale wygraliśmy fartem. Nie zawsze da się wcisnąć bramkę w końcówce.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary Wczoraj, 15:02
Kowalski napisał(a):Wyświetl post
Zwycięstwo trzeba szanować, ale wygraliśmy fartem. Nie zawsze da się wcisnąć bramkę w końcówce.
fartem-niefartem uczciwie wypadałoby przyznać że mieliśmy dwa słupki , więc dosłownie kilka cm zabrakło od 3:0

generalnie dobrą drużyne poznaje sie po tym ze wygrywa nawet słabsze mecze i tak jest właśnie z nami

ja zasadniczo widze w tej drużynie tylko dwa słabe elementy:

1. "technika" Ondraska
2. mentalność Małeckiego

wymienić słabe ogniwa i nie ma na nas bata
Odpowiedz cytując
wislak2214
Senior Member

Od: 11.2009

Stary Wczoraj, 15:24
A teraz proszę porównać Alana z Velezem. Przecież to jest jak niebo a ziemia. Polski Gerrard to tylko biegał (eh biegał to za dużo powiedziane ) na alibi wyskok na 10 cm . a Velez proszę inteligencja wie jak sie ustawić. Nie zapeszać ale jak narazie to z buta wjechał do naszej ligi.
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary Wczoraj, 15:58
Uff. Emocje do samego końca. Wisła była zespołem dojrzalszym i zasłużenie wygrała.
Lengyel - Magyar két jó barát együtt vív, és issza borát!

Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Stary Wczoraj, 22:17
Dla mnie Wojtkowski pokazal, ze przyszlosci moze byc dobrym grajkiem. Ma cos tak, jak kiedys Petar, ktory widac, ze z niego bedzie solidny grajek.

Najbardziej rozczarowal mnie wczoraj Patryk, ktory w Szczecinie wygladal b. dobrze, tutaj straty i holowanie pilke za aut bramkowy. To zapamietalem :/

Zaluje tez, ze nie widac progresu u Bartosza, a szkoda.
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Stary Wczoraj, 22:18
Kowalski napisał(a):Wyświetl post
Fartem, to termalika nie przegrala 3:0.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów