The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego zimą 2015 roku Wisła:
wzmocni się 153 64,02%
osłabi 14 5,86%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 72 30,13%
Głosujących: 239. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
ashkeczup
Senior Member

Od: 08.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary Wczoraj, 16:20
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Podsumowując: 3 dobre transfery (Gonzalez, Llonch, Spisić) 2 neutralne (Słomka, Valencia) i 3 minusy (Videmont (thx Kuźba), Bartkowski, Echavarria)
Działania oceniam na spory plus, biorąc pod uwagę skromny budżet i fakt, że z niewypałów, tylko Videmont obciąża sporo budżet. Operację "Kolumbijczycy", będzie można w pełni ocenić w listopadzie/grudniu.
Ile?

Tyle razy już było pisane o syndromie Brleka, a niektórzy dalej nie rozumieją, że czasem piłkarz potrzebuje czasu
Odpowiedz cytując
Karherop
Senior Member

Od: 02.2006

Stary Wczoraj, 16:46
@ashkeczup

Nie wiem ile, ale obstawiam, że w 2 lidze francuskiej zarabia się więcej niż w Wigrach Suwałki czy 2 lidze meksykańskiej. Nie po to Videmont zmienił Francje na Polskę by zarabiać 3 tyś euro/miesiąc. Sądzę, że za pensję Videmonta można mieć kogoś lepszego. Tyle.

A przykład Brleka jest nieco inny bo jest młodszy i przychodził do nas jako reprezentant chorwackiej młodzieżówki. Wdowczyk chwalił go po każdym treningu. A od Kiko od prezentacji zbyt wielu publicznych dobrych słów o nim nie usłyszeliśmy. Na tej samej zasadzie za szybko odpaliliśmy Fredriksena, Branco i paru innych. Nie każdemu piłkarz odpali jak Brlek i nie każdy może otrzymać tyle czasu. Bo i po prostu nas na to nie stać.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary Wczoraj, 17:00
ketchup Brelk długo się aklimatyzował się a u Francuzów powinno szybciej to pójść
España Campeones!! 2008 2010 2012 Wisełka Mistrz 2010/2011

" W.S:Sonia nie gadaj z tym kapuścianym żydem"
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Stary Wczoraj, 17:01
I wiemy, jak się takie odpalanie skończyło, a nigdy nie dowiemy się jakby to wyglądało, gdybyśmy nie wymagali od piłkarze "na już". Wg. mnie ma potencjał. Jestem niemal pewien, że Stilić zarabia więcej, mając 1 bramke i 1 asystę przy 3 asystach Hugo
Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser

Od: 07.2009

Stary Wczoraj, 17:10
Pozytywnie zaskakuje Spicić. Może te ostatnie mecze sprawią, że klub jednak zdecyduje się na dalszą współpracę z Chorwatem. Sadlok jest całkiem niezły w ofensywie, ale w defensywie często gubi zawodnika, traci głupio piłki i czasem się gotuje co przekłada się na faule w okolicach naszego pola karnego.
Odpowiedz cytując
Karherop
Senior Member

Stary Wczoraj, 17:28
@ashkeczup

Najpierw porównujesz na siłę Videmonta do Brleka, a teraz do Stillicia.....
Pomijam już fakt, że Stillić gra z kontuzją i ciągle powtarza, że jest daleko od optymalnej formy. Trochę jeszcze tych panów rożni, wystarczy spojrzeć gdzie grali i co już osiągnęli.

Zadam Ci więc inne pytanie. Czy widzisz potrzebę ściągnięcia do drużyny nowego skrzydłowego? Jeśli odpowiedź jest twierdząca to proszę o odpowiedź w jaki sposób mamy utrzymać w drużynie tylu zawodników? Stać nas by trzymać miejsce na trybunach dla Videmonta (jak to było w ostatnich 5 spotkaniach)?

A jeśli twierdzisz, że mamy super pakę i nie potrzebujemy nikogo nowego do linii pomocy to proszę uznaj tę dyskusję za zakończoną.
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Stary Wczoraj, 17:43
Nie wiem czy potrzeba, bo ani Valencia, ani Videmont nie dostali jeszcze wystarczająco dużo szans. Jeśli plotki są prawdziwe i nie zamierzamy przedłużyć kontraktu z Bogusiem, który ma raczej wysoki kontrakt (chociażby dlatego, że gra już trochę u nas), to zwolni się duża część budżetu.
Odpowiedz cytując
Karherop
Senior Member

Stary Wczoraj, 18:13
@ashkeczup

Czyli nie masz swojego zdania, ew. obecna kadra Ci odpowiada. Ja mam inne zdanie i na tym zakończmy.
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Stary Wczoraj, 18:18
Po prostu jestem przeciwny ferowaniu zbyt wczesnych wyroków. Z tego co zdążyłem zaobserwować, to Kiko jest typem trenera, który ma swoich ulubieńców, a Videmont do nich nie należy, mimo, że na boisku nie wygląda tak źle. Ciężko mieć mocne zdanie na temat zawodnika, którego na boisku widziało się 264 mecze, ale skoro liczby bronią Bogusia, to te 3 asysty Hugo też.
Odpowiedz cytując
Karherop
Senior Member

Stary Wczoraj, 19:00
ashkeczup napisał(a):Wyświetl post
Po prostu jestem przeciwny ferowaniu zbyt wczesnych wyroków. Z tego co zdążyłem zaobserwować, to Kiko jest typem trenera, który ma swoich ulubieńców, a Videmont do nich nie należy, mimo, że na boisku nie wygląda tak źle. Ciężko mieć mocne zdanie na temat zawodnika, którego na boisku widziało się 264 mecze, ale skoro liczby bronią Bogusia, to te 3 asysty Hugo też.
Jakbym ja zobaczył 264 mecze danego zawodnika to miałbym już o nim wyrobione zdanie
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Stary Wczoraj, 19:12
W sumie słusznie Chodziło mi o minuty rzecz jasna
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary Wczoraj, 19:47
Blaszczu16 napisał(a):Wyświetl post
Pozytywnie zaskakuje Spicić. Może te ostatnie mecze sprawią, że klub jednak zdecyduje się na dalszą współpracę z Chorwatem. Sadlok jest całkiem niezły w ofensywie, ale w defensywie często gubi zawodnika, traci głupio piłki i czasem się gotuje co przekłada się na faule w okolicach naszego pola karnego.
takie samo zdanie mam
po sparingach zastanawialem sie po cholere takeigo kogos zatrudnili a tu faktycznie niezly zawodnik
mysle, ze na przedluzenie umowy o rok zapracowal
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
ociec Ciemka
Senior Member

Od: 11.2002

Stary Wczoraj, 21:02
to o Spiciciu, to na podstawie meczu z młodzieżówką Pogoni ?

Zagra dobrze z Lechem, to będzie gość. A na razie spokojnie poczekajmy, mamy ten komfort.
Poza tym Sadlok na lewej i Arsenić też lewy obrońca / stoper, to może tych lewych za dużo być jak na naszą kasę.
Bolą mnie nogi, izba pusta
W piecu Lewiatan tak się pluska
Wzgórze za oknem się przybliża
A nie ma kto zdjąć ciała z krzyża

T.Nowak
Odpowiedz cytując
d
Senior Member

Od: 12.2004

Stary Wczoraj, 21:14
Nie żebym był jakimś wielkim fanem nie grającego nic (dosłownie i w przenośni) Videmonta, ale tu niektórzy znowu dokazują:

Nie wiem ile, ale obstawiam, że w 2 lidze francuskiej zarabia się więcej niż w Wigrach Suwałki czy 2 lidze meksykańskiej. Nie po to Videmont zmienił Francje na Polskę by zarabiać 3 tyś euro/miesiąc. Sądzę, że za pensję Videmonta można mieć kogoś lepszego. Tyle.
W tych dywagacjach pewne jest jedno - nie wiesz ile. Videmont grał w słabych i biednych klubach Ligue 2; tam jest spora "rotacja" klubów, np. niedługo po jednorazowym wyskoku w Ligue 1 Arles-Avignon dokonało żywota. To nie jest żadne eldorado.

Cytat:
A przykład Brleka jest nieco inny bo jest młodszy
'93 vs '94. Kolosalna różnica.

Cytat:
i przychodził do nas jako reprezentant chorwackiej młodzieżówki.
Prawda, i chwała Petarowi za to, ale chciałbym skromnie zauważyć, że we francuskiej U21 jest "trochę" większa konkurencja. To miał być zarzut wobec Hugo?

Cytat:
Wdowczyk chwalił go po każdym treningu. A od Kiko od prezentacji zbyt wielu publicznych dobrych słów o nim nie usłyszeliśmy.
A Wdowczyk sprowadził Mójtę i też go chwalił. I możemy tak dalej.

Brylant17 napisał(a):
Brelk długo się aklimatyzował się a u Francuzów powinno szybciej to pójść
Z jakiego niby tytułu? Francuz powinien się w Polsce aklimatyzować szybciej niż Słowianin? WTF?

Ludzie, naprawdę dajcie na luz. W tej chwili w kadrze Wisły, przy takich a nie innych warunkach finansowo-kadrowych nie ma ANI JEDNEGO zawodnika, który bezdyskusyjnie zasługuje na wylot. No, może poza Buchalikiem
Ostatnio edytowane przez d : Wczoraj o godz. 21:18.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary Wczoraj, 21:28
ociec Ciemka napisał(a):Wyświetl post
to o Spiciciu, to na podstawie meczu z młodzieżówką Pogoni ?

Zagra dobrze z Lechem, to będzie gość. A na razie spokojnie poczekajmy, mamy ten komfort.
Poza tym Sadlok na lewej i Arsenić też lewy obrońca / stoper, to może tych lewych za dużo być jak na naszą kasę.
Spicic tez bardzo dobrze zagrał w Kielcach.
Kiedy przyjdzie Arsenić, to może się okazać, że on i Ivan będą para stoperów. Głowacki jest ok, ale metryka jest nieubłagana, będą kontuzje (odpukać), no i na kartki też jest podatny
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać
Odpowiedz cytując
Karherop
Senior Member

Stary Wczoraj, 22:01
d napisał(a):Wyświetl post
Nie żebym był jakimś wielkim fanem nie grającego nic (dosłownie i w przenośni) Videmonta, ale tu niektórzy znowu dokazują:

W tych dywagacjach pewne jest jedno - nie wiesz ile. Videmont grał w słabych i biednych klubach Ligue 2; tam jest spora "rotacja" klubów, np. niedługo po jednorazowym wyskoku w Ligue 1 Arles-Avignon dokonało żywota. To nie jest żadne eldorado.

'93 vs '94. Kolosalna różnica.

Prawda, i chwała Petarowi za to, ale chciałbym skromnie zauważyć, że we francuskiej U21 jest "trochę" większa konkurencja. To miał być zarzut wobec Hugo?

A Wdowczyk sprowadził Mójtę i też go chwalił. I możemy tak dalej.

Z jakiego niby tytułu? Francuz powinien się w Polsce aklimatyzować szybciej niż Słowianin? WTF?

Ludzie, naprawdę dajcie na luz. W tej chwili w kadrze Wisły, przy takich a nie innych warunkach finansowo-kadrowych nie ma ANI JEDNEGO zawodnika, który bezdyskusyjnie zasługuje na wylot. No, może poza Buchalikiem
Na ten moment Buchalik ma wyzsze notowania w klubie od Miskiewicza, z.....o? Choc niewykluczone że obaj odejdą, ale Misiek to już na pewno.

Ale do rzeczy:
Owszem Brlek jest tylko rok mlodszy od Hugo, ale przychodził do Wisly 1.5 roku temu. Różnica robi się wieksza prawda?

Rzucasz stereotypami na cala 2 lige francuska, ale akurat Ajaccio z którego przyszedl Hugo to nie jest anonimowa druzyna i jeszcze kilka lat temu grali z powodzeniem w 1 lidze.

Poza tym jesli Hugo to takie male obciążenie dla budzetu to moze od razu ściągnijmy 4 skrzydlowych? Poki co inwestujemy w Valencie i nie wiem czy możemy sobie pozwolic na kilku graczy którzy "może" odpala, a może nie. Na ten moment prawda jest taka że notowania Hugo w klubie sa bardzo niskie. Decyzje Kiko o tym świadczą.
Odpowiedz cytując
jonaf
Senior Member

Od: 01.2005

Stary Dzisiaj, 08:02
Rzucasz stereotypami na cala 2 lige francuska, ale akurat Ajaccio z którego przyszedl Hugo to nie jest anonimowa druzyna i jeszcze kilka lat temu grali z powodzeniem w 1 lidze.
10. budzet [ ex aequo z 2 innymi klubami] w Ligue 2 , 9 mln euro. "Nie bycie anonimowym" nie ma żadnego wpływu na finanse klubu.

Ogólnie klub jest biedny jak mysz kościelna. Jakiekolwiek transfery robi - finansuje je ze środków Kibiców. Nawet zmieniali swój status prawny, aby móc otrzymywać środki od fanów. Ponadto Klub informuje, że pieniędzy nie ma i nie będzie - jeżeli ktoś im ich nie da. Ciągle szukają inwestora, który choć trochę pomoże powstać z kolan.

Zejście z kontraktu Videmonta było dla nich niejako koniecznością - bo i tak by musieli wypłacać mu pensję, a nie grał. Dalej sądzisz, że to u nas zarabia krocie, bo tam na pewno mają hajsy?

EDIT: link : http://www.football365.fr/ac-ajaccio...b-2128503.html
Powód: link
Ostatnio edytowane przez jonaf : Dzisiaj o godz. 08:03.
Jazda , Jazda , Jazda Biała Gwiazda!!
Oświecenia z Wisłą
Odpowiedz cytując
d
Senior Member

Od: 12.2004

Stary Dzisiaj, 08:55
Owszem Brlek jest tylko rok mlodszy od Hugo, ale przychodził do Wisly 1.5 roku temu. Różnica robi się wieksza prawda?
Tylko co z tego, skoro i tak jest to zawodnik którego jeszcze można sprzedać z zyskiem?

Cytat:
Tu wyręczył mnie Jonaf, dzięki.

Co do zarobków/obciążenia budżetu cała ta dyskusja jest bez sensu bo to czyste gdybanie. Równie dobrze można się przy.......ić np. do Onraszka, z którego na wiosnę pożytku jest mniej więcej tyle co z Videmonta i domniemywać, że zarabia sporo bo zatrudniono go jeszcze za Cupiała.
Ostatnio edytowane przez d : Dzisiaj o godz. 09:00.
Odpowiedz cytując
ociec Ciemka
Senior Member

Od: 11.2002

Stary Dzisiaj, 14:57
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Spicic tez bardzo dobrze zagrał w Kielcach.
Kiedy przyjdzie Arsenić, to może się okazać, że on i Ivan będą para stoperów. Głowacki jest ok, ale metryka jest nieubłagana, będą kontuzje (odpukać), no i na kartki też jest podatny
Mamy jeszcze Żemłę Piotra i Kujawę Krystiana. Nie mamy rezerw. No i kasy chyba też nie za dużo.

Dwa mecze zagrał dobrze, ale to mecze ze średniakami. Małecki rzeczywiście nie gra z nim więc trochę trudno ocenić go w ofensywie. Nie wiem ile taki Spicic kosztować może, a jeśli dobrze zagra z Lechem to chętnie bym go zostawił ale to nie ja liczę kasę
Bolą mnie nogi, izba pusta
W piecu Lewiatan tak się pluska
Wzgórze za oknem się przybliża
A nie ma kto zdjąć ciała z krzyża

T.Nowak
Odpowiedz cytując
Karherop
Senior Member

Stary Dzisiaj, 15:12
d napisał(a):Wyświetl post
Tylko co z tego, skoro i tak jest to zawodnik którego jeszcze można sprzedać z zyskiem?

Tu wyręczył mnie Jonaf, dzięki.

Co do zarobków/obciążenia budżetu cała ta dyskusja jest bez sensu bo to czyste gdybanie. Równie dobrze można się przy.......ić np. do Onraszka, z którego na wiosnę pożytku jest mniej więcej tyle co z Videmonta i domniemywać, że zarabia sporo bo zatrudniono go jeszcze za Cupiała.
Ondrasek jest kolejnym wg mnie do odstrzalu. Moje wnioski nt Videmonta wynikają bezpośrednio z oceny działań Junco. A przy Ondraszku palców nie maczał.

Czyli jednak kontrakt Videmonta byl obciążeniem dla Ajaccio? A dla nas juz nie? A zapomniałem, że jesteśmy przecież krezusami.

Jeśli sądzicie ze Hugo robi u nas wolontariat i lepszego piłkarza nie można mieć za te pieniądze to wasze zdanie.
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary Dzisiaj, 15:39
oczywiście, że Videmont to wtopa transferowa... nawet Ramirez to potwierdza nie wystawiając go do składu...
Chłopak wg mnie ma jakieś problemy z aklimatyzacją, czy nie wiem problemy mentalne? bo umiejętności ma spore.
Ostatnio edytowane przez tomasz_19 : Dzisiaj o godz. 15:41.

JJJBG!!!

Odpowiedz cytując
krzaq12
Senior Member

Od: 05.2015

Stary Dzisiaj, 16:00
Tym bardziej warto dać mu szansę w następnym sezonie. Pamiętam jak jeszcze niewiele ponad pół roku temu, tu na tym forum jako nieliczny broniłem Brleka. Chłopak miał podobne objawy, był wycofany, wchodził na końcówki, a mimo to notował sporo strat i spowalniał grę.

Hugo mimo że ma na koncie zaledwie 8 meczów (264 minuty), ma już 3 asysty. Warto dać jeszcze te 3-4 miesiące czasu.
,,Chciałbym, abyśmy w ciągu najbliższych 3-5 lat byli ponownie zdolni rywalizować z wielkimi europejskimi klubami"-Manuel Junco (10 grudnia 2016)
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów